Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Плащаницею чистою обвив, і...»

П'ятниця, 26 Квітень 2019 р. Б.

У Львівській  Духовній Семінарії Святого Духа, виставили Плащаницю Господню.

Протягом Страсної Седмиці, спільнота  Львівської Духовної Семінарії проходила молитовний шлях та роздумувала над Страстями Ісуса Христа. Сьогодні, у Велику П‘ятницю, брати-семінаристи разом із отцями-настоятелями молилася Великі Царські Часи та Вечірню із виставленням Плащаниці. У сьогоднішніх євангельських текстах, згадані останні моменти із життя Христа: зраду, схоплення, засуд, хресну дорогу та розп‘яття. Ці уривки дали змогу кожному із присутніх черговий раз роздумувати над  безмежною любов‘ю, яку проявив Господь Бог і Наш Спаситель Ісус Христос. Він, взявши на свої рамени хрест та пройшовши складну дорогу знущань та висміювань аж до розп‘яття на Голгофі. Але смерть на хресті - не була кінцем у історії, а навпаки, вона знаменувалася початком нового життя, яке Ісус обіцяв кажучи: «Йду бо напоготовити вам місце. І коли відійду і вам місце споготую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де я»(Йо. 14: 2-3).

В кінці богослужінь, після виставлення Плащаниці,  духівник семінарії о. Євген Станішевський, звернувся до всіх із словами духовної науки. Він сказав, щоб сьогоднішній день, який ми переживаємо, був для нас особливим, адже сьогодні не звершується Свята Літургія, бо сам Господь Ісус Христос її служить. Також, о. Євген заохочував до глибокого переосмислення смерті Ісуса та роздумою над Плащаницею Господньою.

Після цих слів, отець-ректор Ігор Бойко, благословив семінаристів на великодні вакації та побажав усім із щирою радістю зустріти Воскреслого Христа у своїх серцях.

«Благообразний Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє, плащаницею чистою обвив, і, пахощами покривши, у гріб новий положив» (Тропар Великої (Страсної) П‘ятниці).

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС