Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Брак молитви – смерть для християнина» – владика Іван Кулик

Неділя, 19 Вересень 2021 р. Б.

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулись триденні реколекції на початок академічного року.

Цьогорічним реколектантом для семінарійної спільноти був преосвященніший владика Іван Кулик – єпископ Кам’янець-Подільської єпархії.

У часі цих трьох днів, кир Іван поділився із присутніми шістьма великими конференціями та двома проповідями. Основною темою, над якою розважала семінарійна спільнота разом із владикою Іваном, була важливість літургійної молитви у житті Церкви. Усі свої конференції, кир Іван спрямовував саме у це русло, адже це є надзвичайно актуальна тематика для нашої Церкви у сучасності.

У вступній промові, преосвященніший владика Іван зосередив увагу присутніх над літургійною молитвою, яка включає в себе не тільки Божественну Літургію, але й богослужіння добового кола: Вечірня, Повечір’я, Північна, Утреня, Часи та Обідниця. «Молитва, яку здійснюють християни у Церквах – це місце зустрічі з живим Христом. В такий спосіб, Бог освячує людину, а людина у свою чергу – дякує Богові за таку надзвичайну можливість» – підкреслив кир Іван.

На другий день духовних вправ, у часі проповіді, преосвященніший владика розважав над євангельським уривком про сіяча. Він наголосив на тому, що бувають лукаві сіячі, які на противагу Христу – сіють лихе слово, прикриваючись вірою. Та справжнім сіячом, є Ісус Христос – досконалий приклад християнина, який молиться. Протягом наступних конференцій цього дня, владика Іван не переставав підкреслювати важливість моління Утрені та Вечірньої. Саме ці два богослужіння дають можливість вповні пізнати особу святого чи свято, яке припадає в той чи інший день. «Життя Церкви повинно базуватись на літургійних богослужіннях. Молитва Церкви – це гора Тавор, де усі вірні мають прекрасну нагоду преобразитись світлом Христа» – відзначив кир Іван. Також, владика розкрив усім учасниками духовних вправ дві небезпеки, які часто пов’язані із літургійною молитвою – це популізм та лінивство, що стосуються як мирян, так і священиків.

Протягом третього, завершального дня духовних реколекцій, преосвященніший єпископ Іван Кулик наголосив на важливості дотримання літургійного обряду Церкви. Адже, як зазначив владика, ще у Старому Завіті, сини Арона, – Надав і Авігу, неправильно принесли жертву Богові, за що померли від вогню Господа. Тому наголос у цих конференціях владика поставив на служінні священиків, які повинні перш за все дбати про Божі справи, адже обряд богослужіння видимо являє цілу Церкву. В часі останньої конференції, кир Іван запропонував усім роздумати над мальовничістю літургійної молитви і храму. Він зазначив, що краса – це ще один спосіб, через який Бог торкається до своїх вірних. Тому, основним завданням священиків є дбати за красу Божого Дому, тобто Церкви.

Наприкінці реколекцій, отець-ректор Ігор Бойко висловив слова вдячності владиці-реколектанту Івану Кулику від імені всієї семінарійної спільноти.

Більше фотографій ви можете переглянути за покликанням – фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС