Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Вітаємо отця-ректора УКУ Богдана Праха з ювілеєм!

Неділя, 23 Серпень 2020 р. Б.

Семінарійна спільнота вітає о. Богдана Праха, ректора УКУ, з ювілеєм!

Всечесний отче!

Вітаємо Вас з 60-ти річчям і дякуємо Богу за те, що Ви є опорою і підтримкою для всієї спільноти Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

У день Вашого дня народження прийміть щирі побажання та слова вдячності. Дякуємо за Ваш вклад в розвиток Львівської Духовної Семінарії, як "почесного ректора" ЛДС СД (1998-2007 рр.). Бажаємо Вам міцного здоров’я, наснаги у праці та у наставництві братів надалі.

Дякуємо Вам, за те, що за Вашим посередництвом було збудовано новий комплекс споруд у складі корпусу Львівської Духовної Семінарії, Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету на вул. Хуторівка у Львові.

Молитовно дякуємо Господу Богу за дар Вашого життя і служіння, приклад глибокої віри і духовності, любові і милосердя, яким Ви надихаєте вірних. Нехай Всемилостивий Господь подає Вам сили і здоров’я та наснаги та натхнення для подальшої плідної праці у Винограднику Христовому, а Дух Святий супроводжує у нелегкому служінні на благо Христової Церкви, освячуючи і благословляючи кожен день і кожну мить Вашого життя.

Дякуємо Богові за дар Вашого життя і покликання!

Дякуємо Вам за молитву, працю та служіння!

Нехай Господь Бог сотворить Вам многії і благії літа!

Біографічні відомості:

Народився 23 серпня 1960 року в місті Лісько, Підкарпатського воєводства, Польща.

Освіта

1979—1986 — Люблінський католицький університет, богословський факультет, магістр богослов’я.

1986—1990 — Люблінський католицький університет, історичний факультет.

1992—1994 — Державний університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, історичний факультет, докторантура. В 1994 році здобув науковий ступінь доктора гуманітарних наук, тема дисертації «Апостольська адміністрація Лемківщини, 1934—1947».

Душпастирська діяльність

7 липня 1985 — отримав єрейські свячення з рук архиєп. Мирослава Марусина, Перемишль.

1985—1987 — парох на Лемківщині (Горлиці, Кобильниця Волоська і Хотинець, Сенява і Ветлин).

1987—1990 — душпастир у США (Бінгемтон, Гартфорд, Глен Спей).

1990—1997 — парох у Ярославі та перемиський декан (1992—1996).

Адміністративна, педагогічна діяльність

У 1997 році прийнявши запрошення віце-ректора Львівської богословської академії Бориса Ґудзяка був призначений проректором з адміністративних і господарських справ відновленої академії. У цьому ж році розпочав викладацьку діяльність по курсу «Історія християнства».

У 1998 році призначений ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа, яка на той час знаходилась в смт. Рудне Львівської області на відстані 12 км від м. Львів. З 1999 року розпочалась праця над проектуванням та будівництвом нового комплексу Духовно-освітнього центру УГКЦ безпосередньо у м. Львові. Міська влада виділила під це будівництво територію площею близько 17 га на вул. Хуторівка у Львові. Протягом 2001—2005 р.р. за проектом групи архітекторів проектної фірми «Сенс-ПП» було збудовано новий комплекс споруд у складі корпусу Львівської Духовної семінарії, Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, господарського корпусу семінарії та будівлі студентату оо. Редемптористів на території, відведеній містом на вул. Хуторівка у Львові. Посвячення новозбудованого комплексу Львівської Духовної Семінарії УГКЦ відбулося в серпні 2005 року у Львові за участі Патріярха Любомира (Гузара) та членів Синоду єпископів УГКЦ. За реалізацію цього комплексу Указом Президента України № 569 про присудження Державних премій України в галузі архітектури 2008 року отця-доктора Праха Богдана та інших осіб, які брали безпосередню участь у цій великій праці було відзначено Державною премією України в галузі архітектури.

У 1998 році о. Богдан Прах заснував фонд ім. Митрополита Андрея Шептицького.

У 2001 році очолював організаційний комітет приїзду Івана Павла II до України.

2009—2013 — проректор із зовнішніх зв’язків Українського католицького університету. З 2011 до 2012 очолював роботи з реставрації собору Святої Софії в Римі, який був споруджений в кінці 60-х років XX століття патріархом Йосифом (Сліпим) та є частиною комплексу Українського католицького університету в Римі.

3 вересня 2013 року — декретом Великого канцлера УКУ Блаженнішого Святослава (Шевчука) о. Богдана Праха призначено ректором Українського католицького університету. «Ви добре знаєте, як мені важко було з тим змиритися, з тим урядом. Це для мене не чергова посада, це велика відповідальність перед вами, історією і моїми попередниками, будівничими ЛБА і УКУ. Це для мене новий виклик, тому прошу про молитви і підтримку» — подякував Блаженнішому Патріарху Святославу о. Богдан Прах у вітальному слові під час урочистого відкриття нового академічного корпусу університету.

 

Семінарійна спільнота