Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Неділя, 09 Липень 2017 р. Б.

«Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи» (Мт 28, 19).

Брати V курсу нашої семінарії взяли участь у спецкурсі місійного служіння, який організував Пасторально-Міграційний Відділ (ПМВ) УГКЦ.

Мета такого тижня полягає у представленні викликів та потреб, з якими зустрічаються наші громади в Україні та на поселеннях за межами Батьківщини. Участь у такого курсі беруть семінаристи передостанніх курсів навчання з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Дрогобицької та Київської семінарій. Цьогоріч такий курс відбувся у Івано-Франківській духовній семінарії ім. святого священномученика Йосафата з 3 до 9 липня і налічував близько 70 семінаристів.

Кожний новий день починався Божественною Літургією та був насичений різноманітними лекціями та представленнями. В перший день після поселення присутні отці та брати помолилися молебень до святого священномученика Йосафата, який очолив Високопреосвященніший Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин). У своєму слові владика заохотив з користю провести цей тиждень і висловив подяку за те, що в рік Йосафата курс місійності може проходити у стінах семінарії, покровителем якої є цей святий. Місійність, на думку владики, є життя і майбутнім Церкви, бо заохочує нас виходити за межі і творити нові громади. Опісля молебня секретар ПМВ о. Андрій Гах представив діяльність та коротко окреслив ті виклики і потреби, з якими стикається наша Церква сьогодні.

Наступні дні містили в собі представлення місійності та євангелізації, її основи та якими вони є у нашій УГКЦ. Однак, найцікавішим були ті представлення, які були радше свідченням того, як жити і служити нашим вірним. За цей тиждень було представлено діяльність наших громадах у Одесько-Кримському, Донецькому, Харківському та Луцькому екзархатах, які представляли владики Михаїл Бубній (екзарх Одеський), Василь Тучапець (екзарх Харківський) та представники від двох інших екзархатів. Окрім цього, братам розповіли про громади у Португалії, Іспанії, країнах Прибалтики, Фінляндії, Казахстані, Росії. Також зі сторони канонічного відділу УГКЦ в особі о. Андрія Танасійчука було окреслено канонічний вимір організації громад. Представники комісій окреслювали головні напрямні та способи реалізації служінь на парафіях. Цікавим було також окреслення діяльності «Морського Апостоляту», де о. Олександр Смеречинський окреслив ті завдання і виклики, з якими стикається його структура. Не оминули доповідачі і тематику медійного служіння, зокрема ті способи і засоби, якими може послуговуватися священик для активізації громад. Важливим аспектом доповідей було наголосити на духовному, інтелектуальному вимірі духовенства, що присутні могли обговорювати в часі праці в групах.

День завершування спільною молитвою – Вечірньою, яку щодня провадила своїм співом інша семінарія, а вже опісля вечері відбувалося знайомство та представлення своїх семінарій.

Особливістю цього курсу є присутність в останні 3 дні дівчат семінаристів, яких також ознайомлюють з місійним служінням. Для дівчат відбувалися лекції, в часі яких наголошувалося на тих якостях і рисах, які потрібні для підтримки місіонера-священика, а також окреслювали способи допомоги громадам.

Завершився цей курс Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвященніший Кир Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської Архиєпархії та голова ПМВ. У своєму слові до присутніх владика роздумував над важливістю поєднання нашого життя з Христовим. Окрім цього, Кир Йосиф поділився своїми пережиттями діяльності на теренах Центральної України. На завершення спецкурсу братам було вручено сертифікати про проходження спецкурсу місійного служіння, зроблено спільну фотографію та, опісля сніданку, кожен міг попрощатися з братами і вирушити додому. Сподіваємося, що «банк з депозитом», про який часто згадував Кир Йосиф, зможе приносити щедрі плоди.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Фотографії:

Інформаційний центр Івано-Франківської духовної семінарії

 

Вівторок, 04 Липень 2017 р. Б.

До уваги абітурієнтів! Графік проходження практики!

Згідно умов вступу до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ необхідно обов’язково з’явитися для проходження практики.

До уваги тих студентів, які вступили на перший курс Семінарії!

Перший заїзд: термін практики: з 05.07.2017р. по 19.07.2017 р.

1. Барабаш Ростислав
2. Бедрій Орест
3. Бліхарський Мар'ян
4. Верхоляк Павло
5. Вихор Михайло
6. Вороновський Назар
7. Гаїв Лука
8. Денис Богдан
9. Жеграй Назар
10. Івасик Назар
11. Калитин Володимир
12. Карпин Андрій
13. Котяш Роман

Другий заїзд: термін практики 20.07.2017р. по 02.08.2017 р.

1. Кузімчак Роман
2. Лапичак Микола
3. Милькус Андрій
4. Огірко Михайло
5. Онишкевич Святослав
6. Палюх Юрій
7. Попович Юрій
8. Пузич Ярослав
9. Савостьянов Ростислав
10. Сербан Ярослав
11. Сокира Іван
12. Стасів Роман
13. Филянець Михайло

Третій заїзд: термін практики 03.08.2017р. по 17.08.2017 р.

1. Харків Андрій
2. Хлян Роман
3. Ядчишин Олексій
4. Яців Орест

Заїзд на практику відбувається до 9:00 год. ранку у вищезазначений термін за адресою Семінарії: вул. Шевченка, 188 у селищі Рудно. Для відпрацювання практики слід взяти наступні особисті речі: робочий одяг, засоби особистої гігієни, комплект постільної білизни, молитовник, молитвослов.

 

До уваги тих студентів, які вступили на підготовчий курс Семінарії!

Згідно умов вступу до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ Вам необхідно обов’язково з’явитися для проходження практики у наступному порядку:

Перший заїзд: термін практики з 03.08.2017р. по 17.08.2017 р.

1. Бабенчук Юрій
2. Бецала Олег
3. Бішко Юрій
4. Бокало Іван
5. Борняк Остап
6. Буць Юрій
7. Вихор Юрій
8. Думин Володимир
9. Єлізаров Юрій
10. Зелінський Степан

Другий заїзд: термін практики з 18.08.2017р. по 03.09.2017 р.

1. Кисіль Богдан
2. Коваль Павло
3. Ковальчук Олексій
4. Котлінський Тарас
5. Коченаш Ростислав
6. Кріль Юрій
7. Кузьмінський Орест
8. Лещишин Андріан
9. Лучканін Дмитро
10. Малісевич Роман
11. Мартиняк Ростислав
12. Маслій Петро
13. Мацигін Мар'ян
14. Мороз Олег
15. Мунжов Богдан

Третій заїзд: термін практики з 04.09.2017р. по 17.09.2017 р.

1. Ніколенко Михайло
2. Огоновський Богдан
3. Оріховський Ярослав-Михайло
4. Оркуш Василь
5. Перун В'ячеслав
6. Петрів Віталій
7. Пиріг Назарій
8. Селеман Віталій
9. Семенюк Мар'ян
10. Семчишин Андрій
11. Сенів Ростислав
12. Смаль Маркіян
13. Сокульський Андрій
14. Тихонький Юрій
15. Швагла Олександр

Заїзд на практику відбувається до 9:00 год. ранку у вищезазначений термін за адресою Семінарії: вул. Шевченка, 188 у селищі Рудно. Для відпрацювання практики слід взяти наступні особисті речі: робочий одяг, засоби особистої гігієни, комплект постільної білизни, молитовник, молитвослов.

Ректорат Семінарії

Вівторок, 04 Липень 2017 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПІДГОТОВЧИЙ ТА ПЕРШИЙ КУРС СЕМІНАРІЇ

 


РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПІДГОТОВЧИЙ КУРСРЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПЕРШИЙ КУРС


Богдан Романов,
Медіа-Центр ЛДС

Субота, 01 Липень 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає о. Івана Дулибу, духівника семінарії, з днем уродин.

В день Вашого дня народження прийміть щирі вітання від отців-настоятелів, братів та працівників семінарії. Бажаємо ревності у молитві, доброго та потрібного духовного слова і поради для кожного, хто цього потребуватиме, а також завжди бути радісним!

На многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

Понеділок, 26 Червень 2017 р. Б.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОЩА ДО СТРАДЧУ

У  понеділок, 26 червня Спільнота Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, отці-настоятелі та брати-семінаристи, взяли активну участь у Всеукраїнській прощі у селі Страдч.

Всеукраїнська проща була присвячена пам'яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та 125-ліття з дня нарродження Патріярха Йосифа Сліпого. Отці настоятелі взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Високопреосвященніший владика Ігор (Возьняк), Митрополит Львівський. Брати-семінаристи також активно допомогли організаторам прощі прислуговуючи на богослужіннях та виконуючи різноманітну послугу.

У своєму слові до прочан Високопреосвященніший Митрополит Ігор подякував усім учасникам та організаторам прощі. Владика пригадав присутнім про жертовний подвиг страдецьких новомучеників о. д-р. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми. Незважаючи на переслідування та небезпеку вони до останку сповняли свій обов'язок служіння Богові та ближнім. Також владика Ігор зазначив, що Страдч є великим відпустовим центром всеукраїнського масштабу, де Пресвята Богородиця заступає Нерушимою Стіною та вимолює у Господа ласки на всіх, хто прибігає під її покров та заступництво.

Богдан Романов,
Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 08 Червень 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає о. Михайла Лесіва, віце-ректора з навчальної частини, з днем народження!

Всечесний отче! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого 35-и ліття. Бажаємо ревності у сповнюванні своїх обов'язків, благодаті Святого Духа та Його дарів аби сповнювати гідно задуми Господні!

На многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

Середа, 07 Червень 2017 р. Б.

Молитва за очільником "Руської Трійці"

Минає 174 річниця, з дня смерті видатного духовного просвітителя та натхненника національного пробудження Галичини – о. Маркіяна Шашкевича

З цього приводу, брати- семінаристи та отці нашої семінарії, о. Володимир Крушельницький - канцлер та о. Андрій Стасів - духівник, помолились панахиду за упокій душі ієрея Маркіяна на Личаківському кладовищі, де й спочивають його останки. У молитві взяли участь представники місцевої та обласної рад, музеїв та культурних осередків Львівщини.

По завершенні панахиди, слово мав о. Володимир, який звернувся до всіх присутніх словами подяки за спільну молитву та збереження пам’яті  про постать “ галицького пророка”. Отець наголосив на вкладі Маркіяна Шашкевича у духовне та культурне життя тогочасної Галичини, зокрема про рівноправність української мови.

Любомир Миколишин

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 06 Червень 2017 р. Б.

Благодійна акція-ярмарок «Допоможи онкохворій дитині»

4 червня у Львівській Духовній Семінарії відбулась благодійна акція-ярмарок «Допоможи онкохворій дитині», яку організувала секція медичного капеланства братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці».

В рамках акції були виставлені на продаж творчі вироби онкохворих дітей та їхніх батьків із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, а також до ярмарку долучились чимало небайдужих людей. Метою події був збір коштів на лікування дітей, котрі на даний час перебувають у цій лікарні. Наші брати-семінаристи щотижня відвідують цю клініку і їм не байдужі труднощі, які спіткали усіх, хто там перебуває. Ця ініціатива водночас є намаганням привернути увагу суспільства до фінансових потреб і проблем сімей з онкохворими дітьми і також спробою, бодай частково допомогти коштами тим, хто не в змозі самотужки оплатити чималі витрати на лікування.

Особливу вдячність висловлюємо Тетяні Дзецюх – доценту кафедри ортопедичної стоматології Тернопільського державного медичного університету. Адже, п. Тетяна привезла значну кількість виробів і таким чином дуже посприяла, аби зібрати більшу суму коштів на потреби онкохворих дітей.

Велике спасибі батькам онкохворих діток із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру за ініціативу проведення ярмарку та всім, хто долучився до благодійного заходу склавши фінансову пожертву!

 

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 05 Червень 2017 р. Б.

Звітно - виборчі збори…

Відбулись звітно-виборчі збори братів із ПЦ "Еклезія"

Сьогодні, з нагоди свята Пресвятої Трійці, у семінарії відбулась святкова Божественна Літургія, яку очолив духівник ПЦ “Еклезія”, о. Михайло Плоцідем. Опісля Літургії, відбувся чин прийняття 11 кандидатів у дійсні члени «Еклезії». Після цього відбулись загальні збори, на яких звітували про працю впродовж  року, а також  вибирали нову управу центру. На початку зібрання з подячним словом виступив о. Михайло, який привітав нових членів центру та заохотив всіх учасників до сумлінної, ініціативної та плідної праці у прийдешньому  навчальному році.

На завершення, всі присутні мали нагоду спілкування у братній атмосфері та смачний почастунок.

Більше фото можна переглянути за посиланням - фото

Богдан Чернов

голова інформаційного відділу ПЦ "Еклезія"

Понеділок, 05 Червень 2017 р. Б.

Свято Зіслання Святого Духа

Семінарійна спільнота відсвяткувала храмовий празник.

Особливим днем у житті семінарії є свято Зіслання Святого Духа. Цей день є не лише знаменний тим, що ми молитовно спогадуємо подію зародження та формування першої Церковної спільноти християн, але й є днем коли вся семінарійна спільнота святкує свій храмовий празник. Саме в цю пору ми особливо згадуємо весь прожитий рік, а також вручаємо свідоцтво (тестімоніум) про завершення навчально-формаційної програми братам 6-го курсу.

Цьогорічні святкування розпочались із Архиєрейської Літургії, яку для присутніх братів-семінаристів, парафіян та численних гостей у співслужінні багатьох священиків очолив Високопреосвященніший владика Ігор (Возьняк), архиєпископ та митрополит Львівський. У своєму слові владика Ігор наголосив на важливості події Зіслання Святого Духа у спільнотному житті та особисто для кожної людини зокрема.

По завершенні Літургії відбулось вручення свідоцтв про завершення навчально-формаційної програми братам 6-го курсу. Опісля всі присутні були запрошені на святковий фуршет та концертну програму, яку старанно підготували цьогорічні випускники. Усі гості мали виняткову нагоду насолодитись співом семінарійного хору, октету «Теофорос», а також семінарійної групи «Sofiband». Враховуючи те, що цьогорічні святкування випали на час трагічної події – смерті Блаженнішого Любомира, то ціла концертна програма була пронизана спогадами та висловами цієї великої Людини. На завершення всі присутні на чолі із митрополитом Ігорем помолились Вечірню із коліноприклонними молитвами.

Більше фото можна переглянути за посиланням - фото

Роман Палюх,

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки