Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Середа, 22 Листопад 2017 р. Б.

«Не бійтеся тих, що вбивають тіло»

Семінарійна спільнота мала нагоду спогадувати події Революції Гідності.

Щороку Україна спогадує своїх героїв, які поклали своє життя за кращу долю цілого народу. Події, які відбулися 4 роки тому, залишили на серцях українців багато ран. Семінарія, яка також активно брала участь у подіях на Майдані, спогадує тих, хто зимовими вечорами відстоювали кращу долю народу України.
Цього дня вечір пам’яті героїв Небесної Сотні підготували брати V курсу. Головною думкою, яка була притаманна цьому вечору – пам’ятати, що всі ми, створені на образ і подобу Божу, потребуємо поваги. Опісля хвилини мовчання, було виконано пісню «Гей, пливе кача», яка пригадала всім про ті події, які відбувалися у Києві. Окрім цього, декілька музичних творів виконав квартет музикантів, під керівництвом п. Романа Багрія. На завершення вечора до братів звернувся о. Іван Дулиба, духівник, який зазначив, що музика і спів можуть у нас викликати емоції переживання і турботи про оточуючих.
Цей день вимагає від нас пам’ятати про тих героїв, які віддали своє життя за наше краще сьогодення і майбутнє.

Роман Петрунів
Медіа-Центр ЛДС

Середа, 22 Листопад 2017 р. Б.

„Галузка добра”

Щовівторка о 15:10 і 20:30 „Галузка добра” на Воскресіння. Живе радіо.

Зустрічайте нову програму в нашому ефірі!
„Галузка добра” – це спільний проект Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ та Живого радіо Воскресіння.

В дебютному ефірі програми ви дізнаєтеся про життя і служіння о. Ісидора Дольницького - знакову постать для УГКЦ, богослова, літургіста, укладача „Типика”, довголітнього духівника семінарії у Львові.

В другій частині програми розповідь про Братство Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це найстарша семінарійна організація, заснована ще у 1885 р.

Ведучий: Богдан Романов / Bohdan Romanov

Слухайте тут: http://reradio.com.ua/
Прямий потік: http://liveradio.ab.lviv.ua:8000/live
Мобільний додаток Tunein - tunein.com/embed/player/s275935/
#радіоВоскресіння #ЖивеРадіо #анонс

Вівторок, 21 Листопад 2017 р. Б.

Говори українською, бо це модно!

Щорічно 9 листопада в Україні вшановують День української писемності та мови. Довгий шлях поневірянь і випробувань пройшла українська мова перш ніж стала державною.

Браття підготовчого курсу також відзначили цю святкову дату. Все розпочалось із спільної вечірні разом із братами-першокурсниками та незабаром перейшло у саме святкування цього визначного для України дня. У теплій та братній атмосфері вивчали наскільки є багатогранною та милозвучною наша рідна мова, а також як сучасна молодь забруднює мову, якою говорив І.Котляревський, Т.Шевченко та І.Франко … Захід був не тільки повчальний, але й цікавий: вишуканими словами, комічними сценками та проникливими віршами студенти підготовчого курсу збагатили цей вечір. Свято закінчилось спільною трапезою, але бажання продовжити святкування залишалося. Спасибі за чудово проведений час та за теплу бесіду.

Інформацію надав:
студент підготовчого курсу
Ростислав Сенів

Вівторок, 21 Листопад 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає з днем уродин префекта о. Михайла Шкрібинця та отців проректорів Михайла Лесіва і Михайла Плоцідема з іменинами.

Від щирого серця семінарійна спільнота вітає отців-настоятелів і бажає їм здоров’я, наснаги у праці та у наставництві братів, щоб подібно до небесного покровителя Архангела Михайла Ви завжди могли своїм життям свідчити Господа і не боятися вести довірених Вам людей до спасіння.
В щасті і здоров'ї у посіщенні Духа Святого нехай Господь сотворить Вам многая і благая літа.
Многії і благії літа!!!

Семінарійна спільнота

П'ятниця, 17 Листопад 2017 р. Б.

​ Говорити про Бога не означає говорити з Ним.

16 листопада 2017 року в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбувся День студента з Преосвященним владикою Володимиром, Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії.

Організатором цієї події був Центр Студентського Капеланства ЛА УГКЦ.
Владика у співслужінні із студентськими капеланами звершив Архиєрейську Божествену Літургію. У храмі зібралась студентська молодь та викладачі львівських ВНЗ. На цю подію завітали і брати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, а саме ті, які допомагають отцям-капеланам. Це семінаристи з Відділу студентського капеланства Пасторального центру «Еклезія» та шестикурсники.
Після завершення молитви владика Володимир звернувся до присутніх з повчальним словом про молитву. Архієрей у своїх роздумах ставив питання: Чи протягом дня ми часто думаємо про Бога? Згадаємо про Бога перед сесією і забуваємо до наступної сесії? Чи наша молитва це тільки прохання і запитання? Владика наголосив на тому, що молитва як зарядка до телефону, без неї я вигоряю. Молитва є нашою потребою і привілеєм, а не недільним обов'язком. Коли я розумію це, а не роблю тоді я роблю собі кривду, отже я себе не люблю. Молитва - любов до Бога і до себе.
Для нас життя як пожежа, вона є - гасимо. Ми не вміємо радіти життю.
Владика Володимир звернув увагу на важливості спільнотної молитви. Ми покликані до життя у спільноті, потребуємо когось завжди. Чи ми казали комусь я молюсь за тебе? У християнстві завжди є якесь свято, кожного дня спогадуємо якогось святого. Це радість. У Євангеліє є про радість і є про страждання. Учні втікали, ми теж втікає від себе, але одна нога втікає а іншого догагяє.
Інколи є важко молитися тоді просто можна прийти і мовчати. Мовчання є важливим у спілкуванні з Богом, в той час можемо почути відповідь. Адже коли немає тиші важко почути Його.
Молитва - це мистецтво, а у мистецтві треба вправлятись. Потрібно прикласти багато зусил для досягнення результату. Так і спортсмен багато трудиться для здобуття перемоги.
Після завершення своїх роздумів Преосвященніший владика Володимир перейшов до діалогу. Студенти мала можливість поставити запитання та отримати відповідь від владики.
На завершення присутні помолилися у спільному колі та на хвилинку поринули у тішу, щоб почути голос Божий.

Інформацію надав:
Віталій Горін

П'ятниця, 17 Листопад 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає з днем уродин проректора о. Михайла Плоцідема!

Дякуємо за те служіння, яке Ви сповняєте у нашій спільноті. Бажаємо наснаги у праці та турботі за формацію майбутніх душпастирів, здоров'я, щедрих плодів Святого Духа! На многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

П'ятниця, 17 Листопад 2017 р. Б.

У гості до військових з музикою

Оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа подарував незабутні враження ліцеїстам Ліцею ім. Героїв Крут та військовослужбовцям строкової служби з с. Ков'ярі.

Приїзд оркестру військові чекали з нетерпінням. Виступ не був присвячений певній даті чи святкуванню. Це був добрий візит серед тижня, щоб показати військовим, що церква завжди поряд. Також виступ оркестру був добрим жестом вдячності за службу людям Україні.
На завершення солдати гучними оплесками подякували семінаристам за гарно проведений час.

Інформацію надав:
Андрій Олійник
голова Центру душпастирювання військовослужбовців

Середа, 15 Листопад 2017 р. Б.

«Хто не знає минулого, той не має майбутнього»

У вечірній час вівторка перед нами розгорнула книгу свого життя Дарія Маковей – донька священика УГКЦ, яка зростала в часи глибокого підпілля нашої Церкви.

Наша гостя завітала до нас долею випадку, адже ця зустріч відбулась завдяки знайомству п. Дарії з о. Ігорем Бойком, ректором семінарії, на урочистостях з нагоди 25-річчя Інституту Історії Церкви УКУ. Історія життя цієї поважної літньої жінки надзвичайно тісно переплетена з буттям нашої Церкви в катакомбний період. Це спонукало о. Ігоря запросити п. Дарію до нас, аби ми мали змогу з перших вуст почути про те, яку ціну заплатили попередні покоління вірних УГКЦ задля того, щоб сьогодні ми отримали право, вільно і відкрито сповідувати віру в Бога у своїй українській Церкві.
Як було зазначено, батько п. Дарії – Юліан Тарантюк (1901 – 1984) був священиком УГКЦ у підпіллі. Тодішні священики важкою працею трудилися: господарство, кооперативи, читання, просвіта, відправа Служб Божих і ін., – розповідає жінка. о. Юліан через своє служіння вимушений був 9 років провести в Хабаровському краї на Сибірі. п. Дарія зі смутком спогадує часи переслідувань і репресій, однак зазначає, що навіть за таких умов люди раділи життю, а батько-священик вірив до останку, що настане час коли він служитиме в храмі вільно і без страху. Хоча о. Юліан не дожив до того дня, коли наша Церква вийшла з підпілля, проте радість цієї миті досвідчила його донька п. Дарія. Насамкінець Дарія Юліанівна наголосила, що ми є відповідальними за Церкву і народ перед Богом і нашими нащадками, тому потрібно невтомно і наполегливо сповняти обов’язки, які на нас покладені.
Дякуємо Дарії Маковей за ділення безцінним досвідом свого життя і щирі слова звернені до нашої спільноти! Хай Бог благословить Вас і Вашу родину на многії і благії літа життя!

Віталій Караман
Медіа-Центр ЛДС

Середа, 15 Листопад 2017 р. Б.

Паломництво медиків до Крехова

11 листопада 2017р. Б. Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» секція медичного капеланства організували і провели день духовної віднови для медичних працівників в Крехівському монастирі отців Василіян.

Попри те, що погодні умови не сприяли нашій духовній мандрівці до мальовничого відпустового місця с. Крехова, все ж завдяки запалу і завзяттю здійснити задумане ми вирушили у дорогу. Час поїздки був сповнений молитвою та співом духовних пісень. В Крехові духовний вік-енд розпочався із Божественної Літургії, яку очолив о. Михайло Шкрібинець. Під час духовної науки проповідник наголосив, що «праведник з віри буде жити» (Євр10,38), а «віра без діл мертва» (Як 2,17). Тож добра віра повинна проявлятися у доброчесному житті, повному діл Любові і Милосердя. Оскільки, служіння медиків – це нелегка ноша, відтак, намагаючись вилікувати недужого, потрібно співпрацювати з Христом -Лікарем душ і тіл. По завершенні молитви, брат-василіянин провів екскурсію і розповів про історію Крехівської обителі. Згодом відбувся перегляд тематичного фільму «Do you believe?». Опісля брат-семінарист підкреслив про важливість справжньої віри в Бога, яка повинна бути живою і діяльною. На завершення паломники разом з о. Сергієм помолились молебень до Пресвятої Богородиці, після чого отець наголосив на важливість молитви у нашому житті.
Хочемо висловити подяку о. Михайлу Шкрібинцю - медичному капеланові Чорнобильської лікарні, о. Володимиру Ольшанецькому - адміністратору храму Всіх Святих Українського народу, о. Сергію Білоконю - голові медичного капеланства у Львівській Архиєпархії і о. Івану Майковичу – ігуменові Крехівського монастиря за надану допомогу в організації дня духовної віднови. Також дякую усім медикам, котрі присвятили свій вихідний день Богу!

Інформацію надав:
Павло Бойко
голова секції медкапеланства

Вівторок, 14 Листопад 2017 р. Б.

Співайте Богові голосом гучним!

4-5 листопада Хор Львівської Духовної Семінарії брав участь в урочистостях з нагоди посвячення іконостасу парафії Покрови Пресвятої Богородиці у місті Заліщики.

Подорож почалася ще у п’ятницю, ми мали нічний переїзд до Чернівців. Після екскурсії по місту та візиту до святинь, хор вирушив до Заліщиків. Брати мали змогу оглядати красу міста-півострова та молитися вечірню у храмі Покрови. Парафія гостинно прийняла хористів та молитвою вервиці за братів нашої семінарії. У неділю, 5 листопада хор супроводжував співом утреню та архиєрейську Божественну Літургію, яку очолював Єпарх Бучацький владика Дмитро (Григорак). Також під час Літургії відбувалася Свята Тайна Рукоположення отця Миколи Катриджа. Брати були приємно вражені гостинністю парафіян та привітністю отця-пароха Івана Сендзюка. Ми вдячні Богові та всім, хто долучився до організації поїздки, запрошення та прийому і можливість провести вихідні, сповнені незабутніх вражень.

Інформацію надав:
Юрій Ганчук
староста семінарійного хору

Сторінки