Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою»

П'ятниця, 07 Квітень 2017 р. Б.

Для всіх учасників студентської науково-практичної конференції, котрі звідусіль прибули до Львівської Духовної Семінарії сьогодні подвійне свято. Оскільки днесь світло звершуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці та урочисто розпочали перший день конференції.

Великі справи годиться звершувати з благословення правлячого архиєрея, а ще краще за його участі. Відтак, сьогоднішні події в стінах нашої семінарії проводилися за участі і пастирського благословення преосвященного архиєпископа і митрополита Ігоря Возьняка. Розпочалися урочистості із Архиєрейської Божественної Літургії, під час якої у своєму слові владика Ігор наголосив на довірі Марії до Бога та смиренності «слугині Господньої». Також митрополит закликав усіх нас не боятися довіритись під Її святу опіку. Невдовзі  по завершенні молитви розпочалась студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у ХХ – на початку ХХІ століття». Ця подія присвячена пам’яті великого українця і духовного провідника нашої Церкви і народу патріарха Йосифа Сліпого.

Сьогодні був перший день конференції під час якого було висловлено чимало грунтовних і маловідомих фактів про особу Йосифа Сліпого. Після вступних слів митрополита Ігоря та отця-ректора ЛДС СД Ігоря Бойка, котрі зазначили важливість спадщини й набутків котрі залишив по собі патріарх Йосиф, п. Олег Турій – модератор зустрічі, надав слово запрошеним гостям. Нагадаю, що п. Олег Турій є координатором відзначення ювілейного року патріарха Йосифа в УГКЦ. Першим виступив п. Петро Франко, як живий свідок патріарха Йосифа, котрий мав нагоду в юному віці перебуваючи в ув’язненні безпосередньо спілкуватися з цим велетом духа. З вуст цього поважного чоловіка ми почули проникливі слова захоплення Йосифом Сліпим, що справив велике враження на нього і вплинув на його життя. Тоді ми почули Мирослава Мариновича, проректора УКУ, який висловив подивування жертовністю патріарха Йосифа, що поклав усе своє життя за Боже Ім’я та свій народ. Останнім доповідав о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ, який подав стисле окреслення життєвої позиції Йосифа Сліпого. Зі слів доповідача: «Патріарх Йосиф справді сповнив прагнення дитячих і юнацьких літ стати священиком і професором».

Дякуємо усіх організаторам та доповідачам і з нетерпінням очікуємо наступного дня виступів промовців.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС