Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Різдво ж бо час для див!

Неділя, 14 Січень 2018 р. Б.

Вже понад 10 років у Львівській духовній семінарії діти-сироти беруть участь у різдвяних святах на «Різдвяній Фабриці».

Цього року 5-11 січня близько 50 дітей з дитячих будинків смт. Журавно та с. Бортники Жидачівського району Львівської області традиційно завітали до Малої духовної семінарії Святого Духа в смт. Рудно.

На «Різдвяній Фабриці» діти мали можливість гарно у великому родинному колі під опікою братів-семінаристів та отців весело провести Різдво. Діти ділилися на команди, а їхніми «ангелами-охоронцями» були брати-семінаристи. Впродовж тижня команди мали можливість почути щось доброго від братів та взяти участь у різноманітних змаганнях. Також відбувалися духовні розмови між трьома віковими категоріями дітей, які провадили семінаристи. На духовних розмовах діти мали можливість почути щось нове про сповідь, різдвяні свята, а також розповісти щось самим, або спитати, що цікавить. В перший ж день діти приступили до Сповіді, а далі – Євхаристії.

6 січня діти із семінарійною спільнотою мали Святу вечерю, після якої представили свої таланти, а по вечері всі пішли на нічні чування, яка завершилася Літургією.

Впродовж тижня, окрім молитви у семінарійному храмі, діти відвідали з колядою                 4 парафії. Дякуємо отцям та вірним, що тепло приймали нас! На саме Різдво по коляді учасників «Різвяної Фабрики» в «Челентано» чекала піца, а після неї - екскурсія центром міста. Також для дітей проводились майстер-класи (виготовлення різдвяних блокнотів, іграшок-сніговичків, навчання народних танців та ін.). 8 січня ми поїхали в «Дитячу планету» поскакати на батутах. А 9 січня семінарійний автобус відвіз нас до Унева, де ми мали приємну зустріч з владикою Венедиктом, молитву біля чудотворної ікони, обід та екскурсію по монастирі та на чернечу гору.

Учасники «Різдвяної Фабрики» мали приємну нагоду приймати в себе дуже багато колядників, вертепів, музичних гуртів, аніматорів, за що їм дуже-дуже вдячні!

Вечорами по купанні діти в «кімнаті на бамбетлях» переглядали фільм або мультик, і гостилися солодощами. Останні два дні діти мали дискотеки та ігри під проводом братів та аніматорів. Перед сном традиційно у тиші із запаленою свічкою кожен міг поділитися своїми думками, враженнями, переживаннями та подякувати Богу за прожитий день.

В передостанній день наших шістьох команд чекав квест «Квадрати». Гра полягала в тому, щоб пригадати важливі речі, що обговорювались на духовних розмовах, обміркувати, що ми робили протягом тижня і з якими людьми та пригодами зустрічалися. Переможцями стала команда «Сніжинкові смайли», де ангелом-охоронцем був брат Олексій. По квесті було проведене голосування в різних номінаціях (найчемніший, найрозумніший, найохайніший           і т.д.).

Далі «Різдвяна Фабрика», посмакувавши солодощів, бавилась ігри, писала традиційну пошту, готувалась до «Євробачення», яке відбулося по вечері. Після «Євробачення» діти отримали різні грамоти та призи за заслуги впродовж тижня, а також всі забавлялись на дискотеці, гостилися на святковому фуршеті. В особливий спосіб дякуємо перукарям п. Ірині, п. Олі та п. Іванні за те, що погодилися в той вечір постригти всіх дітей і обрати для кожного гарну зачіску.

Після останньої роздачі пошти лунали щирі до сліз подяки Богу та один одному за прекрасний і незабутній тиждень. Дякуємо милосердному Господу нашому, що дав нам і цього року дуже гарне Різдво!

11 січня після сніданку семінарійний автобус повіз дітей додому. На згадку кожен учасник отримав теплий светер з нашивкою «Різдвяна Фабрика».

Хочемо від щирого серця подякувати всім тим, хто долучився до такої благородної справи заради дітей! В особливіший спосіб хочемо подякувати ректорату Львівської Духовної Семінарії, яка прийняла дітей і дозволила якнайкраще послужитись для організації різдвяного відпочинку. Щиросердечно вдячні Паризькій єпархії УГКЦ та владиці Борису, які в більшій мірі стали спонсорами цьогорічної «Різдвяної Фабрики». Ну і звичайно, «Різдвяна Фабрика» не була б така злагоджена і успішна, якби не наша духовна мама – Іванна Миронівна! Хай Господь завжди опікується вами та вашими родинами! Ми постійно пам’ятаємо вас у наших молитвах! Христос Рождається! Веселого продовження свят!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Інформацію надав:

Роман Стойко
голова Братства святого Миколая Мирлікійського