Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Долаючи кордони

Понеділок, 30 Квітень 2018 р. Б.

Брати VI курсу разом з куратором о. Михайлом Лесівом та духівником о. Іваном Дулибою відвідали семінарію у Пряшеві.

Традиційно під завершення навчального року відбуваються курсові поїздки братів спільно з своїм куратором та духівником. Така поїздка спільного проведення вихідних слугує моментом відпочинку перед сесією. Цього року брати VI курсу свою останню курсову поїздку провели у Словаччині, де на запрошення отця-ректора Мирослава Данчака провели вихідні у Греко-Католицькій Княжій семінарії блаженного єпископа Павла Петра Ґойдіча у Пряшеві.

Розпочалася поїздка у п’ятницю, 27 квітня, спільною Літургією. Відтак, наша дорога була запланована до пропускного пункту в Малому Березному, де за короткий час пройшли митний та паспортний контроль. Відтак, близько 15:00 ми прибули до місця призначення, де нас зустрів отець-проректор Йозеф Ґача, який провів коротко екскурсію семінарією. Опісля поселення та перекуски, спільно з кількома братами відбулася екскурсія містом. Першим ми відвідали францишканський храм, у якому зібрано понад 400 мощей святих та блаженних. Помолившись, нам було представлено факультет, на якому навчаються семінаристи та хресну дорогу, з гори якої розкрився чудовий краєвид на місцевість. Опісля вечері та Вечірньої, брати мали нагоду поспілкуватися з спільнотою семінарії.

Наступний день розпочався спільною Божественною Літурією, опісля якої отець-ректор та проректор Пряшівської семінарії з трьома братами та нашою спільнотою вирушили до відпустових місць Лютіна та Літманова. Відпустове місце у Лютіні відоме тим, що тут відбулося об’явлення святого Миколая Мир Лікійського місцевій жительці, яка шукала поживи для своєї родини. На тому місці було поставлено хрест, а згодом розбудовано цілий центр. Натомість, відпустове місце у Літмановій відоме тим, що Богородиця об’являлася протягом кількох років двом пастухам. Опісля цих двох відпустових місць ми відвідали дві парафії у Старій Любовні, де отці поділилися своїм здобутками у пасторальній праці. Ввечір же брати мали нагоду помолитися спільно Вечірню та відвідати вечірній Пряшів.

У неділю ж було заплановано відвідати катедру Пряшівської єпархії, у якій брати мали нагоду заспівати кілька частин з Божественної Літургії. Опісля Літургії було представлено крипту храму, у якому спочивають єпископи Пряшівської єпархії, куріальне управління та богословський факультет. Після спільного обіду, було висловлено найщиріші побажання та подяку за такий теплий та дружній прийом отців та братів зі Львова. Отець-ректор Мірослав в свою чергу подякував за візит та запрошував в подальшому до відвідин семінарії. Помолившись та отримавши благословення на щасливу путь, ми вирушили в дорогу і під вечір повернулися до семінарії.

Висловлюємо щиру подяку спільноті Пряшівської семінарії за організацію відпочинку та обміну досвідом між семінаріями. Віримо, що у подальшому відбуватиметься співпраця між нашими семінаріями.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Юрій Карвацький
Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС