Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Полюбити митрополита Андрея

Вівторок, 02 Листопад 2021 р. Б.

Необхідність цього прагнули донести брати другого курсу під час вечора пам’яті митрополита Андрея Шептицького, який вони організували у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа у день 77-ої річниці переставлення праведного.

Семінаристи намагалися передати присутнім постать митрополита Андрея максимально живою. Біографічні дані, які вони зачитували, супроводжувалися історичними світлинами на екрані та тісно перепліталися зі сценками. В останніх брати артистично передали роздуми тоді ще Романа Шептицького про молитву, його візит до Папи Лева ХІІІ та прохання про вступ до Василіянського Чину.

«Послання гуцулам», написане Андреєм Шептицьким як єпископом Станіславівським про моральні проблеми краю, у віршованій формі подав Назар Токар і у ролі Владики зі сцени продекламував Андре Новосад. Андре також зіграв роль митрополита на схилі літ, коли в завершальній сценці зачитав його заповіт та пророчі слова про розквіт Греко-Католицької Церкви у майбутньому.

Присутні під час вечора пам’яті також мали змогу переглянути фільм «Митрополит Андрей Шептицький», знятий в рамках проекту «Пишемо історію» каналу UATV.

Вкінці отець-доктор Ігор Бойко подякував семінаристам, що пригадали про постать митрополита Андрея Шептицького. «Ми не молимося за його упокій», - сказав ректор і закликав надалі пам’ятати про Владику в молитвах за його прославу, розуміти, серед яких викликів доводилося йому звершувати служіння, просити, аби опікувався нами посеред наших нових викликів, а ми щоб у них наслідували його. Закінчила вечір семінарійна спільнота, як і годилось, - Молитвою прослави митрополита Андрея Шептицького.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Василь Калита,

Медіа-Центр ЛДС