Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Ісповідник віри - Йосиф Сліпий

Субота, 17 Лютий 2018 р. Б.

Сьогодні, брати V-го курсу з о. Михайлом Плоцідемом  у крипті собору Святого Юрія Побідоносця на могилі Патріарха Йосифа Сліпого помолилися панахиду.

Цього дня вся наша Церква спогадує народження велетня духу, ісповідника віри Патріарха Йосифа. Пропонуємо коротко ознайомитися з його біографією, написану довголітнім директором семінарійної бібліотеки отцем Миколою Пристаєм.

Отець Йосиф Сліпий тринадцять років очолював Львівську греко-католицьку духовну семінарію й десять років Львівську греко-католицьку богословську академію.

Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 р. у селі  Заздрість Теребовлянського повіту Тернопільської області в селянській родині.

У 1903 р. після закінчення сільської школи Йосиф Сліпий вступив до Тернопільської гімназії, яку закінчив 1911 р. на дев’ятнадцятому році життя, у цьому ж році став студентом Львівської греко-католицької духовної семінарії. Після двох років навчання в семінарії митрополит Андрей Шептицький посилає здібного юнака на закордонні студії до Інсбрука (Австрія), де той здобуває ступінь доктора богослов’я.

30 вересня 1917 р. в Уневі Йосиф Сліпий був висвячений Митрополитом Андреєм Шептицьким.

 У 1920-1922 рр. продовжував навчання в Римі: вивчав догматику в Папському університеті Григоріанум (отримав тут звання приватного доцента), у Домініканському університеті Анджелікум, а також в Орієнтальному існтитуті. Володів кількома європейськими мовами (німецькою, італійською, англійською, французькою), вивчав церковне мистецтво, археологію, літургіку та історію. З такою грунтовною богословською та загальногуманітарною освітою повернувся 1922 р. в Україну.

З 1922-1923 акад. року почав викладати курс спеціальної догматики на богословському факультеті Львівської духовної семінарії. На підставі наукового доробку Йосифа Сліпого митрополит Андрей іменував його професором догматики Львівської духовної семінарії.

 У 1923 р. Йосиф Сліпий взяв активну участь у заснуванні Богословського наукового товариства.

У 1926 р. митрополит Андрей Шептицький призначив Йосифа Сліпого ректором Львівської духовної семінарії".

 (Пристай Микола, Львівська греко-католицька духовна семінарія 1783-1945, Львів-Рудно 2003, 252).

Богдан Романов,

Медіа-Центр ЛДС