Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Вівторок, 06 Грудень 2022 р. Б.

Співчуття!!!

Вічна пам'ять!!!

Львівська Духовна Семінарія Святого Духа висловлює щирі співчуття Отцю і Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу з приводу відходу до вічності його батька Юрія Шевчука. Єднаємося з рідними Патріарха в молитві за упокій душі новопереставленого, вірячи, що милосердний Господь прийме його у свої обійми, утре сльози і оселить у небесній обителі. А Отцю і Главі нашої Церкви допоможе пережити цю тимчасову розлуку та зростити добрий плід із зерен, які засіяв у його душу батько, на славу Божу та користь народу.

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Субота, 12 Листопад 2022 р. Б.

Будьмо учасниками, а не лише свідками!

Сьогодні, 12 листопада, у Львівській Духовній Семінарії відбувся День духовної обнови, який провадив отець Богдан Заблоцький, духівник Тернопільської Вищої Духовної Семінарії.

На першій конференції реколектант закликав братів частіше звертати увагу на кожну мить життя та пам’ятати дякувати Богові за них. Вершиною ж та найголовнішим даром від Господа, як зазначив о. Богдан,  є Пресвята Євхаристія, адже це Тіло та Кров нашого Господа Ісуса Христа. Саме тому не можна нехтувати цим Даром та бути лише його свідком. Варто прагнути ставати його учасником, приступаючи до св. Тайни Покаяння та Пресвятої Євхаристії. 

На другій конференції отець зосередив увагу на слуханню, розділивши це питання на два аспекти. Першим є слухання в контексті наших стосунків з ближніми. Реколектант акцентувався на емоціях, які у нас виникають при слуханні, а саме на емоції гніву. Отець Богдан привів приклади зі Святого Письма, щоб зрозуміти, як цей гнів контролювати. Другим ж аспектом є слухання в контексті наших стосунків з Богом. Реколектант зазначив, що завжди є актуально чути в першу чергу саме Бога, а тим паче у час війни. Страх та навіювання не можуть бути тим, що ми слухаємо, адже це негативно впливатиме на нас. Варто ж замість цього старатися чути Бога, особливо через молитву, тому що без оцього слухання Бога є неможливими справжні стосунки з Ним.

Третя конференція була присвячена Божому Слову. Отець Богдан закликав не лише досліджувати Боже Слово, а й втілювати його у наше життя, адже воно є нашим духовним мечем.

На завершення духовних наук, о. д-р. Іван Дулиба, духівник семінарії, подякував о. Богдану за Боже Слово та досвід, яким він охоче ділився цього дня з семінарійною спільнотою.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 08 Листопад 2022 р. Б.

Рідний Мойсей

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбувся вечір пам'яті праведного митрополита Андрея Шептицького, який представили брати з 2 курсу.

Цього року відзначаємо 157 років з дня народження Мойсея українського народу. 
Брати нагадали головні моменти з життя майбутнього митрополита. 
Шляхтич! Роман отримав рясу та прийняв постриг у ченці. 
Архієрей! Стрімкий "кар'єрний ріст" і його успішне управління далось взнаки, вже у 34 роки Андрей стає єпископом.
Підприємець та реформатор! Митрополит розвивав культуру, фінансував проекти молоді, навчання сиріт.
Гуцули! Любі гуцули також українці, також мають потреби, це бачив і на це відгукувався митрополит.
Держава! Церква та держава повинна співпрацювати, так говорив Андрей Шептицький.
Культурний діяч! Власник музею, спонсор митців.
Війна! Виступав за утворення держави, рятував єврейські сім'ї.
Господь – сила! Постать митрополита притягувала, він гуртував навколо себе багатьох людей, він мав ідею. Головна його мета – створити Україну на засадах церкви.
Брати декламували вірші присвячені митрополиту та увінчали вшанування молитвою прослави митрополита Андрея. 
На завершення о. д-р. Ігор Бойко висловив подяку братам. Також отець звернув увагу на дві риси митрополита: доброту і милосердя, які стали запорукою цього величного служіння. 

Більше фото можна переглянути тут 

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Середа, 02 Листопад 2022 р. Б.

Честь і тягар Кардинала Йосифа Сліпого

2 листопада до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа завітав Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» з концертною програмою «Молитва до Митрополита. Сліпий спадкоємець» авторства Олени Білоус.

Як і кожен захід в семінарії, концерт розпочався з молитви. Однак цього разу вона відбувалася у формі симфонії, яку виконав оркестр під диригуванням Володимира Сивокіпа. З духовним словом звернувся до присутніх канцлер семінарії о. Володимир Крушельницький. Свою увагу він зосередив на служінні тоді ще отця Йосифа Сліпого як ректора Львівської Семінарії, а відтак і Львівської Богословської Академії, яка на її базі постала. Спираючись на спогади колишніх студентів та співробітників Патріарха, о. Володимир представив його як уважного, виваженого, терпеливого, людяного, наділеного почуттям гумору керівника.

«За що мені така честь?» - запитав о. Йосиф Сліпий Митрополита Андрея Шептицького, коли той призначив його на посаду ректора семінарії. «Не честь, а тяжкий тягар. Його нема кому нести», - відповів той. І отець Йосиф ніс. Протягом 18 років як ректор, далі як єпископ-коад’ютор, а далі як ісповідник віри у сталінських таборах. Наступного дня після його арешту в 1945 році більшовицька влада ліквідувала семінарію, а Українська Греко-Католицька Церква, яку очолив владика Йосиф, перейшла у підпілля.

Після історичної довідки прозвучав твір «Stabat Mater» Джованні Перґолезі у виконанні оперних солісток Софії Соловій (сопрано) та Лілії Нікітчук (мецо-сопрано) в супроводі «Віртуозів Львова».

Під час концерту були також представлені портрети Патріарха Йосифа Сліпого та Митрополита Андрея Шептицького авторства Віталія Гайдара, який зараз під Харковом стримує натиск російського агресора. Саме завдяки нашим захисникам, як висловилась автор і ведуча проекту Олена Білоус після завершального слова отця-ректора Ігора Бойка, ми можемо насолоджуватися такими концертами. І закликала усіх присутніх молитися за Збройні Сили.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Вівторок, 25 Жовтень 2022 р. Б.

О, дорога ціно свободи…

Сьогодні, 25 жовтня, відбувся вечір-вшанування Героїв українського війська, який організували брати-семінаристи ІV курсу. 

Розпочався вечір з вшанування пам’яті хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за свободу нашого народу.
Відтак браття заспівали повстанську пісню «Де ж наша слава». Текст цієї пісні  чудово демонструє любов українського народу до волі та жагу до боротьби за незалежність України. 
Не дарма День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День УПА та День українського козацтва припадають на одну дату - 14 жовтня. Цей факт зображує особливе та давнє почитання нашим народом Пресвятої Богородиці та віддання під її покров українського народу та війська. Саме на це браття зробили особливий акцент. 
Також вони представили історію боротьби Української Повстанської Армії, яка у своїй боротьбі проти двох, а в деякі моменти й трьох окупантів одночасно, не переставала відстоювати нашу націю та боротися за її незалежність. 
Браття пригадали, що й сьогодні продовжується ця боротьба за нашу волю. Українські воїни неймовірними зусиллями зупиняють ворога та боронять нашу землю. Нам же варто завжди цінувати та не забувати їх подвиг, а найголовніше пам’ятати про них у наших молитвах.
Опісля уся семінарійна спільнота виконала духовний гімн України «Боже великий єдиний». На завершення о. Володимир Крушельницький, канцлер семінарії, подякував браттям за цей вечір-вшанування та закликав нас бути мотивацією та справжньою молитовною підпорою для наших воїнів, які зараз боронять Україну. 

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Медіа-центр ЛДС

Понеділок, 24 Жовтень 2022 р. Б.

Чинити добро!

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії звершив приміційну Літургію о. Марко Гусак

У своїй проповіді отець Марко акцентував на служінні священика. Головною метою цього служіння є поширення доброї новини, Євангелія. А для досягнення мети нам даний досконалий приклад Ісуса Христа. Тому священнику потрібно чинити діла і показувати добрий приклад, взоруючись на Спасителя.  
Наприкінці Божественної Літургії о. д-р. Ігор Бойко звернувся до нововисвяченого ієрея та  побажав йому примноження дарів у служінні на Божу славу.

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Неділя, 16 Жовтень 2022 р. Б.

Від диктатури галасу до прослави

Провадив семінарійну спільноту о. Михайло Станчишин ТІ під час реколекцій 13-16 жовтня.

 

Ми звикли розуміти під молитвою розмову з Богом, - сказав на початку наук реколектант. Однак йому більше подобається визначення молитви як зустрічі. І ця зустріч вимагає багатьох передумов.

Першою з них є тиша. Брак тиші спостерігаємо сьогодні всюди – від дитячого садка до монастиря. А без неї неможливо почути, що Бог до нас промовляє. Отець Михайло заохотив семінаристів протягом трьох днів вимкнути телефони і перебувати у мовчанці, намагаючись почути голос Божий. Адже слухання – ще одна передумова доброї зустрічі.
Протягом цих днів семінаристи вслухалися в уривки зі Святого Письма, коментарі до них та життєвий досвід, якими ділився реколектант. Він ставив питання про особисті стосунки з Богом, над якими після конференцій пропонував кожному самостійно подумати в тиші з Біблією в руках.
Навчав о. Михайло також помічати Бога у найпростіших речах, як це притаманно містикам. Наголошував на вдячності. В тому числі і за найпростіші земні речі – мізинець, долоню, обличчя, сніданок… Невдячність, страх, гординя є причинами усіх наших гріхів. «Страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх» (1Йо 4,18). «Бог - любов» (1Йо 4,8), тож, по-справжньому зустрівшись з Ним, зможемо їх подолати. 
Стати людиною зустрічі. Стати людиною прослави. Таку мету ставив перед слухачами о. Михайло. Адже до прослави Бога на щодень і у вічності покликаний кожний християнин.

Більше фото можна переглянути тут 

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Вівторок, 04 Жовтень 2022 р. Б.

«Світ чує голос України»

Львівську Духовну Семінарію відвідав брат Бенуа зі спільноти Тезе у Франції.

Насамперед брат Бенуа подякував семінарійній спільноті за гостинність та можливість поспілкуватися, а також пригадав приємний досвід кількаденного проживання у нашій семінарії чотири роки тому. Проте, як зазначив брат Бенуа, є одна дуже велика відмінність того візиту із сьогоднішнім – це те, що зараз в Україні широкомасштабна війна. Він підкреслив, що французький народ є надзвичайно солідарний з українським у цей час війни та чує голос українців, а також, що світ є дуже захоплений відвагою та силою духу українців. Брат Бенуа особливо засвідчив це розмовляючи нещодавно з матерями наших військових.
Гість розповів також кілька слів про спільноту Тезе. А саме те, що це є екуменічна спільнота, яка робить особливий акцент на праці з молоддю зі всього світу, в тому числі і з українцями. Окрім того, від початку широкомасштабної війни в Україні вони активно допомагали українцям, а у їхньому монастирі поселилося багато осіб з України.
Також брат Бенуа поділився з думками, які з’явилися у нього 24 лютого на початку війни. Він в той момент пригадав свого товариша з України, який у 2014 році сказав так: «Вони захопили Крим і не було жодної реакції світу, можливо одного дня вони захоплять Київ і також не буде жодної реакції зі сторони світу,» - і тоді, 24 лютого, брат Бенуа відразу подзвонив до цього товариша та запевнив його, що дуже сильно молитиметься та увесь світ буде надзвичайно солідарний з Україною.
Щодо духовної сторони, то на думку брата Бенуа є дві його складові, які спільнота Тезе та й загалом світ повинен робити щодо українців: найперше це молитва, а друге це дозволити висловити свої почуття, тобто необхідність слухати та чути голос українців.
Насамкінець брат Бенуа закликав не забувати молитися за навернення ворога, а також молячись за мир водночас молитися і за справедливість.
Опісля о. д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував гостю за допомогу, підтримку та солідарність з українським народом. Також отець Ігор висловив подяку за те, що брат Бенуа віднайшов час відвідати семінарію й поспілкуватися з семінарійною спільнотою, та вручив йому пам’ятний подарунок – ікону.
Завершився вечір спільною молитвою за Україну «Боже, великий єдиний». 

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, 
Медіа-центр ЛДС

Понеділок, 03 Жовтень 2022 р. Б.

Лицарі Колумба

Сьогодні до Львівської Духовної Семінарії вперше завтіала делегація "Лицарів Колумба" зі США на чолі з Вільямом Едвардом Лорі – архиєпископом з Балтімору, штату Меріленд.

На зустрічі зі всією семінарійною спільнотою, владика висловив співчуття усім постраждалим у цій війні. Розповів владика також про те, що за ці дні візитації зустрівся з членами "Лицарів Колумба" в Україні, також був у штабах допомоги, зокрема при парафії св. Івана Павла ІІ.  Згадав також про жахливі наслідки та загрози у цій війні, яка знищує навіть людське життя та людську гідність. 
Звернувся архиєпископ до всіх присутніх, які покликані працювати з наслідками війни. В таких умовах ми повинні свідчити, проповідувати Христа. Так як УГКЦ є катакомбною церквою, і, як писав Тертуліан: "кров мучеників є насінням християн", ми повинні бути зразком навіть для країн Заходу. 
Частково розповівши про блаженного Майкла Маꥳвні, який є засновником "Лицарів Колумба", владика закликав вступити до цієї організації. Ця організація допомагає усім потребуючим, але також людям з особливими потребами. 
На завершення, ректор о-др. Ігор Бойко висловив подяку за цей візит, а владика подарував кожному вервицю від організації, на якій будемо молитись за мир. 
Завершилась конференція церковним гімном "Боже Великий, Єдиний"

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Субота, 01 Жовтень 2022 р. Б.

Будьте святими!

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії відбулась інавгурація нового академічного року.

Це свято розпочалось з Архиєрейської Літургії, спів якої провадив семінарійний  хор. На проповіді владика сокальсько-жовківський Петро, який очолив моління, перш за все звернувся до семінаристів, яким сьогодні освятили підрясники, кажучи, що вони повинні випромінювати світло. Навчання, за словами владики, є для того, щоб  стати добрими священиками, але фундаментом для цього повинна бути молитва. Лише той хто молиться може бути правдивим богословом. 
Звернувшись до вірних, владика закликав молитись за майбутніх священиків, щоб вони не боялись відповідальності та місій, які їм поручені, і не боятись хреста. 
Також на початку Архиєрейської Літургії архиєрей освятив завершений розпис у правій наві храму. Зазначивши на проповіді, що незважаючи на війну, твориться нове, в тому числі розписуються храми.
Ректор семінарії, о. д-р. Ігор Бойко, по завершенні Літургії висловив подяку владиці за те що пам'ятає та молиться за семінарійну спільноту.

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук

Медіа-центр ЛДС

Сторінки