Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Понеділок, 21 Травень 2018 р. Б.

Духовний табір для дітей воїнів

З 18 по 20 травня у стінах малої семінарії у смт. Рудно за ініціативи Центру душпастирювання військовослужбовців відбувся триденний дитячий табір «Діти миротворців».

В таборі, де брати проводять катехитично-пасторальне служіння, взяло участь 60 дітей військовослужбовців, учасників АТО, з дитячих будинків сімейного типу та переселенців.

Програма табору була цікавою і насиченою. Кожного дня його учасники брали участь у богослужіннях, приступали до тайни покаяння, ходили на духовні бесіди. Крім духовного супроводу, на таборі дітям надавалися психологічний супровід та консультації.

Семінаристи разом із аніматорами протягом табору робили з дітьми майстер-класи, танцювали запальні  банси, грали великі ігри та проводили час спілкуючись.  Також в останній день до своєї малечі приєднались і батьки. В неділю вони разом помолилися Божественну Літургію в семінарійний каплиці, а після молитви отримали від дітей подарунки, які ті підготували разом із волонтерами.

Це був перший табір такого формату, організований ЦДВ. Сподіваємось, ця ініціатива перетвориться в добру традицію.

Інформацію надав:

Андрій Олійник,

голова ЦДВ

П'ятниця, 18 Травень 2018 р. Б.

Фестиваль молодіжних хорів

28 травня, у понеділок о 16:00 в Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбудеться фестиваль молодіжних хорів "СпільНота".

За участі: дівочого хору «Грація» Львівського коледжу культури і мистецтв, молодіжного хору «Слідами Херувимів» храму святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, молодіжного хору Архикатедрального Собору Святого Юра, камерного хору «Теофорос» храму Різдва Пресвятої Богородиці, хору Львівського національного університету ім. Івана Франка «Черемош», капелли «Джерела Розточчя» Львівського національного аграрного університету, та хору Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Запрошуємо всіх охочих – ВХІД ВІЛЬНИЙ

Четвер, 17 Травень 2018 р. Б.

Об'єднанні в любові до Богородиці

Вчора, за доброю традицією Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» брати- семінаристи мали нагоду спільно зустрітися в Малій Семінарії, що в Рудно.

На зустрічі були присутні брати-місіонери, адже кожний брат мав нагоду долучитися до проведення акції «Місії задля місії», що передбачають у собі Хресні дороги та Пасхальні місії на теренах України та за її межами. Цьогоріч нашими дорогими гостями були братчики Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці»  з Дрогобицької Духовної Семінарії блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія.

Зважаючи на те, що це був переддень  свята Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, ми розпочали святкування  з  Вечірні з Литією, яку провадив отець Михайло Лесів, духівник Братства і проректор семінарії.

Окрім святкової трапези і жвавого спілкування семінаристи активно провели час граючи у футбол незважаючи на негоду. Також, ця тепла зустріч усіх в Рудно, стала ще одною славною сторінкою в історії Братства, де всі присутні мали нагоду дати звіт своєї праці та продемонструвати здобуті плоди і примножені таланти.

Не будемо забувати  братчиків з VI- го курсу, які старанно виконували своє служіння у Братстві на славу Божу. Дякуємо їм  за  служіння і гарний приклад  праці у Христовому Винограднику. Однак  їм прийшла гарна заміна, цього року вступили нові братчики, які отримали футболки Братства, як дарунок і нагороду за їхнє старання у служінні.

Ми дякуємо усім отцям за те, що збагатили нашу зустріч своєю присутністю.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства

Середа, 16 Травень 2018 р. Б.

Подолання моральної недуги корупції

15 травня до Львівської Духовної Семінарії в рамках програми протидії корупції завітали члени Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» та провели практичний тренінг на дану тему.

На офіційній сторінці Центру протидії корупції (УГКЦ) зазначено: «Відповідно до рішення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, у складі Комісії УГКЦ “Справедливість і Мир” було створено Центр протидії корупції і доручено йому відповідальність за втілення Пасторальної програми і представлення думки УГКЦ громадськості». Ціллю цієї програми є «протидія корупції найперше як моральному злу, інформуючи про його наслідки не лише своїх вірних, але й усіх людей доброї волі». Сьогодні ми мали нагоду послухати надзвичайно цікавий і пізнавальний практичний тренінг із вуст голови Центру протидії корупції УГКЦ Петра Дарморіса.

Проблема корупції є дуже поширена в нашому суспільстві, практично все суспільство пронизане цим гріхом. Оскільки, в нас корупція стала системним явищем, то це руйнує цілісність суспільного організму. Хабарництво, вимагання, шахрайство, обман, таємна змова, відмивання грошей, розтрата та привласнення чужого майна, зловживання владою та посадовим становищем, непотизм(«кумівство») – все це прояви корупції. Церква не може бути байдужою до такого становища у країні, особливо з огляду на зовнішню агресію, тому ця ініціатива є намаганням протидіяти цьому згубному явищу апелюючи до свідомості кожного свідомого і відповідального християнина і громадянина України. Наше майбутнє залежить від нашого сьогодення, тому маємо будувати його на основі чесності, справедливості та прозорості.

Висловлюємо щиру подяку за практичний тренінг Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» та Петру Дарморісу, голові Центру протидії корупції!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

​Віталій Караман,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 14 Травень 2018 р. Б.

День Матері у Львівській Духовній Семінарії

14 травня 2018 року Божого, у нашій Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулося свято яке присвячене Дню Матері.

Для семінарійної спільноти це дійство приготували студенти першого курсу. Вони порадували нас чудовим виступом, декламуванням віршів та відомою для нас усіх піснею Андрія Кузьменка «Мам». Також студенти нам представили відео у форматі привітання, яке ви можете переглянути на нашому сайті. В кінці виступу, отець-ректор Ігор Бойко сказав слова привітання для матерів, які були присутні у залі та подякувавши усім за використаний час уділив благословення на прийдешню ніч.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Назар Івасик

Медіа Центр, ЛДС

Понеділок, 14 Травень 2018 р. Б.

Поїздка першого курсу у с. Малий Березний

З 11 по 13 травня 2018 року Божого, студенти першого курсу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа провели час в курсовій поїздці, у селі Малому Березному, що на Закарпатті.

11 числа місяця травня, ми відправились у цю поїздку. Проїхавши довгу дорогу, ми зупинилися у надзвичайно мальовничому селі Малий Березний, а саме у Василіанському монастирі Святого Миколая, де нас люб’язно прийняли. Разом з нами у подорож відправились куратор нашого курсу о. Іван Глова, та духівник семінарії о. Андрій Стасів. Так цього самого дня, після того як ми розселилися у місцевих келіях, ми мали нагоду спільно із прихожанами монастирського храму молитися Молебень до Пресвятої Богородиці. Опісля мали смачну вечерю та дозвілля, яке хлопці провели граючи футбол із місцевими юнаками. Наступного дня, тобто у суботу помолившись Святу Літургію за монастирським уставом, тобто о 7 ранку ми відправились на сніданок. Після того, ми мали змогу помилуватися краєвидами чарівного Закарпаття та піднялися на гору Явірник, висота якої сягала 1017 метрів. Повернувшись до монастиря, ми мали дозвілля, та ввечері наш чекав невеличкий пікнік, де ми могли поласувати смачним шашликом. О 22:00 спільнота нашого курсу дивилась онлайн трансляцію Євробачення 2018 та вболівали за Українського виконавця- Меловіна. В  неділю о 11:00 разом із людьми які прийшли у храм, молилися Святу Літургію та дивилися на виступ дітей, які вітали матерів. Після цього ми розділили обід з намісником монастиря отцем Михайло Станком та щасливо і в доброму дусі повернулися у Львів, до нашої семінарії.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 14 Травень 2018 р. Б.

Творча зустріч усіх складів октету "Теофорос"

У суботу, 12 травня, у семінарії відбулася творча зустріч усіх складів семінарійного октету «Теофорос», присвячена десятиліттю найменування колективу.

На цей захід прибули отці, диякони та брати, які свого часу, співали в октеті протягом його чвертьстолітньої історії.

Зустріч розпочалася у семінарійному конференц-залі, де гості поділилися з семінарійною спільнотою своїми спогадами про спів, також поспівали літургійні та народні твори, які вони виконували у складі октету. Атмосфера зустрічі була надзвичайно теплою, творчою і в певних моментах до сліз пронизливою, адже ця зустріч є результатом Божого дару – дару любові до співу. Основною тезою цілого вечора було розуміння співу в октеті не як привілею, а найперше служіння, молитви у самопожертві. Варто також згадати, що серед гостей були присутні с. Соломія Тесля, яка була художнім керівником четвертого складу октету, та Наталія Капітан – художній керівник теперішнього складу.

З нагоди десятиліття найменування октету також було розроблено і представлено для гостей вечора емблему «Теофоросу».

Продовженням зустрічі була спільна молитва Вечірні у Храмі. Учасники всіх октетів поділилися на два крилоси і колегіально звершили молитву. Опісля Вечірні усі октетівці спільно заспівали твір «Богородице, до Тебе» О. Архангельського в обробці для чоловічого хору Є. Задарка. Завершилася зустріч спільною вечерею.

На жаль, не всі учасники октетів могли прибути на цей вечір у зв’язку з певними службовими обставинами, та ми сподіваємося, що це не остання творча «зустріч випускників» і ми ще не раз матимемо нагоду для зустрічі, ділення, співу та молитви разом.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Інформацію надав:

Андрій Побігущий,

староста октету "Теофорос"

Вівторок, 08 Травень 2018 р. Б.

Візит дорогих гостей

До семінарії завітали представники благодійної організації «Церква в потребі».

Стараннями цієї організації наша семінарія має можливість реалізовувати проекти, спрямовані на розвиток пасторальної праці та забезпечення функціонування корпусів семінарії. Цього дня в обідній час до нашої спільноти завітали пані Магда Качмарек, яка відповідальна за розподіл коштів для Східних Церков. Після спільної молитви, до гостів звернувся брат Олексій, який розповів про своє покликання та подякував за ті можливості, реалізація яких звершується стараннями цієї організації. Відтак, пані Магда мала нагоду поспілкуватися з отцями-настоятелями, де обговорювали актуальні питання з життя семінарії.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 08 Травень 2018 р. Б.

«Скромний син землі Перемиської»

Вчора, 7 травня, у Львівській Духовній Семінарії відбулась презентація книги Люди Бублик, «Скромний син землі Перемиської – отець Партеній Петро Павлик».

На презентація була присутня авторка книги Люда Бублик, тому з перших вуст вдалось почути історію написання книги і отримати деталізоване представлення особи отця Партенія. Зі слів п. Люди історія її знайомства із о. Партенієм є чудом Божим. Адже цей чернець-василіянин, який перебуває в монашій обителі у м. Ґроттаферрата в Італії, неподалік Риму справив визначний вплив на саму авторку з моменту їхнього знайомства. Його непосильна праця на духовній та релігійній ниві на благо України є вражаюча, а чернеча постава є втіленням справжнього послідовника Христа. Також ми мали змогу послухати інших очевидців, чиї життєві дороги теж перетиналися з о. Партенієм, зокрема, родичів, які засвідчили про особливу вдачу та велич духа цього чоловіка.

Дякуємо Люді Бублик за клопітку дослідницьку працю та сердечну турботу за історичну та духовну спадщину нашої Церкви.

Віталій Караман,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 07 Травень 2018 р. Б.

Як духовий оркестр підкорював Міжнародний фестиваль

Однією з ключових подій дня міста Львова у 2018 році став Міжнародний фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський лев», що проходив 4-6 травня на різних локаціях міста. 

Центральною подією фестивалю став гала-концерт на площі біля центру Довженка, в якій взяли участь 12 колективів, що в сумі налічували близько 600 учасників. Серед них, вже другий рік поспіль виступав і Семінарійний духовий оркестр.

Все розпочалося виконанням гімну України на музичних інструментах. Після цього учасники з Польщі виконали гімн своєї держави. Всі оркестри також заграли Повстанський марш, Fascinating drums, Гімн Європи та «Highland Cathedral». Цікавими стали також «батли» мажореток та «батли» барабанщиків.

Розпочалося сольні виступи оркестрів. Цього року, окрім господарів фестивалю «Львівських фанфар», виступали інші оркестри із Львова та області, гості із Івано-Франківська, Ужгорода, Києва. Був представлений також колектив із Польщі, що дозволив набрати фестивалю міжнародного статусу.

Семінарійний оркестр окрім вже добре відомих творів: «Ой хмариться», «Коломийка», «Рок-марш», та «Italo hits» виконав також новий твір «Хіти 90-х». Глядачі із ностальгією та захопленням сприйняли виступ духового оркестру із семінарії під диригуванням директора фестивалю Андріяна Леськіва. Після завершення виступу всіх учасників за підсумками голосування стало відомо, що головну нагороду – Приз глядацьких симпатій отримав Семінарійний духовий оркестр.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Інформацію надав:

Андріан Гаранджа,

студент IV- го курсу

 

Сторінки