Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Схід України - це страх перед невідомістю?

Середа, 06 Жовтень 2021 р. Б.

Вчора у Львівську Духовну Семінарію Святого Духа завітав владика Степан (Меньок), екзарх Донецький.

Владика розповідав про своє життя і шлях покликання до священства, час від часу жартуючи і розповідаючи кумедні історії з свого життя. Наприклад, історію про те, як після виходу з підпілля він був у монастирі на вул. Замарстинівській, і одного дня, зваривши борщ для спільноти, всі пішли молитись вечірню. У той час наркомани, які мешкали неподалік, залізли і вкрали ту їжу.

Насправді владика дуже любить людей з почуттям гумору. Розповідав екзарх і про своє служіння у Донецькому екзархаті, у якому зараз бракує священників, які би розвинули парафії та прищепили любов до Бога на Східних теренах України.

До 2014 це був Харківсько-Донецький екзархат, а зараз це два окремі. У Донецькому екзархаті зараз зареєстровані 72 парафії.

Також більш детально про це розказав о. Іван Талайло, який здійснював своє священиче служіння у Донецьку після висвячення у 2014 році. Зараз отець служить у Кривому Розі і закликає семінаристів спробувати цей шлях, можливо у когось зародиться величезне бажання розвинути парафії і допомогти своїм служінням.

Наприкінці о. д-р Ігор Бойко, ректор семінарії, побажав владиці многих і благих літ та запевнив, що ця розмова, це "посіяне" слово, "принесе рясні плоди".

Більше фото можна переглянути - тут

Петро Рижук,

Медіа-центр ЛДС