Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Четвер, 25 Листопад 2021 р. Б.

Оновлення Біблійного Товариства «Еффата»

У день Собору св. арх. Михаїла для Біблійного Товариства «Еффата» є нагода урочисто вшанувати свого небесного покровителя, підбити підсумки попереднього року та окреслити план дій на новий період часу. 

Празник розпочався з Молебню до св. архистратига Михаїла у храмі Львівської Духовної Семінарії. Очолив молитву духівник Біблійного Товариства «Еффата» о. Євген Станішевський і під час неї прийняв до спільноти вісьмох нових учасників, а також урочисто відзначив тих членів, які цього року перейшли на шостий курс семінарії і через свої нові обов’язки вже не можуть долучатися до служіння в спільноті.

Після Молебню Біблійне Товариство «Еффата» зібрав у «Небесній коморі» його новий голова бр. Данило Благий, щоб обговорити майбутню діяльність.

Учасники Біблійного Товариства обговорили напрямки його діяльності: проведення біблійних гуртків, зустрічей для обговорення важливих апологетичних питань, які під час них виникають, написання статтей для часопису «Пізнай Правду», організацію щорічного інтелектуального конкурсу «Що? Де? Коли?», молитву за єдність християн, щотижневі зустрічі для спільного читання Святого Письма, збір, опрацювання, перевірку та доповнення інформації про секти й нові релігійні рухи, ведення групи у Facebook, YouTube- та Instagram-сторінках.

Після обговорення важливих організаційних питань учасники «Еффати» обмінялися дружніми привітаннями і за спільною трапезою відсвяткували входження у новий період діяльності Біблійного Товариства.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням: фото

Медіа-Центр ЛДС


Інформацію надав:
Данило Благий, 
голова Біблійного Товариства

Вівторок, 23 Листопад 2021 р. Б.

Ти раб, чи вільна людина?

Вчора був представлений вечір пам'яті героям небесної сотні семінаристами 5 курсу у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

2013-2014 роки, роки творення історії нашої націольноі свідомості, Революція гідності - надзвичайна подія яка об'єднала увесь народ на майдані Незалежності де творилась наша теперішні та майбутня історії. Історія, яку неможливо згадувати без сліз. Герої, яких життя забрали кулі снайперів, стали тим новим фундаментом для побудови нового суспільства і переродженням людських цінностей. Це прагнення свободи об'єднало цілу країну. До Києва їхали люди з різних куточків України.

Семінаристи та отці , як наприкінці сказав ректор семінарії о. д-р Ігор Бойко, також були присутні на Майдані. На запитання людей: "Чому духовенство також на цій революції?" Відповідь була дуже проста: "Церква є там, де є її народ." 

Кожна країна має свою історію і пам'ять про події, які змінюють її хід, є дуже важливою. Пам'ятаймо історію!

Більше фотографій можна переглянути за посиланням: фото

Петро Рижук,  

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 17 Листопад 2021 р. Б.

Щиро вітаємо!

Сьогодні, 17 листопада, свої уродини святкує о. д-р. Михайло Плоцідем, проректор Львівської Духовної Семінарії.

Семінарійна спільнота бажає Вам міцного здоров'я, радості, спокою, миру, а також наснаги у Вашій праці та турботі за формацією семінаристів. Сьогодні ми у молитовний спосіб дякуємо Господеві за дар Вашого життя та покликання. Нехай Всемилостивий Господь оберігає Вас та у посіщені Духа Святого дарує Вам многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

Вівторок, 02 Листопад 2021 р. Б.

Полюбити митрополита Андрея

Необхідність цього прагнули донести брати другого курсу під час вечора пам’яті митрополита Андрея Шептицького, який вони організували у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа у день 77-ої річниці переставлення праведного.

Семінаристи намагалися передати присутнім постать митрополита Андрея максимально живою. Біографічні дані, які вони зачитували, супроводжувалися історичними світлинами на екрані та тісно перепліталися зі сценками. В останніх брати артистично передали роздуми тоді ще Романа Шептицького про молитву, його візит до Папи Лева ХІІІ та прохання про вступ до Василіянського Чину.

«Послання гуцулам», написане Андреєм Шептицьким як єпископом Станіславівським про моральні проблеми краю, у віршованій формі подав Назар Токар і у ролі Владики зі сцени продекламував Андре Новосад. Андре також зіграв роль митрополита на схилі літ, коли в завершальній сценці зачитав його заповіт та пророчі слова про розквіт Греко-Католицької Церкви у майбутньому.

Присутні під час вечора пам’яті також мали змогу переглянути фільм «Митрополит Андрей Шептицький», знятий в рамках проекту «Пишемо історію» каналу UATV.

Вкінці отець-доктор Ігор Бойко подякував семінаристам, що пригадали про постать митрополита Андрея Шептицького. «Ми не молимося за його упокій», - сказав ректор і закликав надалі пам’ятати про Владику в молитвах за його прославу, розуміти, серед яких викликів доводилося йому звершувати служіння, просити, аби опікувався нами посеред наших нових викликів, а ми щоб у них наслідували його. Закінчила вечір семінарійна спільнота, як і годилось, - Молитвою прослави митрополита Андрея Шептицького.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Василь Калита,

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 28 Жовтень 2021 р. Б.

Немає такої маленької ніжки, яка не могла б залишити СЛІД у цьому СВІТІ

Вчора у стінах Львівської Духовної Семінарії брати-семінаристи мали можливість послухати с. Юстину Голубець, СНДМ, засновницю та голову організації Перинатального хоспісу – Слід Життя, член-кореспондент Папської академії “Pro Vita”, біоетик, медичний психолог в Обласному медико-генетичному центрі при ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», біолог‒генетик, викладачка Школи біоетики УКУ.

 

Сестра Юстина розповідала про дуже важливі та актуальні проблеми. А саме про необхідність інформування суспільства про перинатальні та пренатальні втрати. Сестра наголосила на важливості підтримки батьків, які під час вагітності зустрічаються з великими патологіями або вадами зачатої дитини. Церква повинна брати в цьому безпосередню участь, адже часто людям в таких ситуаціях важко знайти справжню підтримку, яка допомогла б прийняти правильне рішення. Сестра Юстина розповіла кілька життєвих ситуацій із її досвіду такої допомоги. 

Однією з таких є історія сім'ї, у якій мама була вагітна четвертою дитиною, проте на ранньому етапі вагітності було діагностовано великі паталогії у дитини. На здивування лікарів, мама відмовилася від переривання. Навіть уже під час пологів була пропозиція вбити цю дитину, але мама відкидала усі такі можливості. Дівчинка народилася і їй уділили тайну Хрещення та Миропомазання. Вона могла спілкуватися тільки доторком та стисканням одного пальчика, але коли через кілька днів відбулася зустріч матері з дитиною, то завдяки монітору помітили, що у дівчинки пришвидшується серцебиття, коли мама говорить. Це було ознакою того, що дитина чує маму. Це був момент знайомства,  але водночас і момент прощання, адже наступного дня дитина померла. Одного разу лікарка, яка на початку радила перервати цю вагітність, зустріла маму та запитала: "А скажіть чи це того вартувало? Ваша дитина прожила вісім днів,  ви її поховали, її немає. Ви могли абортувати дитину вже на пізньому терміні і поховати її." На це мама відповіла: "Те що ви мені кажете, я б могла зробити з песиком чи котиком, натомість - моя дитина народилася, ми її похрестили, вона має місце свого поховання, ми маємо святу дитину."

Окрім цього, своєю життєвою ситуацією поділилася одна сімейна пара, якій теж радили перервати вагітність через вади у дитини, але вони завдяки опіці та допомозі  сестри Юстини та Перинатального хоспісу - Слід Життя зробили правильний вибір.

Наприкінці зустрічі отець-доктор Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував сестрі Юстині за велике служіння, яке вона звершує у цьому напрямку та наголосив на важливості її праці. Отець попросив нас кожного дня у своїх молитвах згадувати сестру та просити у Господа сили їй продовжувати з такою ж наснагою та оптимізмом допомагати сім'ям у їхніх ситуаціях, а також й самим докладати до цього зусиль.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Степан Головкевич,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 26 Жовтень 2021 р. Б.

Молитва на могилі Владики Йосифа Боцяна

Семінаристи 4 курсу разом із своїм куратором спільно помолилися і впорядкували  могилу Владики Йосифа Боцяна, ректора нашої Семінарії.

Похований Владика на Янівському кладовищі. 

 

Детальніше про життя Владики Йосифа Боцяна можна дізнатись, перейшовши за посиланням

Понеділок, 25 Жовтень 2021 р. Б.

Молитва

Спільна Вечірня

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа спільно з спільнотою молились вечірню префекти і духівники з різних семінарій УГКЦ.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням: фото

Петро Рижук,

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 21 Жовтень 2021 р. Б.

Приміційна Божественна Літургія о. Андрія Олійника

«Я неповних два тижні, як став священиком, тож промовлятиму не від досвіду, а від серця», - виголосив на проповіді під час своєї першої Божественної Літургії як священика 21 жовтня 2021 р. Б. у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа о. Андрій Олійник.

Почавши від слова Божого, яке в цей день на євангельському читанні розповідало нам про проповідь Ісуса в Назареті (Лк 4,16-22), новоієрей Андрій зосередив свою увагу на помазанні. Кожна охрещена людина має три помазання: пророче, царське і священиче, яким помазує її Святий Дух. Однак з апостолами, священиками, єпископами Христос ділиться цією благодаттю більше, адже дозволяє уділяти Святі Таїнства.

Словами св. Альфонса Лігуорі він висловив велич служіння священика і словами св. Йоана Золотоустого – велику відповідальність за цей дар. Усім присутнім о. Андрій побажав гідно і з вдячністю його перенести, остерігатися гріхів, які не дозволяють жити у Святому Дусі. Особливо наголосив на важливості трьох речей у житті священика.

Перша – не загубити в безладі світу молитовного духу, який плекає семінарія. Щоб не лише той, хто готується до священства, був людиною молитви, а і його майбутня дружина. Новоієрей Андрій поділився особистим досвідом спільної регулярної молитви Вечірні зі своєю дружиною і радістю, яку та їм обом несе. Друга – не наповнювати себе чимось злим, учитися простити і відпустити, не покидати стін семінарії зі злобою у серці. Третя – прийти і помолитися в семінарії приміційну Літургію. Це засвідчить священство і його важливість перед іншими братами.

Наприкінці отець-ректор Ігор Бойко поблагословив новоіреєя Андрія на служіння як священика Чиказької Єпархії, побажав, щоб його священство було святим і бездоганним, попросив, щоб той, вставши на ноги як священик у місці свого служіння, не забував про рідну семінарію і тих, хто готується до священичого стану.

 


 

Василь Калита,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 19 Жовтень 2021 р. Б.

«За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ…»

У Львівській Духовній Семінарії відбувся вечір Вшанування Героїв українського війська.

Щороку 14 жовтня, у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, УПА та українського козацтва, відзначається День захисника України. Відтак, студенти IV курсу організували представлення, щоб у черговий раз вшанувати мужність, бойовий подвиг і героїзм захисниць й захисників незалежності та цілісності України. Також вони наголосили у своєму виступі на важливості служіння військових і медичних капеланів, які намагаються бути завжди поруч із захисниками нашої Вітчизни.

Цей вечір розпочався із виступу учнів школи бойового гопака «Шаблезуб» (м. Пустомити). Юнаки продемонстрували усім українське бойове мистецтво, яке створилось на основі традиційного козацького бою та захопили погляди глядачів. Також у форматі свята брав участь військовий капелан о. Юрій Галабуда. Він поділився з усіма своїми почуттями, які він переживав у центрі бойових дій, будучи духовним провідником для наших захисників. Родзинкою вечора Вшанування Героїв був виступ семінарійного оркестру. Оркестранти продемонстрували військові твори та акомпонували виконанню державного гімну України.

Наприкінці дійства канцлер Львівської Духовної Семінарії Святого Духа отець Володимир Крушельницький промовив слова подяки гостям нашої семінарії, які брали участь у виступі та уділив благословення.

Більше фотографій ви можете переглянути за покликанням – фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС

Субота, 16 Жовтень 2021 р. Б.

Який ваш духовний стан?

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії відбувся День духовної призадуми, який провів о.  Андрій Сивак ТІ.

Заторкнув отець тему, яка є, була і буде актуальною для кожної людини, тему духовного життя. 

Перше, про що розповідав о. Андрій, це про те, що наша душа подібна до цих світочів із сьогоднішнього Євангелія, які є уособленням нашої душі, а олива, в свою чергу, є цим особистим стосунком з Богом. Тому одного світоча, цієї поверхневої оболонки (наших вчинків та дій) є недостатньо.

Розповідаючи про свій досвід пережиття і стосунки з Богом, отець-єзуїт розповів, що для нього Ігнатіанський іспит сумління кожного дня є найважливішим елементом духовного зростання. 

Також часто людина створює перешкоди,  і Ісус в Новому Завіті, у історії з самарянкою біля криниці, показує, що саме стає на заваді для досягнення міцного зв'язку з Богом. Першою перешкодою є те, що Бог може простити гріхи, а людина цьому не вірить. Другим на заваді стає скептицизм, людина прагне чуда. Також прагнення людини вирішити все і відразу, стає перешкодою, бо розуміємо, що вирішити все за один раз неможливо. Також останньою перепоною стає суперечка щодо правильності тих чи інших молитовних практик. Основною ціллю має стати життя з Богом, і тоді наша духовність буде зростати, наш зв'язок із Господом буде міцним. 

На завершення о. Андрій Стасів, духівник семінарії висловив подяку о. Андрію і побажав многих і благих літ.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням: фото

 

Петро Рижук,

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки