Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Вечір пам’яті

Неділя, 01 Листопад 2020 р. Б.

Сьогодні, 1 листопада, минає 76-та річниця з дня смерті великого українця, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького.

Феномен митрополита Андрея Шептицького полягає у його багатогранності, адже яку б справу чи яке б діло він не очолив, воно здійснювалось для нього досить успішно. Очоливши митрополичий престол у Львові, кир Андрей поставив перед собою ціль всього свого життя та правління, яка полягала у об’єднанні християнських Церков після багатовікового догматичного та ієрархічного розколу 1054 р. Він понад усе прагнув виконати заповідь Ісуса Христа: «Щоб усі були одно» (Йо 17:18). Адже місія, з якою Христос прийшов на цей світ, полягала у тому, щоб через єдину та неподільну Церкву привести усі народи до спасіння та життя вічного. Кир Андрей був настільки просякнутий наукою Христа та цією місією, що протягом свого життя він став справжнім предтечою та благовісником майбутньої єдності Церкви. Для митрополита Шептицького, Греко-Католицька Церква була невід’ємною складовою народу України та посідала визначну роль у його формуванні та відстоюванні власної ідентичності і духу: «Немає Церкви – немає народу» та навпаки.

В честь пам’яті великого мужа, у семінарійному храмі Святого Духа, була відслужена панахида. Так розпочала згадувати блаженну пам’ять кир Андрея Львівська семінарія. Згодом, студенти ІІ курсу провели Вечір пам’яті митрополита Шептицького. Вони коротко висвітлили його життя, пасторальну та громадську діяльності. А також, що варто згадати, брати-семінаристи представили фільм про важливість його постаті для Церкви та народу України.

Більше фотографій можете переглянути за посиланням: фото   

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС