Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Питання та відповіді. Як бути із військовослужбовцями?

Середа, 04 Листопад 2020 р. Б.

До Львівської Духовної Семінарії Святого Духа завітав о. Тарас Михальчук, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла у м. Львові.

Для початку нам потрібно зрозуміти, хто такий о. Тарас Михальчук. Дивлячись на назву даної новини, ми можемо розуміти, що ця особа пов`язана із військовими. Так, і це є правильна думка. Адже о. Тарас є головою Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ. Варто сказати, що він розпочав своє капеланське служіння у 2000 р., а саме був  капеланом у Львіському державному ліцеї ім. Героїв Крут. Так, продовжуючи там своє служіння протягом десяти років, о. Тарас став для студентів ліцею справжнім духовним провідником, який завжди поруч. Проте, він повинен був віддати їх під опіку іншому молодому капелану, а саме о. Тарасу довелось приступити до виконання уряду голови Центру військового капеланства.

У своєму слові до семінаристів він запевнив, що потрібно дивитись на майбутню перспективу та розвивати молоде покоління священиків-капеланів. «Семінаристи як майбутні священнослужителі, дуже потрібні Церкві і для кожного з них знайдеться праця і служіння, яке потрібно буде гідно сповняти» - запевнив о. Тарас. Вертаючись до теми зустрічі, а вона звучала як «Актуальні питання для зустрічей із військовослужбовцями», то отець чітко наголосив, що основна умова для праці і діалогу із військовослужбовцями – це розуміння того, до кого ви прийшли. Тобто, немає певної акутальної теми, на яку можна розвинути дискусії, але будь-яка тема є актуальною, якщо вона випливає із середовища людей, які тебе слухають. Адже для слухачів, а тим більше для військових є актуальне те, що їх цікавить на даний час. І надважливим критерієм для такої сфери праці є розуміння збоку капелана. Він повинен порадити в тому, що їм зараз потрібне і дати духовну опіку, та як сказав отець Тарас: «Просто поговорити про будь-які речі, що трапляються у повсякденному житті». Також, отець поділився із всіма присутнями своїм досвідом капеланського служіння, відповів  на питання слухачів та розповів декілька військових жартів, які є також важливими у капеланському служінні. Наприкінці зустрічі, о. Іван Глова, духівник семінарійної організації ЦДВ (Центр душпастирювання військовослужбовців) сказав слова подяки о. Тарасу Михальчуку за його відвідини, і звичайно за служіння,  яке він здійснює: «Ми Вас любимо та завжди чекаємо у стінах нашої семінарії».

Більше фотографій можете переглянути за посиланням: фото

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС