Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

"Давній Галич" - колиска нашої історії

Субота, 26 Жовтень 2019 р. Б.

25-26 жовтня семінаристи Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці" вирушили в прощу до Галицької чудотворної ікони.

25 жовтня проща Братства вирушила в сторону Галича, першою зупинкою стала церква Різдва Христового. У 2017 р. у церкві встановлено унікальний іконостас, витесаний з каменю-пісковика. Парох храму радо розповів нам історичний розвиток храму та історію міста Галич, сказавши нам: "Ви приїхали в гості додому". Після невеликої екскурсії містом, братчики вирушили до Галицького замку на Галич-Гору. Під час турецько-польської війни 1676 р. замок зазнав нищівного удару, а у 1997 році розпочато реконструкцію уцілілих фортифікацій.

Наступною зупинкою був храм Святого Пантелеймона, єдина вціліла білокам'яна церква княжої доби в області, збудована в 1194 р. галицько-волинським князем Романом Мстиславичем на честь діда - київського князя Ізяслава, християнське ім'я якого Пантелеймон. На храмі збереглась нижні частини стін, на якій можна було спостерігати вишкрябані надписи, а внутрішня частина храму знаходиться на реконструкції.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Крилосі - наступне місце, у яке завітала проща Братства. Місцева церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована з кам’яних блоків давнішого Успенського собору, відомого ще з XII століття. Це був другий за розміром храм Київської Русі після Софійського собору у Києві. Брати мали можливість помолитись Молебень до Пресвятої Богородиці, який очолили о. Михайло Лесів та о. Андрій Стасів перед Галицькою чудотворною іконою.

По дорозі до кінцевої зупинки, братчики завітали в Івано-Франківську духовну семінарію, де мали вечерю, екскурсію по житловому корпусу та пройшлись Академією Івана Золотоустого.

Наступного дня, 26 жовтня, зранку браття спільно помолились Літургію, а після сніданку мали вільний час аби відвідати усі пам'ятки міста Яремче, зокрема побували на водоспаді Пробій, дехто з братів піднявся на Скелі Довбуша. Перед поверненням до Львова, по дорозі завітали в Монастир святого пророка Іллі, церква належить монастирю монахів Студійського Уставу Свято-Успенської Унівської Лаври.

Останньою зупинкою, перед завершенням прощі, став музей Етнографії міста Галич. Його порівнюють з Львівський музеєм під відкритим небом "Шевченківський Гай", в кожну з будівель можна було зайти та переглянути побут мешканців Прикарпаття 17 – початку 20 століть.

Брати висловлюють свою вдячність семінаристам Івано-Франківської семінарії та їхнім отцям-настоятелям за гостинність. З вдячністю звертаємось до організаторів прощі, управи Братства та дякуємо о. Михайлу Лесіву і о. Андрію Стасіву за духовний супровід.

Більше фотографій можна перегялнути тут - фото.

Назар Пришляк,

учасник прощі

Світлини:

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства