Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Потрібно бути відкритим на Божу дійсність, якою є Церква» - ієрм. Лука Михайлович

Субота, 15 Травень 2021 р. Б.

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбувся день духовної віднови.

Цієї суботи для семінарійної спільноти день духовної віднови проводив ієромонах Лука Михайлович, який є духівником Духовно-пасторального відділу Українського Католицького Університету.

Як зазвичай, цей день розпочався із моління Утрені та Божественної Літургії в часі якої, отець Лука подав для роздумів першу конференцію. Він розважав над Євангельським уривком від Йоана 6, 14-27. Відтак, сьогоднішня блага вістка розповідає нам про те, як учні Ісуса пливли на човні по розбурханому морю та відчували великий страх і переживання. Але саме в цей схвильований момент до них прийшов Христос та сказав: «Це я, не бійтесь!». Отець Лука наголосив, що це є приклад для усіх людей. Оскільки протягом нашого життя трапляється безліч складних моментів та ми відчуваємо страх через бурю земних обставин. Проте, ми повинні пам’ятати, що за цією бурею стоїть Христос, і приймаючи його у своє життя, ми одержуємо спасіння.

Під час другої духовної конференції, о. Лука звернув увагу присутніх на спільність великих релігій світу. Адже справді, культ, обряд, аскеза, добрі вчинки – це всі речі, що їх об’єднують. Але винятковим з-посеред усіх є християнство. І цією винятковою рисою є любов до ворога, про яку говорив і заповідав Христос. Проте, для усіх сучасних християн постає питання: чи проявляється ця любов до наших ворогів? Порядок світу, принципи влади будуються на насильстві та домінантності сильніших над слабшими. Та Ісус Христос змінює таку концепцію і показує, що справжня влада – це любов та служіння ближньому. А ближній – це кожна людина, незважаючи ким вона є.

У часі третьої науки, отець Лука виокремив три своєрідні напрямки того, як християнину побачити і відчути стосунок між собою та Богом. Відтак, перший напрям полягає у тому, щоб сприймати Бога крізь призму Батька. Другим напрямом є налагодження спілкування, налагодження стосунку в оточенні інших людей. Цей напрям засновується на принципі любові та служінню один одному. А третя напрямна стосується зокрема себе. «Потрібно зрозуміти себе, свою ідентичність та відкритись на Божу дійсність, якою є Церква» - зазначив отець Лука Михайлович. По завершенню розважань, духівник семінарії отець Андрій Стасів виразив слова вдячності отцю Луці, за те, що погодився провадити цей суботній день духовної віднови.

Більше фотографій ви можете переглянути за посиланням – фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС