Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Василь Курилик «Страсті Христові»

Напередодні Великого Посту Іконописна школа УКУ і мистецтвознавць Христина Береговська запрошують семінарійну спільноту та усіх бажаючих подивитись на страждання, смерть і воскресіння Христа, представленні у 160-ти творах Василя Курилика, які, єдині у світовому мистецтві, вірш за віршем ілюструють розповідь євангелиста Матея.

Ця збірка викликала захоплення св. папи Павла VІ та Кир Йосифа Сліпого, бо була створена людиною, яка пережила глибоке навернення зі стану практикуючого атеїста і тому перейшла від глибоких особистісних терпінь і розпуки до змістовного духовно-морального життя. За словами Курилика у «Страстях» він намалював, ставлячи пункт проти пункту, любов і ненависть, конструктив і деконструктив, віру і забобони.

Василь/Вільям Курилик був Народним художником Канади, який літописно зобразив різнонаціональних емігрантів: українців, поляків, євреїв, французів, ірландців, ескімосів. Відтак, він єдиний художник українського походження твори якого постійно виставляються у Будинку Генерал Губернатора Канади – Rideau Hall (Ottawa). В Канаді про нього написано і видано 36 книг. Окремі з них публікувалися 18-ма мовах та виходили півміліонним тиражем річно.

Лектор: Христина Береговська (докторантка Львівської націон. академії мистецтв (ЛНАМ) є упорядником книги Страсті Христові за Матеєм Василя Курилика, яка вийшла друком 2018-го року; має текстову і ілюстративну частини, передмову о. Івана Дацка, наукові статті Х. Береговської та інших науковців Львівської Національної Академії Мистецтв.

Важливо, що видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні.

Книгу публікують чотирма мовами - українською, англійською, французькою та іспанською.

Лекція-презентація Христини Береговської

7 березня, 19.00

семінарія Святого Духа УГКЦ,

вул. Хуторівка, 35, конференц зал

ВХІД ВІЛЬНИЙ