Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Виставка пам'ятних образків п. Степана Павлішака

Вівторок, 25 Лютий 2020 р. Б.

У Львівській духовній семінарії відбулась виставка пам’ятних образків та молитовників з священичих рукоположень, єпископських хіротоній та освячення храмів.

Усі експонати належать до приватної колекції самбірчанина Степана Павлішака, який колекціонує пам’ятки історії УГКЦ.

Зі слів п. Степана, його колекція налічує близько 800 образків, а найцікавішим для колекціонера є перечитувати цитати зі Святого Письма, які є написані на цих пам'ятках.

  • Пан Степан наголошує: «Ці пам’ятки наша історія, історія нашої Церкви!»

Колекціонер ознайомив братів-семінаристів з історією виникнення колекції, її збільшення, а також звернув увагу на найцікавіші експонати.

Серед колекції є експонати пов’язані з Патріархом Йосифом (Сліпим): спомин першої служби Патріарха Йосифа на свято Воздвиження Чесного Хреста та інші. Варто зазначити, що серед переліку експонатів також є один з перших пам’ятних молитовник випущений після виходу УГКЦ з підпілля.

"Пам'ятний той, який було найскладніше дістати", - говорить пан Степан.

Після короткого представлення брати мали змогу зблизька поглянути на цю унікальну колекцію та поспілкуватись з колекціонером. Стараннями семінаристів колекція поповнилась: брати подарували п. Степану кілька нових образків, пов'язаних переважно з нещодавніми подіями, які ставались у нашій семінарії.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Медіа-Центр ЛДС

Інформацію надав:

Назар Пришляк,

студент I-го курсу