Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Будьмо "світлом для світу" (Мт.5,14)

Субота, 11 Грудень 2021 р. Б.

Сьогодні у стінах Львівської Духовної Семінарії відбувся День духовної обнови. Духовні конференції цього дня провадив о.Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ.

На першій конференції, яка була на проповіді під час Божественної Літургії, отець Григорій взяв за основу слова апостола Павла: "І Він отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового" (Еф.4,11-12). Реколектант пояснив, як інтерпретувати ці слова для сучасності. У всіх нас є різна роль у цьому служінні, є священники, диякони, дяки, катехити, миряни. Проте ціль для всіх одна - це приготувати святих, тобто усіх людей (бо всі люди мають від Господа потенціал стати святими) для служби, а іншими словами праці, задля збудування тіла Христового - Церкви.

Друга конференція була присвячена Святому Письму. Отець Григорій наголосив на тому, що Господь промовляє до кожного з нас у текстах Святого Письма,  а тому потрібно шукати в Біблії себе та власне життя. З такою настановою усі брати розпочали скрутацію - молитовне читання Святого Письма та індивідуальне роздумування над ним. 

На третій конференції усі поділилися на маленькі групи для того,  щоб пороздумувати та відповісти на кілька запитань:
- Що ми хочемо осягнути нашим душпастирством, яка є його мета та яким має бути християнин і парафія? 
- Чи наше душпастирство достатньо формує християна сьогодні? Що треба робити, щоб сьогоднішня людина вірила?

Подискутувавши, групи представили свої думки та відповіді на ці питання. На завершення отець навів приклад лампочки у кімнаті: вона займає у приміщенні зовсім мало місця, проте завдяки їй освітлюється вся кімната. Тож стараймося бути "світлом для світу" (Мт.5,14), яке власним прикладом приведе інших до Господа.

Опісля конференція о. Андрій Стасів, духівник семінарії, подякував о. Григорію за такий повчальний, корисний та цікавий День духовної обнови.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням: фото 

Степан Головкевич,
Медіа-Центр ЛДС