Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Середа, 15 Березень 2023 р. Б.

«Нехай направиться молитва моя…»

Сьогодні ввечері, 15 березня,  семінарійна спільнота молилася Літургію Передшеосвячених Дарів, очолювану Високопреосвященним владикою Ігорем, архиєпископом та митрополитом Львівським.

Під час проповіді владика звернув увагу на історію з книги Буття про Ноя та потоп, яка читалася сьогодні під час Літургії. Митрополит поділився з семінарійною спільнотою духовними роздумами про цю історію, підкресливши кілька моментів, які варто почерпнути для себе.  Зокрема Високопреосвященний владика Ігор  акцентував увагу на довготерпеливості Господа та те, що Він не перестає кликати нас до покаяння за наші гріхи. Владика закликав пам'ятати про те, що гріх завжди має наслідок, і тому варто молитися та каятись за власні гріхи й гріхи народу. Також наголосив на важливості молитви за українських воїнів, які ризикуючи життям боронять усіх нас.

Відтак о. д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував Висопреосвященному владиці Ігорю за спільну молитву та духовні настанови.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Медіа-Центр ЛДС

Неділя, 12 Березень 2023 р. Б.

Ідіть там, де вас чекають

11 березня у Львівській Духовній Семінарії відбувся день духовної обнови. Реколектантом цього дня був отець Андрій Сіданич, сотрудник храму апп. Петра і Павла у Львові.

На першій конференції, яка відбулася під час Божественної Літургії, отець Андрій щиро поділився власним досвідом власного покликання та згодом священничого служіння. 

На другій конференції реколектант акцентував свою увагу на служінні у військовому капеланстві, розповівши багато життєвих історій та різних цікавих моментів, які супроводжують це служіння. Зокрема отець підкреслив те, що варто не боятися працювати з військовослужбовцями. Натомість же варто відгукнутися на своє покликання та  постаратися показати іншим справжнє обличчя Бога. 

Третя конференція стосувалася різних аспектів служіння. Отець зосередив увагу на важливості та цінності тиші, яка допомагає зосередитись на молитві та відчути присутність Бога. Наприкінці отець Андрій закликав семінаристів пам’ятати про важливість особистої молитви, а також про вияв любові до усіх ближніх, яких ми зустрічаємо на нашому життєвому шляху. 

Отець Андрій Стасів, духівник семінарії, подякував отцю Андрію Сіданичу за цей цінний досвід, яким реколектант щедро поділився з семінаристами.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Медіа-Центра ЛДС

П'ятниця, 10 Березень 2023 р. Б.

Нові навички

У семінарії цього тижня почався модульний курс із пасторального менеджменту для лідерів семінарійних організації

Провадить курс для семінаристів о. Олег Дутка. Впродовж восьми занять лідери семінарійних організацій зможуть краще розуміти і використовувати навички управління, приймати рішення та планувати діяльність. На зустрічі від кожної із семінарійних спільнот були присутні по два семінаристи. На цьому курсі будуть розглядатись такі теми: 
Стратегія та планування душпастирських потреб організації. 
Управління командою.
SWOT-аналіз. 
Стейкхолдери. 
Фандрейзинг. 
Як написати та реалізувати соціальний проект. 
Кризові комунікації. Та ін..

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Середа, 08 Березень 2023 р. Б.

Болісна тема насилля

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа семінаристи пройшли тест на основі документу «Норми та принципи захисту неповнолітніх і вразливих осіб при здійсненні душпастирської діяльності УГКЦ в Україні»

Щоб запобігти насильству, зокрема у релігійних організаціях, та у цілій УГКЦ, було видано документ на 90-ій сесії Архиєрейського Синоду щодо цієї актуальної проблеми.  В документі акцент поставлений на захисті неповнолітніх та вразливих осіб, які найбільше потерпають від насильства.  Тут описані правила, що допоможуть розрізнити добру поведінку щодо вразливих осіб, та неприйнятну, яка стосуються зокрема церковних структур. Також описані чіткі дії, які слід робити тим, хто дізнався про насильство. Також є згадка про фізичне насильство, адже воно є заборонене, та не має винятків. Семінаристи пройшли тест, щоб підтвердити ознайомлення з даним документом, та не допускати насильства над неповнолітніми та вразливими особами.

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Понеділок, 06 Березень 2023 р. Б.

Еталон краси по-українськи

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулась презентація книги "Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури" редактором якої є Олександр Савчук

Вечір відкрили п. Наталія Багнюк, викладач української мови та п. Євген Редько, товариш автора, запросивши його безпосередньо для презентації. 
Розповів Олександр Савчук, що ідея книги виринула тоді, коли помітив дерев'яну сакральну архітектуру на заході Україні, а на сході її мало.
Автор черпав знання з попередніх видань, зокрема з грунтовної праці Ярослава Драгана, а також Стефана Таранушенка. П'ять знищених дерев'яних церков Слобожанщини з останньої книги, увійшли у цю нову книгу. Новизною книги є створені 3D моделі цих церков на основі описів, фотографій, замальовок з попереднього видання. Розповів дослідник про особливості дерев'яних церков, зокрема про малі вікна, особливості дверей, форму церков. Також згадав п. Олександр про практичність дерев'яних споруд, зокрема непридатне дерево могло бути замінене, також церкви могли переносити, просто розібравши іх у іншому місці скласти назад. 
На завершення ректор семінарії о. д-р Ігор Бойко висловив подяку автору за дослідження теми та представлення цієї книги. 

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Неділя, 05 Березень 2023 р. Б.

Я - війна - людина

Вчора, 4 березня, у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбувся вишкіл семінаристів та духовенства на тему «виклики війни»

Першим спікером цього заходу була п. Марія Тракало, психолог. Фахівець розповіла про те, що таке травма і про її симптоми. Також пояснила, як людина реагує на пережиту травму і те, чого не слід робити, щоб не "роздирати рану". А щоб допомагати, перш за все, треба самому бути готовим психологічно. Тому найкращим для вирішення травм є похід до психотерапевта, який є лікарем душі. Якщо поглянути на людину комплексно, то у людини є три складові: дух - душа - тіло. Для лікування тіла є лікар, для духовності - священик, душі - психотерапевт. І лише гармонія між цими складовими робить людину здатною допомогти іншому. 
Наступним доповідачем була п. Марія Ярема, біоетик. В контексті війни є важливі також і біоетичні питання, зокрема вбивство ворога гнів, аборт, брехня. З цього переліку гнів може бути праведним, і трактуватись як чеснота, також непряме вбивство є прийнятним, коли воно є наслідком, наприклад, коли захищаємо територію. Інші аспекти, які обговорювала п. Марія з християнської точки зору є морально неприйнятними і є гріхом, сюди відноситься пряме вбивство, де воно трактоване, як засіб або мета. 
Наступну конференцію провів о. д-р. Ігор Бойко, розповідаючи досвід організації "груп взаємодопомоги", на прикладі зустрічей родин, які втратили рідних на Майдані у 2014р. Цей досвід важливий, бо ділення відбувається з людьми, які пережили трагедію, і люди, обговорюючи ці події між собою, відкриваються і допомагають колективно збагачувати один одного. 
Наприкінці до семінарії завітали гості з Швейцарії, слово до семінаристів промовив о. Роберт Вітілло, голова ICMC, міжнародної організації, яка зараз якраз сприяє фінансуванням психологічної допомоги українцям в час війни. Також виступив член католицької медичної асоціації, яка долучилась до підтримки України у цей непростий час.
На завершення о. д-р. Ігор Бойко висловив подяку гостям, та подарував пам'ятні ікони. Опісля всі молились вечірню у семінарйному храмі.

Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Медіа-центр ЛДС

Понеділок, 27 Лютий 2023 р. Б.

Бути_Людиною_2023. Настанови Любомира Гузара на Великий піст

У цей день, 26 лютого 1933 року Божого, народився Любомир Гузар, Патріарх нашої Церкви. Все своє життя він прагнув бачити Бога у кожному, кого би не зустрів.

Ось і ми входимо у благодатний час Великого посту, протягом якого по-особливому будемо переживати близькість з Богом. Тож пропонуємо кілька настанов від Блаженнішого Любомира на Великий піст.

Засіб, а не ціль
Великий піст є надзвичайно важливий, бо це є засіб, де ми трошки більше контролюємо самих себе. В часі тривоги дуже часто закликали до посту, щоби опанувати себе і водночас пожертвувати щось Богові.

Піст – це час для Бога
В когось піст може легко звестись до дієти. Різниця між дієтою і постом у тому, що дієти дотримуються з любові до свого тіла – щоб бути гарними та здоровими – це є її ціллю. Натомість піст – це те саме, але з любові до душі – щоб опанувати свої пристрасті і зробити невеличку жертву на славу Божу. Це подібно до того, коли собі у чомусь відмовляємо, щоб послужити ближньому, однак тут це робимо для Бога.

Піст – раціональний, а не мертвий
До посту слід підходити раціонально, бути готовими зробити щось інше з любові до іншого. Коли притримуємось певних правил, робімо це з розумінням, не «мертво». Пророки часто повторювали слова: «Я милосердя хочу, а не жертви». Піст є дуже важливий, але справедливість, правда і милосердя є важливішими. Тому інколи доводиться ним поступитись, щоб могти зробити добро ближньому.

Божі заповіді – передумова справжнього посту
Є такі, хто тримаються посних приписів, але можуть кривдити ближнього і оминають робити добро. Натомість маємо найперше жити по-Божому, а тоді виконувати все решта.

Нехай постать Блаженнішого Любомира Гузара буде яскравим свідченням посту та молитви, наслідуючи які, зможемо зростати у доброму, ставати ближчими до Бога та належно приготуватись до зустрічі з Ним у Пасхальному Таїнстві.

©️Спільний проєкт Пресслужби Львівської архиєпархії та Львівської духовної семінарії Святого Духа

Понеділок, 27 Лютий 2023 р. Б.

«Радісний та святий час»

Так, спираючись на святоотцівську традицію, назвав Великий Піст єпископ-помічний Сокальсько-Жовківський Петро Лоза під час свого візиту до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа 26 лютого.

Владика Петро очолив Вечірню з чином всепрощення, якою, власне, і ввійшла наша Церква у Великий Піст. Єпископ наголосив на важливості посту як тренування, вправляння у чеснотах та як жертви в різних потребах – за Україну, військо, Церкву…
Пізніше владика Петро згідно з чином закликав пригадати, хто нас образив, чи кого образили ми, і простити. Нелегко це буває, визнав він. Тож завжди можна звертатися в молитві до Бога, аби наставив у цьому. Єпископ, отці-настоятелі семінарії та брати весело та сердечно попросили прощення один в одного, щоб примиреними увійти у Святу Чотиридесятницю.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита,   
Медіа-центр ЛДС

П'ятниця, 24 Лютий 2023 р. Б.

«Безперестанні молитви, наче копіє, міцно в руці тримаючи»

Спільнота Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відгукнулася на ініціативу Синоду Єпископів та Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) постом, молитвою та милостинею відзначити річницю повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Тому священики і брати у семінарійному храмі організували безперервну молитву, пряма трансляція якої велася на Facebook i YouTube-сторінках ЛДС. Розпочавшись 23 лютого о 20:00 Великим Повечір’ям, вона тривала рівно добу і закінчилась Малим Повечір’ям наступного дня.
Природньо, що в основу цих чувань лягла молитва Церкви: Північна, Утреня, Часи, Вечірня. Між тим брати-семінаристи по курсах читали псалми, молилися богослужіння за упокій душ воїнів українського війська, невинно убієнних у цій війні та різні паралітургійні практики.
Охочі також могли приходити в будь-який час до семінарійного храму і приєднуватися до безперервної молитви наживо. Адже ми спасаємось і здобуваємо перемогу ні луком, ні мечем, ні війною, ні кіньми, ні їздцями, а Господом Богом нашим (пор. Ос 1,7).

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Четвер, 23 Лютий 2023 р. Б.

Гості з Бельгії

Сьогоднішній вечір знаменувався тим, що Львівську Духовну Семінарію відвідали особливі гості з Бельгії - владика Жан Кокерольс, єпископ Брюсселю, Лоде Вангеке, єпископ Гента, Лоде Артс, єпископ Брюгге, Йоган Боні, єпископ Антверпена, а також п. Сеголен Миколенко, керівник єпископського бюро Паризької єпархії та о. Іван Данчевський, єпископський вікарій Паризької єпархії у Бельгії.

Гості зустрілися з семінарійною спільнотою та поділилися власними думками, а також відповіли на декілька питань, які  цікавили братів. Зокрема єпископи звернулися зі словами підтримки та наголосили, що своїм візитом до України хочуть проявити солідарність й показати свою близькість до українців у цей час війни. Також владики поділились своїми враженнями та думками після вчорашніх відвідин Києва та Ірпеня й побаченого жаху й лиха, який принесла туди війна. Вони запевнили про молитву до Бога за наш народ та Україну. Окрім того, отець Іван Данчевський, звернувшись до семінарійної  спільноти, коротко розповів про ту допомогу, яку Бельгійська Церква та загалом бельгійці надають українським біженцям у Бельгії, а також про справи й діяльність Української Греко-Католицької Церкви у Бельгії. 

На завершення, о. д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував гостям за відвідини нашої семінарії та подарував пам’ятні подарунки.

Більше фото переглянути можна тут

Степан Головкевич,
Медіа-Центр ЛДС

Сторінки