Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Середа, 18 Травень 2022 р. Б.

Пасхальні місії 2022

Пасхальні місії на східних теренах України.

Місійні поїздки на Схід України стали невід’ємною традицією семінарійного служіння, що плекалось роками. Цьогоріч, у контексті повномасштабної війни проти російського агресора, братія не могла порушити принципу праці для потребуючих. Тож зі стін Львівської Духовної Семінарії Святого Духа вирушили делегації студентів на поміч відразу декількох напрямів.

«Члени нашої організації радо відгукнулись на потребу відвідати геть різні куточки нашої Батьківщини. Зокрема брати О. Борняк та С. Зелінський відвідали с. Чуднів; С. Бронецький завітав до м. Кам'янське; Брати Б. Мунжов, І. Іванович, Ю. Бабенчук були у смт. Вакуленчук; Група братчиків з Т. Котлінський, Д. Лучканін, Ю. Єлізаров відвідали м. Умань; Остання група відчайдух, серед яких І. Паньків, Р. Ярема, О. Бедрій, М. Сольський та Я. Пузич прибули до фронтового Харківа», – зазначив бр. Максим, відповідальний у справах місійної діяльності Братства Введення в Храм Пресвятої Богородиці.

Очевидно, що найбільш небезпечним місцем служіння був Харківський напрям. Тут братія разом з Єпископом Василієм (Тучапцем) займалась гуманітарною допомогою у найбільш постраждалому в місті спальному районі «Салтівка»; служінням при храмі Св. Миколая, який розташований за 4 кілометри від сірої зони; передала допомогу бійцям спецпідрозділу «Kraken Азов», а також виїздила на Пасхальні служіння до області. До прикладу, на Празник Воскресіння бр. Ростислав Ярема відвідав українських воїнів у Богодухові, а бр. Іларіон Паньків разом з о. Андрієм Насінником поїхали у небезпечну дорогу Ізюмського напряму, де послужили християнам, що через війну лишились без жодної пастирської опіки, відвідали ранених у шпиталях та позиції українських захисників.

 

Іларіон Паньків

Вівторок, 10 Травень 2022 р. Б.

Твоя любов навчила нас любить

Сьогодні, 9 травня, у Львівській Духовній Семінарії відбувся вечір приурочений дню матері, який підготували брати першого курсу. 

З молитви до нашої небесної Матері розпочалось це дійство. Опісля брати заспівали пісню та продекламували вірші присвячені матерям. Також поглянули на це свято через призму сучасних подій, зворушливо показавши епізод, коли син з бліндажа пише своїй матері вістку. 
Варто пам'ятати усім нам про кожну нашу матір: Божу матір, яка завжди оберігає нас, нашу рідну матір, яка піклується про нас та неньку Україну, синами та доньками якої ми всі є. 
Наприкінці виступу о. д-р Ігор Бойко, ректор семінарії, висловив подяку братам за підготовлений вечір, та закликав нас приділяти більше уваги матерям, і цінувати їх опіку та любов.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, 
Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Субота, 07 Травень 2022 р. Б.

Легке життя чи змістовне?

Під час дня духовної віднови 7 травня 2022 р. Б. о. Микола Стронянський намагався показати братії Львівської Духовної Семінарії Святого Духа на простих прикладах, як Бог діє у людському житті.

Непросте це завдання. Але, за словами реколектанта, в нашому духовному житті загалом і у священичому служінні зокрема легко не буває. Звісно, людина може шукати легких шляхів. Не застрахований від цього і священик. Один може часто служити Утрені, Вечірні, Літургії, активно проводити катехизацію. Інший, аби виконати обов’язок, зупиниться лише на відправі Літургії в неділю. Оцей другий варіант о. Микола назвав погибеллю.

Якщо людині щось просто так прийшло, вона не оцінить. Завжди потрібні зусилля. «Від них можна втекти, але чи можна таке життя назвати нормальним?» - поставив риторичне запитання реколектант.

Бог нам дає багато дарів. І всі вони для того, щоб ділитися з іншими їм на збудування. Священство серед них займає особливе місце, і його обов’язки не можна виконувати абияк. Отець Микола нагадав, що на священика люди завжди дивляться, очікуючи від нього чогось вищого. Священик з одного боку така сама людина, як і інші: з руками, ногами, головою… Однак якщо він стане поводитись як пересічна людина у світі, світські люди стануть ще гіршими. Бо дивляться вони на священика, як на того, хто ближче до Христа, як на того, від кого можна щось перейняти.

І щоб інші могли від нас переймати добро, ми цим добром самі повинні наповнюватись. Навчаючись, перебуваючи у спільноті, будуючи стосунки з іншими людьми, відгукуючись на Божі запрошення до різного служіння. Як зазначив реколектант, у нашому житті немає випадкових подій і випадкових людей. Всіх їх Бог для чогось посилає. А ми повинні ставити собі запитання: «Що я можу дати людині, яка поряд зі мною?»

«Особливість людей і обставин – не від них самих, а від нашого сприйняття», - висловив думку о. Микола. І протягом дня духовної віднови намагався неодноразово донести, що хоч і можуть вони нам не подобатися, ми можемо бунтувати проти них, однак завжди слід задумуватись над тим, до чого Бог нас кличе через цих людей чи ці обставини. А слухати Його заклик – зажди найкраще для нас.

Як підсумок духовних наук о. Микола побажав семінаристам не боятися випробувань, які у їхньому житті будуть щораз складнішими, постійно бути задіяними у чомусь доброму, щоб не залишалося часу на погане, і не втрачати можливостей з того, що пропонує Бог. 

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа центр ЛДС

Вівторок, 19 Квітень 2022 р. Б.

«Хіба я сторож брата свого?» (Бт.4,9)

У Львівській Духовній Семінарії 17-19 квітня відбулися Великопосні реколекції, які попровадив Преосвященний владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 

На реколекціях ми більш детально переосмислили біблійну історію про Каїна та Авеля, яка описана у четвертому розділі книги Буття. 
Владика поділився роздумами над цією історією в контексті сьогодення. 
Також реколектант наголосив, що через призму стосунків братів варто дивитися на наші взаємини з ближніми, адже збоку дуже добре видно, в яких стосунках перебувають люди в спільноті. Протягом життя всі ми ж буваємо і в ролі Авеля і в ролі Каїна.
 Владика Григорій зробив особливий акцент на тому, що у наших взаєминах з ближніми повинен перебувати Бог, бо тільки завдяки його посередництву є можливими справжні та хороші стосунки між людьми.
 Владика також підкреслив, що у цій біблійній історії треба зрозуміти дію Бога і в якійсь мірі переконатися в тому, що він завжди готовий вийти на зустріч, а нам в той час варто не схиляти голову як Каїн: "Більший мій гріх, аніж можна знести"(Бт.4,13). Є недостатньо визнати свій гріх  - необхідно просити у Господа прощення та мати щирий жаль. Пам’ятаймо, що Господь любить і Каїна і кожного з нас, але потрібно зробити до нього крок - щиро покаятися з наших гріхів. 
Також ці дні реколекцій, окрім духовних наук, супроводжувалися молитвою, бо вона є головним аспектом духовної віднови. 
Наприкінці о.д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, висловив владиці Григорію подяку за проведені реколекції та вручив невеличкий подарунок.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Субота, 16 Квітень 2022 р. Б.

Музично-поетичне «Осанна»

«Осанна в вишніх, благословен, хто йде в ім’я Господнє», - Переможцеві смерті воскликувала вся Україна в стінах Львівської Духовної Семінарії. Адже, як каже тропар Входу Господнього у Єрусалим, Ісус цією подією спільне воскресіння перед Своїми страстями запевняє. А ми, представники різних куточків України, об’єднані надією на воскресіння, на перемогу над смертю, зібрались, аби молитовно і культурно пережити це свято.

Увійшли ми в нього, як годиться, Великою Вечірнею з Литією, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор (Возьняк). Молилися разом з ним єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Кир Володимир (Груца), представники священства, семінарійна спільнота і гості, як вже зазначалось, з різних куточків України.

Після Вечірні святкування продовжилось мистецьким вечором. У повітрі висіло те, що зараз болить кожного українця – війна. Але поряд з тим не покидало відчуття надії. Бо свято Входу Господнього в Єрусалим нагадує – після страждань, смерті настає воскресіння. Молитовними звертаннями, болем за загиблими, захопленням від героїзму воїнів та мирних жителів були сповнені слова ведучої Марії Христинич.

Підбадьорювали виступи Владики Ігоря, заступника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. На молитовний лад налаштовувало авторське читання віршів Зоєю Зубченко-Полосуєвою із Запоріжжя. Доцент кафедри богослов’я Українського Католицького Університету, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій Михайло Перун зробив історичний екскурс про відродження львівської семінарії після знищення її бомбою в роки Другої світової війни, про боротьбу Патріарха Йосифа Сліпого з російськими «фейками» ХХ століття, про успіх Митрополита Андрея Шептицького у самоорганізації українського народу. Ці приклади, на думку вченого, є запорукою нашої перемоги. Вони спрямовані на утвердження правди. З ким правда, той і переможе.

А ще до перемоги наближає… музика. Вона, за словами Митрополита Ігоря, підіймає дух, де б це не було - в храмі, на фронті, зрівноважує людину. Вона, на думку Марії Христинич, пробуджує в серці радість, прагнення танцю. А підтвердженням цьому став концерт одинадцяти музикантів з Луганської філармонії під керівництвом Ігоря Шаповалова. Рідний Луганськ вони покинули ще у 2014 році, переїхавши до Сєвєродонецька. І от їм знову довелось рятуватися від війни. Тепер хлопці зупинилися у Львові. Попри всі негаразди вони не покидають свого покликання – музики. І правильно. Бо перемогу наближають злагоджені дії на всіх фронтах: військових – на полі бою, волонтерів – у служінні, духовенства – в молитві, а митців – у розпалюванні високих поривань людських сердець прекрасним.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Субота, 16 Квітень 2022 р. Б.

Розпорядок богослужень Страстний та Світлий тиждень

Квітень 2022

Розпорядок богослужень Страстний Четвер, П’ятницю і Суботу у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа

 

Четвер, 21 квітня

10:00 - Вечірня з Літургією Василія Великого

18:00 - Утреня Страстей

 

П’ятниця, 22 квітня

7:00 - Великі Царські Часи та Вечірня із виставленням Плащаниці

17:00 - Єрусалимська Утреня

 

Субота, 23 квітня

9:00 - Вечірня з Літургією Василія Великого

17:30 - свячення пасок

18:30 - свячення пасок

19:30 - свячення пасок

21:00 - Надгробне


Розпорядок богослужень у Світлий праздник Христового Воскресіння та Світлий Тиждень

 

Неділя Пасхи, 24 квітня

9:00 - Воскресна Утреня, 

10:00 - Божественна Літургія, свячення пасок

20:30 - Вечірня

 

Світлий понеділок, 25 квітня

9:00 - Утреня та Божественна Літургія

20:30 - Вечірня

 

Світлий вівторок, 26 квітня

9:00 - Утреня та Божественна Літургія

20:30 - Вечірня

 

Світлий тиждень

7:30 - Утреня та Божественна Літургія

18:00 - Вечірня, Молебень до Богородиці

 

Неділя Томина, 1 травня

8:45 - Утреня

10:00 - Божественна Літургія

Храм Святого Духа

Вівторок, 12 Квітень 2022 р. Б.

Ювіляр

Сьогодні семінарійна спільнота вітає з ювілеєм отця Володимира Крушельницького

Всечесний отче, спільнота, без якої Ви вже не можете уявити служіння, вітає Вас із цим 45-ти літтям. Дякуємо Богові за дар Вашого життя, нехай люблячий Батько веде своєю рукою впродовж ієрейського служіння, яке Ви з великим натхненням звершуєте. Надалі будьте здоровими, прагніть досконалості в усьому та впевнено торуйте шлях, який Вам приготував Бог на многії і благії літа!

Медіа-центр ЛДС

Середа, 06 Квітень 2022 р. Б.

Аксіос!

Сьогодні Львівську Духовну Семінарію відвідав Преосвященний владика Тарас (Сеньків). Владика уділив піддияконську хіротесію братам шостого курсу, приналежним до Стрийської єпархії та очолив Літургію Передшеосвяченних Дарів. 

У своєму слові опісля звершення піддияконської хіротесії владика наголосив, що ці свячення уже є першим ступенем священства та закликав іподияконів завжди нести людям Бога через це священство. Владика підкреслив, що брати повинні бути у цьому світі острівцями Христа воскреслого та випромінювати радість і мир, а також берегти любов до Бога та свого народу. Особливо актуальним це є у теперішній важкий час випробувань для нашої держави. 

Опісля Літургії брат Маркіян Лучків від імені іподияконів подякував владиці та вручив маленький гостинець. Також зі словом звернувся о. д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії. Він подякував владиці Тарасу за турботу над семінаристами та семінарією.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото

Степан Головкевич,
Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 04 Квітень 2022 р. Б.

До уваги абітурієнтів на підготовчий курс!

Якщо ви маєте результати ЗНО 2018-2021 років і плануєте вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку і до 9 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (див. нижче). У травні у вас буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці.
 

Якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ー будь ласка, до 9 квітня створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу. Увага!  У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть, будь ласка, ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО. Якщо маєте змогу,  роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і надішліть такий комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: [email protected]. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи. Ми просимо вас надсилати документи до Вінницького РЦОЯО лише з метою оптимізації опрацювання документів, це не вплине на місце проходження вами тестувань, ті регіональні центри, які знаходяться у порівняно “спокійних” регіонах, продовжують вас консультувати і допомагати вам на локальному рівні.
 

Ректорат Семінарії 

Четвер, 17 Березень 2022 р. Б.

Екуменічний діалог навколо війни і миру

Лекцією доктора Павла Смицнюка 16 березня розпочалася серія спільних обговорень соціальних документів «Fratelli Tutti» (енцикліка Папи Франциска) та «За життя світу» (документ Вселенського патріархату) між студентами Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та Волинської Духовної Семінарії ПЦУ.

Метою цієї серії семінарів є творити атмосферу відкритості, діалогу та приязні між семінаристами УГКЦ і ПЦУ через спільну працю над католицькими та православними документами. Проєкт реалізовується в межах конкурсу міні-грантів «Спільні ініціативи для сприяння екуменічній співпраці» Інституту Екуменічних Студій УКУ та благодійної організації «Справа Сходу» L'Œuvre d'Orient.

Вступна лекція д-ра П. Смицнюка під назвою «Війна і Мир: уроки документів “За життя світу” і “Fratelli tutti” для сучасної України» зібрала три десятки слухачів з УГКЦ та з ПЦУ. Були присутні на ній як духовенство, так і миряни. Активну участь у обговоренні взяли також духівник Львівської Духовної Семінарії о. Євген Станішевський, науковий працівник Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету о. Роман Фігас, завідувач кафедри Гуманітарних і практичних дисциплін Волинської православної духовної академії о. Олександр Хорошко. Модератором виступив доктор Андрій Смирнов, професор Національного університету «Острозька академія».

Порівнюючи документи «Fratelli Tutti» та «За життя світу», П. Смицнюк відзначив їхню реалістичність. Їхня абстрактність забезпечує можливість постійного переосмислення, застосування до нових реалій, зокрема в умовах війни. Вони намагаються сказати щось для людей на всіх континентах. Виділити особливості війни в сучасну епоху.

Насильство і війна приносять шкоду не тільки їхніх безпосереднім учасникам, - намагається донести енцикліка «Fratelli Tutti». Вони зачіпають усе людство: «Всі ми є в одному човні». Вони зачіпають природу, адже людина залежить від природи, а природа від людини.

Різносторонню відповідь на виклик війни дає «За життя світу». З одного боку відмова від насильницького вирішення конфлікту породжує мучеників і героїв на кшталт святих князів Бориса і Гліба. З іншого християнин має моральний обов’язок захистити себе та інших. Таке «тертя», за словами П. Смицнюка, доводить, що християнство – не ідеологія. Воно сумлінню своїх вірних залишає широкий простір можливостей, аби в конкретних умовах реалізувати своє покликання, приймаючи чи перше чи друге ставлення до війни.

Відеозапис конференції - тут.
 


 

Бр. Василь Калита,
медіа-центр ЛДС СД

Сторінки