Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«В Єрусалимськім храмі новина…….»

Вівторок, 04 Грудень 2018 р. Б.

З вечора 3 грудня по 4 грудня відбувалися урочистості святкувань празника Введення в Храм Пресвятої Богородиці у Львівській духовній семінарії.

Братчики Семінарійного Братства по-особливому святкують празник Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Їхня столітня історія, приклад духовного провідника о. Ісидора Дольницького та служіння для людей, тісно переплітаються з Пречистою Дівою Марією. Саме празник Введення в Храм Пресвятої Богородиці о. Ісидор вибрав для братчиків з метою їхнього виховання у молитві. Брати наслідують Матір Божу, як покірну Божу слугиню та Її любов до ближнього. Це фундамент служіння братів. Їхній дороговказ у житті.

Святкування празника  розпочалось з Всенічного Бдіння (Вечірня з Литією і Утреня), яку очолив Високопреосвященніший владика Кир Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Владика Ігор звертаючись у слові  до семінарійної спільноти, пригадав життєвий шлях Пречистої Діви Марії, що був сповнений покори та молитви. (Слово  Митрополита Львівського у навечір’я Введення у Храм Пресвятої Діви Марії)

Варто зазначити також про присутність на святкуванні десятків дорогих нам гостей. Серед них були: владика Кеннет (Новаківський), єпарх Нью-Вестмінстерський і владика Богдан (Данило), правлячий архиєрей Пармської єпархії; представники інституту постійної формації духовенства та семінаристи-братчики дрогобицької та київської семінарій.

По завершенні Всенічного Бдіння Високопреосвященніший владика Кир Ігор (Возьняк) здійснив постриг двадцятьом   кандидатам, які вирішили присвятити себе особливому служінню Пресвятій Богородиці та ближнім. Вони прийняли  з рук Архиєрея свічу, як символ світла і жертовної, невтомної праці.

                                    

Опісля брати мали трішки вільного часу, після якого братчики і бажаючі брати-семінаристи долучилися до нічних чувань. Нічні чування- це час, коли можна глибше переосмилити Божий задум щодо себе. 

                    

Також брати мали змогу послухати коротку науку ієрм. Юстина Бойка, синкела у справах монашенства ЛА УГКЦ. Отець Юстин наголосив братам на покорі, яку виразила Божа Матір та на виклики служіння у сьогоденні.

                   

На завершення нічних чувань о. Михайло Лесів, духівник Братства подякував ієрм. Юстину за повчальне слово та за Його приклад служіння народу Божому. Після цього розпочався Акафіст на празник Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Варто зазначити, що на молитві були присутні о. Андрій Стасів, духівник семінарії та о. Василь Білий, префект семінарії у смт. Рудно. Отці мають по сьогоднішній час спільну мету- служіння ближнім, адже вони є братчиками. До слова, ще одною особливістю постригу у члени Братства є збереження членства у ньому навіть по завершенні семінарійної формації.

О півночі розпочалася Божественна Літургія, яку очолив о. Михайло Лесів, у співслужінні з о. Ігорем Бойком, ректором семінарії та з о. Романом Максимцівом- гостем з німецького міста  Ганновер.

На другий день братчики зустрілися у трапезній на святковій вечері, де панувала особлива атмосфера, адже на цьому празнику брати могли поділитися своїми враженнями та поговорити на вільні теми. Серед присутніх був о. Іван Глова, префект семінарії, який також як і вище зазначені отці- братчики, праведно виконує своє служіння дотримуючись  девізу Братства: «Жити не для себе, але для інших, не залишати собі нічого, а бути всім для усіх».

Кожен учасник Братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці» по завершенні формації у семінарії залишається під особливим Покровом Божої Матері та зобов’язаний дотримувати обітниць, даних у чині постригу.

Спільнота Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» щиро дякує всім, хто розділив  радість величного празника Пресвятої Діви Марії, хто допомагає нам і хто молиться за нас!

Тропар, глас 4: Днесь благовоління Божого предзображення і спасення людей проповідання, у Божому храмі Діва ясно з’являється і Христа всім предзвіщає. Їй і ми голосно закличмо: Радуйся, промислу Створителя сповнення.

Слава і нині:

Кондак, глас 4: Пречистий храм Спасів, дорогоцінна світлиця і Діва, священна скарбниця Божої слави днесь уводиться в дім Господній, благодать з собою вводячи, що в Дусі божественнім, яку оспівують ангели Божі: Вона є оселя небесна.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства