Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Субота, 16 Листопад 2019 р. Б.

"Per Aspera ad Astra"

Відбулась науково-практична конференція з нагоди 30-ти ліття виходу УГКЦ з підпілля

 

Програма наукового заходу розпочалася у семінарійному храмі з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський.

Опісля молитви із вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа –  о. Ігор Бойко. У своїй короткій промові він поділився особистими спогадами  про о. Михайла Винницького та інших осіб, які брали участь у формуванні його покликання в часи підпілля.  

Відтак розпочались виступи і самих учасників конференції. Сестра Теофіла Рудка (ЧСВВ) у своїй доповіді про блаженного Василя Величковського зазначила, що «Владика Василь, як провідник Церкви був відкритий до проблем духовенства». Сестра довший час знала владику, говорили про нього, як про доброго душпастиря: «Мій рідний батько так не допомагав мені, як владика Василь. То був Тато з великої букви. Могла з усім до нього прийти».

Згодом своїм свідченням поділився митрополит Ігор (Возьняк). Владика розповів про поїздку у Москву з метою домогтися легалізації УГКЦ та про голодування на Арбаті: «Горбачов у той день поїхав у Китай, а замість нього був Лук'янов. Ми просили про зустріч з Лук'яновим. Нам відмовили, мотивуючи тим, що він братиме участь у роботі різних нарад у Верховній Раді. Ми не відступали й домагалися розмови з ним. Нам відповіли: "Приїдете завтра. Вам зателефонують, або ви нам – і скажуть, що робити". Ми не вірили, знали, що то неправда. Та на другий день приїхали під будинок приймальної Верховної Ради і зателефонували їм. Там підняли слухавку й сказали: "Сьогодні Черкасова (відповідальний за призначення зустрічі з Лук’яновим) на роботі нема і не буде". Через дві хвилини ми зайшли в приміщення, а Черкасов іде, несе багато різних папок. Однак призначити зустріч в той день так і не вдалося Ми порадилися й оголосили, що голодуватимемо доти, доки нас не приймуть. Згодом нас підтримали і інші групи людей, які приїжджали на Арбат щоб продовжувати голодування. Вони змінювали одна одну, стояли, молилися і трималися аж десь до кінця листопада …

о. Павло Менделюк у своїх спогадах розповів про сильних вірою мирян, які твердо відстоювали права та свободу своєї церкви в часи підпілля: «Де був ревний священик, де він ревно проповідував до народу, де народ був утверджений в правдивій католицькій вірі,  навіть тоді коли священика заарештували, а церкву замкнули – люди віри ніколи не зрадили».

Отець Ярослав Чухній емоційно поділився із присутніми спогадами про перехід храму Преображення ГНІХ (м. Львів) у лоно УГКЦ 29 жовтня 1989 року: «День перед тим я отримав благословення від владики Володимира (Стернюка) щоб зробити цей крок. Спочатку страху не було. Він з’явився згодом. Після цієї події мене викликали майже кожні два дні на допити для того щоб зачитувати всі ті ті протоколи, які було складено на мене. Це тривало аж до лютого 1990 року».

Отець Михайло Димид у своїй доповіді розповів про вклад української діаспори у легалізаційні процеси УГКЦ.  Також до всієї спільноти звернувся зі своїм свідченням отець Мирон Бендик, ректор Дрогобицької семінарії, який поділився спогадами про процес підготовки кандидатів до священства у часи підпілля.

На завершення конференції отець Михайло Лесів, проректор з академічних питань семінарії, подякував усім доповідачам за їхні живі свідчення та висловив сподівання, що подібні заходи будуть траплятись частіше.

 

Більше фотографій можна переглянути за посиланням - фото

 

Віталій Селеман,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 11 Листопад 2019 р. Б.

Велопроща – духовна мандрівка

9 листопада відбулась велопроща до Страдча.

До прощі долучилися дванадцять братів і о. Михайло Лесів, проректор семінарії і духівник Семінарійного Братства.

Велопрощу організувала екологічна секція Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».

Пунктом відправлення була Мала Семінарія в смт. Рудно. У  Страдчі брати помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці.

Велопрочани мали можливість духовно збагатитися і відновитися долаючи (в обидва боки понад 30 км.).

Ця велопроща до Страдча є вже другий рік поспіль у Львівській Духовній Семінарії.

Медіа-Центр ЛДС

Інформацію надав: 

Орест Апостолюк,

голова екологічної секції

Неділя, 10 Листопад 2019 р. Б.

Пам’ятаємо, бо вдячні!

7 листопада 2019 р. у Львівській духовній семінарії студенти VI-го курсу провели вечір пам’яті Патріарха Мирослава Івана Любачівського та Архиєпископа Володимира Стернюка в рамках відзначення 30-ліття ювілею виходу УГКЦ з підпілля.

Події, які відбувалися в релігійній площині радянської України є важким і болючим історичним досвідом для багатьох християн, зокрема, нашої Церкви. Однак, цей час породив велетів духу, які не скорилися перед тоталітарним режимом. Цим людям не лише вдалося зберегти свою віру, але й зберегти Церкву і стати опорою та підтримкою для багатьох людей, які нестерпно знемагали під тягарем жорстоких переслідувань. Одними із духовних провідників того часу були Патріарх Мирослав та Архиєпископ Володимир! Їхній особистий внесок в боротьбі за свободу УГКЦ і можливість людям вільно сповідувати свою віру з духовного, релігійного та історичного погляду є дуже великий і неоціненний! Їм, як і багатьом духовним лідерам нашої Церкви підпільного періоду, завдячуємо можливістю сьогодні вільно визнавати свою віру і черпати духовно живитися з глибини досвіду їхньої віри, і, їхнього наполегливого і ревного служіння для добра нашої Церкви і нашого народу!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман,

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 06 Листопад 2019 р. Б.

Молитва капеланів

У семінарійному храмі відбувся Молебень до блаженного священномученика Андрія Іщака.

5 листопада 2019 р. спільнота Центру душпастирювання військовослужбовців молилася за українське військо Молебень до блаженного священномученика Андрія Іщака. Моління очолив о. д-р Ігор Бойко, ректор семінарії у співслужінні з о. Іваном Гловою, префектом семінарії, духівником ЦДВ.

У своєму слові о. Ігор Бойко наголосив на тому, що брати-семінаристи, які виконують своє служіння для військових та в’язнів, які потребують релігійної опіки завжди йшли з вірою, надією і любов’ю. Щоб були постійним прикладом того, що Бог є присутнім всюди і нікого не покидає в потребі.   

Після Молебню о. Ігор окропив освяченою водою футболки організації і вручив кожному в руки.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Медіа-Центр ЛДС

Інформацію надав:

Орест Яців,

секретар ЦДВ

Четвер, 31 Жовтень 2019 р. Б.

Гості з Плугівського НВК

30 жовтня 2019 р. відбулася екскурсія семінарією для учнів Плугівського навчально-виховного комплексу.

На початку екскурсії учні та вчителі Плугівського НВК мали можливість помолитися Молебень до Пресвятої Богородиці. Моління очолив префект семінарії, о. Іван Глова. Пізніше бр. Назар Цвігун ознайомив спільноту школи з історією семінарії, побутом та харитативно-пасторальною працею організацій. На завершення відбувся товариський матч між представниками НВК і братами-семінаристами III-го курсу.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Володимир Іванів,

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 30 Жовтень 2019 р. Б.

Священики Твої зодягнуться в праведність і преподобні Твої возрадуються (Пс. 131,9)

Сьогодні, у храмі Львівської духовної семінарії звершив  приміційну Літургію отець Василь Тацинець

У слові до братів, новорукоположенний  пресвітер наголосив на Божому Слові, яке сьогодні до нас промовляє. « Євангельський уривок наголошує, що мудрим є той чоловік, який будує власний дім духовного життя на твердій основі, камені, яким є Христос» - наголосив проповідник.

Опісля Літургії ієрей Василь подякував всім, хто долучився до формації та духовного зростання, супроводжував впродовж навчання у семінарії та уділив благословення всім бажаючим.

Семінарійна спільнота щиро вітає о. Василя Тацинця з пресвітерським рукоположенням та бажає святого та ревного служіння у Божому Винограднику!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Любомир Миколишин,

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 30 Жовтень 2019 р. Б.

Блаженний священномученику Андрію, моли Бога за нас!

29 жовтня брати з Центру Душпастирювання Військовослужбовців відвідали могилу блаженного священномученика Андрія Іщака.

Учасники семінарійної організації ЦДВ (Центр душпастирювання військовослужбовців) помолилися Молебень на могилі блаженного мученика о. Андрія Іщака. Моління очолив духівник ЦДВ, о. Іван Глова. У своєму слові, отець Іван наголосив на важливості капеланського служіння, у сьогоднішньому важкому становищі нашої держави: «Бажаю усім вам проявляти послух, відвагу та незламність у своїй вірі, прикладом якої є блаженний о. Андрій»- наголосив духівник майбутніх капеланів.

Володимир Іванів,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 29 Жовтень 2019 р. Б.

Молитовні нічні чування в Тебе на парафії

Пасторальний Центр «Еклезія» продовжує розпочатий у березні 2019-го року проект Виїзних Молитовних Нічних Чувань на парафіях Львівської Архиєпархії

У період з 3-го листопада по 15-е грудня 2019 року Божого, ПЦ «Еклезія» організовуватиме молитовні нічні чування на парафіях Львівської Архиєпархії. В рамках чувань проводитимуться духовні науки з розважаннями, молитви ТЕЗЕ з музичним супроводом та богослужіння під співочим проводом братів – семінаристів.
Проведення чувань відбуватиметься в ніч з п’ятниці на суботу та з суботи на неділю.
Щоб запросити братів - семінаристів для проведення молитовних нічних чувань, звертатися за номером 096 – 25 – 84 – 881 (бр. Ярослав Домерецький - голова ПЦ "Еклезія")

Медіа-Центр

Інформацію надав:

бр. Ярослав Домерецький,

голова ПЦ "Еклезія"

Вівторок, 29 Жовтень 2019 р. Б.

Гість із Канади

Львівську Духовну Семінарію Святого Духа відвідав владика Кеннет Новаківський

Сьогодні семінарійна спільнота мала честь розділити Євхаристійну Трапезу із преосвященним владикою Кеннетом Новаківським, Єпархом Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ, що у Канаді. Кир Кеннет очолив Святу Літургію за ієрейським чином у співслужінні з отцями-настоятелями нашої семінарії. У своїй проповіді, преосвященний кир Кеннет розважив над сьогоднішнім євангельським уривком. Він повторив слова євангелиста Луки: «Немає доброго дерева, що родило б плід поганий»(Лк 6, 43). Промовляючи це, владика звернувся до семінаристів, сказавши: «Щоб бути добрим священиком не достатньо ректорату, але потрібно ще й семінариста. Семінарист, відчувши покликання, прийшов до семінарії для формаційного періоду. Протягом цього часу, він має плекати та розвивати у собі чесноти та дари Святого Духа». Також, кир Кеннет наголосив на тому, що світ потребує добрих ієреїв та пресвітерів, а семінарія є засобом для здійснення цієї потреби. В кінці Божественної Літургії, отець-ректор Ігор Бойко, від імені семінарійної спільноти подякував преосвященному владиці за його відвідини та побажав йому плідної та тривалої праці на його архиєрейській пастві.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 29 Жовтень 2019 р. Б.

"Святині Княжої України"

Сьогодні, 29 жовтня 2019 р. для студентів IV-го курсу було презентовано монографічний альбом «Святині Княжої України».

Альбом «Святині Княжої України» представляє для читача національні реліквії Київської Русі – монументальне мистецтво, мініатюра та іконопис які дійшли до нашого часу та презентує нам Київську традицію іконописання X-XIII ст.

Автори (А. Комарницький та Б. Зятик) по-новому подають сакральний спадок Княжої України. Вони детально описують долю забутих пам’яток Княжої доби, які під час окупаційних режимів були вивезені з території України.

Від імені ректорату та семінаристів о. д-р Михайло Лесів, проректор семінарії подякував авторам за презентацію альбому.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Володимир Іванів,

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки