Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Приміційна Божественна Літургія о. Андрія Олійника

Четвер, 21 Жовтень 2021 р. Б.

«Я неповних два тижні, як став священиком, тож промовлятиму не від досвіду, а від серця», - виголосив на проповіді під час своєї першої Божественної Літургії як священика 21 жовтня 2021 р. Б. у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа о. Андрій Олійник.

Почавши від слова Божого, яке в цей день на євангельському читанні розповідало нам про проповідь Ісуса в Назареті (Лк 4,16-22), новоієрей Андрій зосередив свою увагу на помазанні. Кожна охрещена людина має три помазання: пророче, царське і священиче, яким помазує її Святий Дух. Однак з апостолами, священиками, єпископами Христос ділиться цією благодаттю більше, адже дозволяє уділяти Святі Таїнства.

Словами св. Альфонса Лігуорі він висловив велич служіння священика і словами св. Йоана Золотоустого – велику відповідальність за цей дар. Усім присутнім о. Андрій побажав гідно і з вдячністю його перенести, остерігатися гріхів, які не дозволяють жити у Святому Дусі. Особливо наголосив на важливості трьох речей у житті священика.

Перша – не загубити в безладі світу молитовного духу, який плекає семінарія. Щоб не лише той, хто готується до священства, був людиною молитви, а і його майбутня дружина. Новоієрей Андрій поділився особистим досвідом спільної регулярної молитви Вечірні зі своєю дружиною і радістю, яку та їм обом несе. Друга – не наповнювати себе чимось злим, учитися простити і відпустити, не покидати стін семінарії зі злобою у серці. Третя – прийти і помолитися в семінарії приміційну Літургію. Це засвідчить священство і його важливість перед іншими братами.

Наприкінці отець-ректор Ігор Бойко поблагословив новоіреєя Андрія на служіння як священика Чиказької Єпархії, побажав, щоб його священство було святим і бездоганним, попросив, щоб той, вставши на ноги як священик у місці свого служіння, не забував про рідну семінарію і тих, хто готується до священичого стану.

 


 

Василь Калита,

Медіа-Центр ЛДС