Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Бог веде нас дорогою, яка є найкращою для нас, але ми повинні її прийняти» - кир Едвард Кава

Середа, 28 Квітень 2021 р. Б.

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулися триденні великопосні реколекції.

Цьогорічні реколекції у Великому Тижні були досить особливими для нашої семінарійної спільноти. Ця особливість полягає у тому, що реколектантом, тобто тим, хто їх проголошував, був єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні – Едвард Кава.

Як традиційно, духовні розважання проводились від вечора Квітної Неділі та до обіду Великої Середи. У цьому часі, преосвященний владика Едвард проголосив одну вступну промову та десять конференцій, основною тематикою яких – було священниче покликання у реаліях сучасного життя. Відтак, духовні роздуми відбувалися у стилі «Lectio Divina», де владика кожного разу читав вибраний фрагмент із Святого Письма (Старого і Нового Завітів) та розважав над ним, транслюючи тодішні події у сучасність. Кир Едвард хотів наголосити, що Святе Письмо ніколи не втрачає своєї актуальності і трапунки, які відбулись понад дві тисячі років тому чи навіть більше – знаходять своє відображення зараз.

У перший день духовних наук, владика підкреслив важливість духовного розвитку священиків як пророків сучасності. «Ми повинні бачити наших ближніх не тілесними очима, але очима віри, які відкривають в людині все, що є приховане. У такий спосіб, Бог побачив приховане покликання у Мойсеєві та говорив до нього через неопалиму купину» – так розважав владика Едвард. У часі другого дня великопосних реколекцій, кир Едвард Кава розкривав тематику Церкви, як дому Божого у обставинах теперішнього часу та акцентував на основній ролі священика, який є форматором церковної спільноти: «Через Слово Боже, ми дивимось на Церкву у якій ми є, та якою ми є». Тобто, владика наголошував на тому, що через духовне занедбання, не тільки священики, але й миряни, більшою мірою звертають увагу на зовнішній вимір Церкви, проте не поглиблюють внутрішній вимір, а саме – живий контакт з Ісусом. Такий стан, римо-католицький єпископ охарактеризував як стан відчаю і втомленості, у якому перебуває суспільство сьогодні: «Це є “дерев’яна побожність”, спричинена відсутністю молитви та прив’язаністю до матеріального». У завершальний, третій день розважань над Святим Писанням, владика Едвард акцентував увагу на можливо найбільш проблематичний аспект християн усіх часів. Цей аспект полягає у взаємовідносинах кожної людини із Христом. Цим він хотів провести паралель до  апостола Юди, який зрадив Христа та до інших апостолів. Адже, коли Христос на Таємній Вечері ствердив, що один із них його зрадить, то й інші апостоли, окрім Юди, почали перепитуватись і сумніватись у самих собі. Транслюючи ці слова у даний час, ми, відтак, повинні переосмислити наші стосунки із Христом та задати собі питання: «А чи особисто я, впевнений у своїй вірі в Христа? Чи маю я інші справи, які просто суміжні з Ним? Чи не зраджу Його на своєму шляху?».

Опісля завершальної науки, виразити слова вдячності за проведення великопосних реколекцій отець-ректор семінарії Ігор Бойко надав право студентам, які були активними слухачами кир Едварда. Семінаристи подякували владиці за ці три дні духовного мовчання та за приклад його душпастирського досвіду, яким він ділився з усіма присутніми.

Більше фотографій, ви можете переглянути за посиланням: фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС