Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Вівторок, 19 Вересень 2023 р. Б.

Наступний крок

Вже пройшло два тижні, як у Львівській Духовній Семінарії розпочався новий навчальний рік. 

Перший день за традицією розпочався зі спільної Божественної Літургії, попри тривогу, яка пролунала.

З новим навчальним роком відновилась  діяльність усіх семінарійних організацій, бо для кожного семінариста є три найважливіші складові семінарійної формації - молитва, навчання та праця. 
Кожного року є традиція у братів: проводити турнір з футболу, і цей рік не виняток, скоро і результати будуть. 
Також кожен семінарист перебуває у семінарії майже весь навчальний рік, тому докладає рук до заготівлі дрів на зиму. 
Кажуть, найкорисніше пити чай, хоч зараз ще і не зима, але браття радо збираються на посиденьки, обговорюючи, чи то богословські теми, чи то, як літо пройшло.

Більше фото можна переглянути тут 

Рижук Петро та Степан Головкевич
Медіа-центр ЛДС

Середа, 13 Вересень 2023 р. Б.

Божественна Літургія братів семінаристів пенітенціарного відділу разом з вʼязничними капеланами

11 вересня у храмі Пресвятого Серця Христового, за доброю традицією відбулась спільна Божественна Літургія братів семінаристів пенітенціарного відділу разом з вʼязничними капеланами: о. Тарасом Миркою, о. Олегом Нестором, о. Марʼяном Гринером та духівником Центру душпастируювання військових ЛДС СД - о. Іваном Гловою.

Спільна молитва була здійсненна на благословення нового навчального року та сповнення жертовного служіння семінаристів  у місцях утримання вʼязнів.

Опісля Літургії обговорили плани та ідеї на новий навчальний рік, також мали екскурсію храмом. Так, як цьогоріч у спільноту пенітенціарного відділу вступили нові брати, то вони мали можливість познайомитися з отцями капеланами.

Колись один в'язень так сказав: "священники та семінаристи це вогники у їхньому житті". Тож пенітенціарний відділ готовий до праці аби бути вогникиками у серцях тих хто потребує, адже капелани - ті, хто завжди поруч.

 

Володимир Медвідь
Медіа-центр ЛДС

Середа, 28 Червень 2023 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПРОГРАМУ ПІЗНІХ ПОКЛИКАНЬ СЕМІНАРІЇ

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПРОГРАМУ ПІЗНІХ ПОКЛИКАНЬ СЕМІНАРІЇ

Ректорат Семінарії

Середа, 28 Червень 2023 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПЕРШИЙ КУРС СЕМІНАРІЇ

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПЕРШИЙ КУРС СЕМІНАРІЇ

 

Ректорат Семінарії

Четвер, 15 Червень 2023 р. Б.

Увага!!!

До уваги тих студентів, які вступили на підготовчий курс Семінарії!

 

Згідно умов вступу до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ Вам необхідно обов’язково з’явитися для проходження практики у наступному порядку:

Перший заїзд; термін практики 03.07.2023 р. по 24.07.2023 р.

 1. Бардадин Олег
 2. Батьків Ярослав
 3. Башко Маркіян
 4. Борис Володимир
 5. Бричко Йосип-Юрій
 6. Бубняк Андрій
 7. Бубняк Роман
 8. Вергун Олександр
 9. Гатайло Богдан
 10. Гнатів Іван-Олександр

Другий заїзд; термін практики 24.07.2023 р. по 14.08.2023 р.

 1. Євтушко Назарій
 2. Збишко Павло
 3. Когут Денис
 4. Козак Роман
 5. Костецький Назар
 6. Кравець Анатолій
 7. Кунанець Тарас
 8. Левко Роман
 9. Мартинів Назар
 10. Микитів Любомир

Третій заїзд; термін практики 14.08.2023 р. по 03.09.2023 р.

 1. Мідик Євгеній-Назар
 2. Павлюк Михайло
 3. Поліщук Андрій
 4. Свист Юрій
 5. Семенчук Юрій
 6. Стариченко Юрій
 7. Ткач Тадей
 8. Штаюра Максим
 9. Юроца Назар
 10. Яциків Василь

Заїзд на практику відбувається до 9:00 год. ранку у вищезазначений термін за адресою Семінарії: вул. Шевченка, 188 у смт. Рудно. Для відпрацювання практики слід взяти наступні особисті речі: робочий одяг, засоби особистої гігієни, комплект постільної білизни, молитовник, молитвослов.

Ректорат Семінарії

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 15 Червень 2023 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПІДГОТОВЧИЙ КУРС СЕМІНАРІЇ

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ НА ПІДГОТОВЧИЙ КУРС СЕМІНАРІЇ

 

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 05 Червень 2023 р. Б.

Празник!

Сьогодні, в день Зіслання Святого Духа, семінарійна спільнота, святкуючи храмовий празник, завершила навчальний рік. 

Сьогоднішній день почався з Утрені. Після цього Богослужіння була Архиєрейська Божественна Літургія, яку провадив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівський. У своїй проповіді єпископ говорив про зіслання Святого Духа, як не про талісман, який кожен з християн має заховати, а навпаки, що після Зіслання потрібно свідчити про християнство і виявляти ті дари, які нам дає третя особа Божа. Після Літургії кожен випускник отримав Testimonium з рук владики. Опісля випускник семінарії, бр. Андрій Харків, висловив подяку єпископу від імені всіх цьогорічних випускників. Відтак уся семінарійна спільнота та гості семінарії мали фуршет та урочисту Академію, яку організували семінаристи шостого курсу. На завершення празнику всі спільно помолилися Вечірню з коліноприклонними молитвами.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Неділя, 04 Червень 2023 р. Б.

Чин поставлення у піддиякони

Третього червня, в навечір‘я семінарійного празника Зіслання Святого Духа, владика Володимир, єпископ-помічник Львівський, звершив чин поставлення у піддиякони п’ятнадцяти семінаристів п’ятого курсу, приналежних до Львівської Архиєпархії. 

Хіротесія відбулася перед Великою Вечірньою з Литією, яку очолив владика Володимир. Звертаючись після Вечірньої до нововисвячених піддияконів, владика підкреслив, що ці свячення насамперед знаменують початок їхнього служіння Богові й людям. Також владика висловив вдячність Богові за дар покликання, батькам й рідним за виховання, семінарійній родині за формацію й навчання  нововисвячених піддияконів. 

Ректор семінарії, о. д-р. І. Бойко, натомість подякував владиці Володимиру за спільну молитву та піддияконські свячення для братів. 

Брат Тарас Котлінський від імені усіх нововисвячених семінаристів подякував владиці за рукоположення та наголосив, що ці свячення є великою відповідальність, адже зобов’язують братів працювати й приносити користь людям, Богові і самим собі.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, 
Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 29 Травень 2023 р. Б.

❗️❗️❗️Увага❗️❗️❗️

Зміна дати вступних іспитів на підготовчий курс. Через об'єктивні причини, вступні іспити на підготовчий курс Семінарії відбудуться дня 10 червня 2023 року о 9 годині.


❗️❗️❗️Увага ❗️❗️❗️
Зміна дати вступних іспитів на підготовчий курс. Через об'єктивні причини, вступні іспити на підготовчий курс Семінарії відбудуться дня 10 червня 2023 року о 9 годині.

Ректорат
Львівської Духовної Семінарії

Понеділок, 15 Травень 2023 р. Б.

Три цінності на щодень

На другу неділю травня припадає День Матері. З цієї нагоди студенти першого курсу Львівської Духовної Семінарії 15 травня 2023 р. Б. провели концерт вдячності усім матерям – їхнім рідним, матерям українських воїнів, Батьківщині, Матері Господній – Діві Марії…

Як висловився вкінці вечора проректор з академічних питань о. Михайло Лесів: «Свято Матері – це день цінностей». Відзначаючи його, семінаристи підкреслили три виміри материнства.
Хлопці розпочали виступ зі сценки про створення Богом матері. На адресу матусь з їхніх уст прозвучали слова подяки, вірші, роздуми про роль материнської молитви у формуванні священичого покликання, пісня «Чорнобривці».
Слово «мати»,  - вели далі вони, - стоїть поряд з Матір’ю Господньою, яка опікується кожним з нас зокрема і українським народом загалом. Роздуми про Богородицю перейшли у молитву до неї і сягнули апогею у пісні «Агні Партене» («Радуйся, Невісто неневісная»), яку виконав квартет семінаристів.
Врешті студенти зупинилися на тому, що поряд зі словом «мати» стоїть і «свята мати Батьківщина». Хлопці представили сценку про двох побратимів в окопі, які моляться, а ангел з чаші зливає на них Господнє благословення. Адже, як прозвучало, дві найбільш дивовижні молитви, які ангели заносять до Бога – це молитва матері за свого сина в небезпеці й молитва воїна на полі бою.
Після вірша «Жди мене, мамо…» і гимну «Боже великий, єдиний» о. Михайло Лесів подякував семінаристам за виступ, поблагословив їх і наголосив, що цінності, які вони представили своїм виступом, є не на один день, а ними потрібно жити щодня.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Сторінки