Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Четвер, 03 Січень 2019 р. Б.

День роздумів над покликанням

Відбувся День роздумів над покликанням у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Цей захід провівся 3 січня 2019 року Божого. Участь у ньому склало більше 110 учасників, серед яких були представники Львівської Архиєпархії, Стрийської, Самібрсько-Дрогобицької та Сокальсько-Жовківської єпархій.

День роздумів над покликанням розпочався Божественною Літургією, яку очолив о. Іван Глова, відповідальний за Душпастирство покликань Львівської Архиєпархії УГКЦ. Опісля, відбулось частування гостей та лекція із о. Євгеном Станішевським на тему «Розпізнання голосу Бога». Під час цієї лекції усі присутні мали змогу більш детально пережити момент зустрічі із Богом через читання Святого Письма. Приємною несподіванкою для учасників став майстер-клас із випікання просфор із семінаристами 5-го курсу.

Після смачного обіду, для всіх присутніх о. Петро Майба, представник Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, приготував надзвичайну цікаву лекцію на тему «Церква, молодь, покликання». Отець Петро, акцентував увагу насамперед на тому, що саме від мотивації на життя, залежить результат реалізації покликання як відповідь на заклик Бога. Окрім лекцій, учасники «Дня роздуму над покликанням» мали змогу вивчити нові молитви із семінаристами та насолоджуватись чудовими стравами у семінарійній трапезні. Після навчання о. Петра, майбутні вступники у семінарію переглядали фільм повчального характеру «Чудеса з небес», а також активно відпочивали під час гри у міні-футбол, настільний теніс, шахи та настільний футбол.

Щоб більше дізнатись про життя Семінарії та покращити свою діяльність на парафії, учасники взяли участь у праці в групах, під час якої обговорювалась тема «Я і парафіяльна родина. Моє покликання». Там, кожен із присутніх міг поділитись своїм власним досвідом щодо свого духовного розвитку, а також послухати братів-семінаристів, які розповідали про свій духовний стан та те, як вони духовно та інтелектуально зростають у стінах Львівської семінарії.  

День роздумів над покликанням продовжився у семінарійному храмі.  У храмі вірних, до усіх присутніх звернувся отець-доктор Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ. Отець Ігор у своєму слові наголосив на важливості довіри Богу та людям, а також розповів про формаційне життя у стінах Семінарії. Відразу після цього о. Іван Дулиба, духівник Семінарії, поділився своїми роздумами щодо Ісусової молитви та заохотив всіх присутніх плекати у собі бажання до молитви за себе і ближніх.

Після завершення Вечірні та спільної вечері, учасники заходу із рук отця-ректора Ігоря Бойка та отця Івана Глови отримали сертифікати участі у Дні роздуму над покликанням та пам’ятні подарунки. 

Більше фотографій можете переглянути за посиланням - фото

Медіа- Центр ЛДС

Субота, 29 Грудень 2018 р. Б.

Різдвяна програма духового оркестру

До Вашої уваги різдвяна програма духового оркестру Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

7 січня (Понеділок)
Концерти після Літургій

10:00 Львівська Духовна Семінарія Святого Духа
11:00 Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів)
13:00 Храм Петра і Павла

8 січня (Вівторок)

9:00 Храм Вознесіння Господнього (Левандівка)
11:00 Храм Всіх Святих Українського Народу
13:00 Храм Воскресіння Господнього
15:00 Храм Володимира і Ольги
18:00 Храм Благовіщення Господнього

9 січня (Середа)

8:00 Храм Ольги і Єлизавети
10:00 Храм Положення Поясу 

Поїздка в Рудно на Різдвяну Фабрику

18:00 Храм Святої Анни

Зібрані під час коляди кошти підуть на розпис семінарійного храму!

 

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 27 Грудень 2018 р. Б.

Возвеселімся разом всі нині…

У стінах Львівської духовної семінарії відбулася Спільна Просфора

Традиційно, семінарійна спільнота збирається разом, щоб розділити радість Празника Рождества Христового та Нового Року. Цьогоріч, передсмак торжества з братами – семінаристами розділи два ієрархи: Владика Володимир ( єпископ -  помічник Львівський) та Владика Тарас ( Єпарх Стрийський). Святкування розпочались спільною молитвою Вечірні, яку співом провадив семінарійний хор. Владика Володимир привітав семінарійну братію з прийдешніми Різдвяними святами та закликав вповні віддатися Божому промислу: «Дякуємо Богові за все, за всі дари та благодаті. Все змінюється, лише Бог залишається незмінним». Опісля, торжество продовжилось у трапезній семінарії, де єрархи розділили різдвяну просфору. Владика Тарас, на початок трапези, звернувся з привітальним словом до семінарійної спільноти: «Таке взаємне себедарування є ознакою спільноти у Христі. Довіряймося Йому. Найкращим виявом нашої віри є подяка Богові» - наголосив ієрарх. Впродовж трапези, атмосферу свята створювали семінарійні колективи та організації: оркестр ЛДС, октет «Теофорос» та гурт «SofiBand». Студенти підготовчого курсу, на чолі із префектом,о. Володимиром Стефанишином організували різдвяний Вертеп, який супроводжувався співом гучної коляди.

На завершення, зі словом до братів звернувся ректор семінарії, о. Ігор Бойко. Отець – ректор висловив щирі слова подяки всім, хто долучився до реалізації даного свята, гостям та духовенсту. Висловив найщиріші вітання з нагоди прийдешніх Різдвяних свят та побажав благословенного Нового Року.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням - фото

Любомир Миколишин,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 24 Грудень 2018 р. Б.

Розпорядок Богослужень на Різдвяні свята

До Вашої уваги розпорядок Богослужень на Різдвяні свята (січень 2019 р.Б.) у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

Медіа-Центр ЛДС

Неділя, 23 Грудень 2018 р. Б.

У мандри із св. Миколаєм

Семінаристи які належать до Центру Душпастирювання Військовослужбовців протягом тижня відвідували військові частини Львова

Свято Миколая є одним з найулюбленіших свят для дітей та дорослах. Не винятком, мабуть, також є і військові. Тому брати із Центру Душпастирювання Військовослужбовців організували разом із св. Миколаєм відвідини військових частин Львова, де семінаристи проводять щотижневі зустрічі чи допомагають співочим супроводом під час Божественної Літургії. До таких частин належать: Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, Військова частина А-3358 (вул. Світанкова), Військова частина 3002 Національної Гвардії України, Військова частина А-2556 с. Ков‘ярі, Полк зв’язку с. Ков‘ярі, А-1587 Малехів, повітряне командування "Захід" вул. Лисенка.

 Ці зустрічі розпочинались із розповіді про життя св. Миколая. Після цього семінаристи демонстрували свої акторські здібності в театральній постанові, яка описувала тему боротьби добра і зла. Наприкінці глядачі отримували від помічників св. Миколая солодкі подарунки, а особливо уважні та активні військовослужбовці, відповідаючи на питання про життя святого, ласували додатковою порцією солодощів. Головна мета таких відвідин полягала в тому, щоб краще ознайомити наших захисників із постаттю св. Миколая, зміцнити дружні зв'язки між військовими та Церквою, а також змотивувати солдатів робити трішки більше добра у цьому світі.

Медіа-Центр

Інформацію надав:

Андрій Олійник,

голова ЦДВ

Четвер, 20 Грудень 2018 р. Б.

Вибори управи Семінарійного Братства

Спільнота Семінарійного Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці» представила річний звіт про діяльність.

Окрім підбиття підсумків також було обрано нову управу, що координуватиме діяльність спільноти у наступному році.

Згідно результатів відкритого голосування до управи Братства було обрано:

Голова Братства – бр. Андрій Помірко

Заступник – бр. Петро Дацко

Секретар – бр. Ярослав Пузич

Економ – бр. Тарас Турківський

У своєму слові до спільноти отець Михайло Лесів щиро подякував братчикам за працю та побажав натхнення до нових звершень у наступному році.

Щиросердечно вітаємо спільноту Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці" із новим етапом в їхній історії!

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства

Четвер, 20 Грудень 2018 р. Б.

Св. Миколай йде до всіх!

Спільнота Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці " організувала свято Миколая в медичних закладах Львова.

Братчики Семінарійного Братства, які виконують свої служіння у медичній секції організували свято Миколая в Західноукраїнському спеціалізованому  дитячому медичному центрі, Львівському неонатальному центрі та в Львівській психіатричній лікарні дитячого відділення.

У день св. Миколая кожен чекає дива. Брати, які виконують своє служіння у медичних закладах діляться не тільки своєю любов’ю але приймають любов інших.

"Спілкуючись і виявляючи турботу до ближнього ми виявляєм любов Бога до всіх".

Нехай через посередництво св. Миколая кожен буде огорнутий любов’ю Божою.

Дякуємо усім хто в цьому допоміг, а саме: парафіянам храму с. Підгірці і с. Верчани - адміністратор о. Богдан Дмитрів, адміністрації ринку  "ШУВАР " і всім людям, які склали пожертву, щоб зробити свято для дітей.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Інформацію надав:

Павло Бойко,

студент III- го курсу

Вівторок, 18 Грудень 2018 р. Б.

Приміційна Божественна Літургія у Семінарії

Сьогодні, минулорічний випускник семінарії, нововисвячений ієрей Ігор Грет молився разом з нами і уділив усім присутнім благословення

Слова, якими о. Ігор звернувся до семінарійної спільноти містили заклик: «Цінувати період семінарійної формації, адже це особливий час в якому ми збираємо зерна Божої науки, аби згодом щедро сіяти їх на Господній ниві». Варто зазначити, що о. Ігор є почесним головою семінарійного «Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці». Він кілька років поспіль очолював його і спричинився до багатьох добрих справ та ініціатив на добро Церкви, людей і семінарії.

Бажаємо о. Ігорю Божого благословення, наснаги, мудрості, відваги і відданості у служінні Богу у Його народі!

Більше фотографій можна переглянути за посиланням - фото

Віталій Караман,

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 17 Грудень 2018 р. Б.

Віра є запорукою того, чого сподіваємося...

Цієї суботи відбувся дeнь духовної віднови для сeмінаристів

Провадив духовні розважання для братів о.Василь Єсип, сотрудник храму св. Юрія у м. Яворові.
З усією сeмінарійною спільнотою отeць поділився досвідом свого свящeничого служіння, розповів про роки навчання у сeмінарії.
Реколектант закликав братів іти за покликом Бога як цe робив Авраам ,та брати за взірeць Прeсвяту Богородицю, яка своїми вчинками упокорилася і прийняла Божу волю.
Ось декілька момeнтів для призадуми:
-“Ніхто нe вмирає за тe ,що нe вірить”;
-“Справжня віра нe прагнe комфорту”;
-“Довіртe своє життя Богу ,нeзважаючи на випробування які підносить Вам життя ”;
-“Без віри не можливо подобатися Богу, бо хто приступає до Бога, мусить вірити, що він існує і дає нагороду тим, які його шукають.(Євр. 11.6)”;  

Більше фотографій можна переглянути за посиланням - фото

Віталій Селеман,

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 13 Грудень 2018 р. Б.

Щиро вітаємо!

Семінарійна спільнота щиро вітає о. Андрія Стасіва, духівника семінарії з іменинами.

Щиро вітаємо Вас, отче Андрію з іменинами! Зичимо Вам міцного здоров’я, радості і миру у серці, твердості у вірі та довгих літ праці у Христовому винограднику.

Хай Бог нагородить Вас довголіттям, обдарує своїми ласками та благами. Нехай Пресвята Богородиця завжди опікується Вами та допомагає у всіх Ваших починаннях.

Бажаємо завжди залишатися таким ревним і життєрадісним у здоров'ї та посіщенні Духа Святого - на многая і благая літа!

Семінарійна спільнота

Сторінки