Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Неділя, 18 Лютий 2018 р. Б.

Бог нехай простить і я прощаю

Семінарійна спільнота молитовно увійшла у час Великого посту.

За традицією Великий піст розпочинається неділею всепрощення, коли християни перепрошують за вчинені лихі вчинки своїх друзів та близьких, а також і самі пробачать. Такий акт прощення допомагає нам увійти у піст з чистим серцем і молитовно переживати час приготування до Великодня.

Цього дня до семінарії щороку приїздить Архиєпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор, аби спільно помолитися Вечірню у співслужінні з отцями-настоятелями та розпочати час посту. Опісля Вечірньої Кир Ігор звернувся до спільноти та поділився своїми роздумами щодо однієї чесноти, яку особливо потрібно плекати у часі посту – покори. Митрополит згадав про подію на озері, коли, опісля неуспішної ловлі риби у ночі, Христос просить Апостола Петра закинути сіті. Він це робить з послуху і отримує за це щедрі плоди. В такий спосіб і нам, на думку Кир Ігоря, потрібно вчитися приймати слово та пораду, в такий спосіб виробляючи у собі чесноту послуху.

Опісля роздумів, відбувся чин всепрощення, у якому присутні просили пробачення у своїх співбратів щодо вчинених погрішностей. Відтак, кожен зумів особисто перепросити один одного.

Бажаємо усім молитовного та витривалого часу посту, вдосконалюючись у чеснотах та скріплюючи віру.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів
Медіа-Центр ЛДС

Субота, 17 Лютий 2018 р. Б.

Ісповідник віри - Йосиф Сліпий

Сьогодні, брати V-го курсу з о. Михайлом Плоцідемом  у крипті собору Святого Юрія Побідоносця на могилі Патріарха Йосифа Сліпого помолилися панахиду.

Цього дня вся наша Церква спогадує народження велетня духу, ісповідника віри Патріарха Йосифа. Пропонуємо коротко ознайомитися з його біографією, написану довголітнім директором семінарійної бібліотеки отцем Миколою Пристаєм.

Отець Йосиф Сліпий тринадцять років очолював Львівську греко-католицьку духовну семінарію й десять років Львівську греко-католицьку богословську академію.

Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 р. у селі  Заздрість Теребовлянського повіту Тернопільської області в селянській родині.

У 1903 р. після закінчення сільської школи Йосиф Сліпий вступив до Тернопільської гімназії, яку закінчив 1911 р. на дев’ятнадцятому році життя, у цьому ж році став студентом Львівської греко-католицької духовної семінарії. Після двох років навчання в семінарії митрополит Андрей Шептицький посилає здібного юнака на закордонні студії до Інсбрука (Австрія), де той здобуває ступінь доктора богослов’я.

30 вересня 1917 р. в Уневі Йосиф Сліпий був висвячений Митрополитом Андреєм Шептицьким.

 У 1920-1922 рр. продовжував навчання в Римі: вивчав догматику в Папському університеті Григоріанум (отримав тут звання приватного доцента), у Домініканському університеті Анджелікум, а також в Орієнтальному існтитуті. Володів кількома європейськими мовами (німецькою, італійською, англійською, французькою), вивчав церковне мистецтво, археологію, літургіку та історію. З такою грунтовною богословською та загальногуманітарною освітою повернувся 1922 р. в Україну.

З 1922-1923 акад. року почав викладати курс спеціальної догматики на богословському факультеті Львівської духовної семінарії. На підставі наукового доробку Йосифа Сліпого митрополит Андрей іменував його професором догматики Львівської духовної семінарії.

 У 1923 р. Йосиф Сліпий взяв активну участь у заснуванні Богословського наукового товариства.

У 1926 р. митрополит Андрей Шептицький призначив Йосифа Сліпого ректором Львівської духовної семінарії".

 (Пристай Микола, Львівська греко-католицька духовна семінарія 1783-1945, Львів-Рудно 2003, 252).

Богдан Романов,

Медіа-Центр ЛДС

П'ятниця, 16 Лютий 2018 р. Б.

"Допоможи онкохворій дитині"

Учора, у стінах Львівської духовної семінарії відбулась II Благодійна акція-ярмарок «Допоможи онкохворій дитині», яку організували братчики Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» із секції медичного капеланства разом з БФ «Із янголом на плечі».

Ця благодійна акція- ярмарок мала на меті допомогти онкохворим дітям,  які перебувають на лікуванні в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Отець Михайло Шкрібинець, префект семінарії і медичний капелан у даному медичному центрі,  висловлює вдячність усім небайдужим, які взяли участь у  благодійній акції. Особлива подяка Марійській дружині храму Володимира і Ольги (м. Стрий), «Кохавинським зорям» монастиря св. Герарда оо. Редемптористів (м. Гніздичів) і активній молоді Львівської області, які пожертвували чимало виробів на ярмарок.

Від імені онкохворих дітей і їхніх батьків щиро дякуємо усім прихожанам семінарії, жертводавцям і людям невимушеної волі за щедрі пожертви.

Більше фотографій можна переглянути тут- фото.

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства 

Четвер, 15 Лютий 2018 р. Б.

Прощання з колядою

 15 лютого 2018 року Божого на  свято Господнього Стрітення, у стінах Львівської Духовної Семінарії  Святого Духа відбулося урочисте прощання з колядою.

Так усі брати-семінаристи та вірні, які прийшли до нашої семінарії спільноти провели час у молитві, мавши святкову Утреню та Божественну Літургію. Опісля, всі були запрошені до трапезної, де їх чекали смачні страви, пампушки та гарячий глінтвейн. Під час частування отець-ректор Ігор Бойко сказав слова подяки всім мирянам які прийшли і були з нашою спільнотою протягом   минулого року, та всім спіробітникам семінарії за те, що вони сумлінно та чесно виконують свою працю, адже їхній труд несе надзвичайно важливу роль у семінарійній спільноті. Після цих слів, слово надалось нашим гуртам, а саме: духовому оркестру, октету «Теофорос» та хору, які власне і проводжали різдвяні свята своїми колядками. Окрім семінарійних формацій, до нас завітали ще й молодь із села Вовчухи, які показали оригінальний  різдвяний вертеп. Так в кінці дійства отець-ректор промовив заключне слово та побажав усім гарно провести  майбутній рік із різдвяним зарядом позитивних емоцій.

Більше фотографій можна переглянути тут- фото.

Назар Івасик, 

Медіа- Центр ЛДС

Середа, 14 Лютий 2018 р. Б.

Семінарійний міжкурсовий чемпіонат з футболу

Брати 4-го курсу зайняли перше місце у міжкурсовому чемпіонаті з футболу!

З 6 до 13 лютого у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа тривав футбольний чемпіонат між курсами. Участь у цьому змаганні взяли брати першого, другого, третього, четвертого та п’ятого курсів. Отже, відкривали чемпіонат брати першого та п’ятого курсів, які своєю захоплюючою грою дали спортивний бій один одному, а в результаті, ми одержали нічийний результат  2-2. Так протягом всього ігрового часу чітко виразились фаворити цього чемпіонату- це команда 4-го курсу, та трохи менше завоювали балів команди  1-го та 3-го. Саме між ними йшла інтрига турніру до передостаннього ігрового дня. Зустрівшись на полі, брати 3 курсу для свого «місця під сонцем» у турнірній таблиці, повинні були обіграти 4-ий курс, та не змогли цього зробити і розійшлись з рахунком 2-2. В свою чергу, команда 1-го завдала поразки 3-0 команді 2-го. Так за перше і друге місце змагались лідери турнірної таблиці 4-ий та 1-ий курси. Це була остання гра чемпіонату, де вирішувалось хто буде цьогорічним чемпіоном. У відчайдушній боротьбі, при рахунку 1-1 команда    4-го курсу забила вирішальний гол, який зробив їх цьогорічними переможцями. Опісля, відбувся подячний молебень, де о. Іван Глова вручив нагородження, привітав переможців, подякував усім учасникам та сказав, що  футбол зміцнює наш дух та силу, щоб ми зростали як і духовно,  так і  здобували інші звитяги й перемоги. Так виглядає остаточна турнірна таблиця:  1- IVкурс, 2- Iкурс, 3- IIIкурс, 4- IIкурс, 5- Vкурс.

Більше фотографій можна переглянути тут -фото.

Назар Івасик,

Медіа- Центр ЛДС СД

Середа, 14 Лютий 2018 р. Б.

Духовенство грає в шахи

13 грудня 2018 року, відбувся перший шаховий турнір серед духовенства УГКЦ. Організатором був відділ душпастирства спорту УГКЦ, зокрема о. Михайло Цегельський та о. Олег Кобель.

Змагання проводилися  у  Львівській духовній семінарії Святого Духа. Учасниками були: священики, монахи та семінаристи з усіх єпархій УГКЦ в Україні. Головним суддею турніру був міжнародний арбітр ФІДЕ (ІА) Олександр Прохоров. Зустріч розпочалася з Молебню до Богородиці та вступного слова організаторів.Згодом суддя оголосив правила та пояснив систему змагань. Чемпіонат відбувався у дев’ять турів за швейцарською системою. Переможцем став отець Віктор Квасній (монастир св. Онуфрія місто Львів ЧСВВ,  друге місце здобув брат Валерій Купчак, студент Львівської духовної семінарії, третє місце - о. Михайло Цегельський. Під час змагань панувала дружня і невимушена атмосфера. Між турами учасники могли приємно побесідувати за чаєм чи кавою, також організатори подбали за обід для шахістів.

На завершення о. Олег Кобель висловив сподівання, що такий турнір буде відтепер проводитися щорічно і саме в день після празника Трьох Святителів, які були інтелектуалами Католицької Церкви.

Більше фотографій можна переглянути тут -фото.

Інформацію надав:

Орест Апостолюк,

учасник турніру

Середа, 14 Лютий 2018 р. Б.

Оригінальний вертеп "Лярш-Ковчега"

13 лютого 2018 року Божого для братів-семінаристів, друзі спільноти «Лярш- Ковчега» майстерні «Усмішка»,  разом з асистентами, презентували свою версію різдвяного вертепу.

Участь у вертепі брали не лише друзі спільноти, а також браття. Усім було дуже радо згадати в черговий раз народження Христа в інтерпретації на сучасний лад. Отець  Тарасій, який є духовним батьком  майстерні «Усмішка», наголосив у своєму слові до семінаристів, що у житті потрібно проявляти людські якості у будь- якій ситуації. Отець Іван Глова- префект семінарії,  подякував за вертеп і підкреслив важливість служіння для людей.

Більше фотографій можна переглянути тут- фото.

Володимир Іванів,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 13 Лютий 2018 р. Б.

До уваги вступників!!!

Зміни у датах вступних іспитів на Перший та Підготовчий курси Семінарії.

Інформація для вступників на перший курс Львівської Духовної Семінарії Святого Духа - детальна інформація.

Інформація для вступників на підготовчий курс Львівської Духовної  Семінарії Святого Духа -детальна інформація.

 

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 13 Лютий 2018 р. Б.

«Прощання з Колядою» у Жовкві

Сьогодні,   братчики Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці»  на чолі з бр. Ігорем Гретом, помічником проректора з академічних питань, відвідали  Жовківську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат "Злагода".

Ця установа є місцем постійного служіння братів-семінаристів Львівської духовної семінарії. Сьогоднішня зустріч була святковою, адже всі присутні гучною колядою прощалися з Різдвом. Діти підготували пісні, які виконували  мовою жестів, брати ж колядували і щедрували. Коротким повчанням про Різдво, а також мультфільмом про народження  Ісуса Христа, ще раз пригадали  подію, яка сталася більше ніж дві тисячі років назад.

Дякуємо за гостинність адміністрації школи-інтернату «Злагода».

Більше фотографій можна переглянути тут- фото.

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства

Понеділок, 12 Лютий 2018 р. Б.

Незвичні гості

У неділю, 11 лютого, до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа завітали військовослужбовці з військової частини А1587 (с.Малехів, Жовківський район).

На початку зустрічі військові взяли участь у Божественній Літургії в семінарійному храмі. По завершенні богослужіння брати з Центру Душпастирювання Військовослужбовців провели екскурсію для солдатів і з ознайомили їх з історією семінарії. Після спільного обіду духівник ЦДВ о.Іван Глова подякував військовим за службу і вручив їм пам'ятні подарунки.

Андрій Олійник,

голова ЦДВ

Сторінки