Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Уроки Патріарха Йосипа Сліпого

Середа, 16 Лютий 2022 р. Б.

Є в історії постаті, від яких наступні покоління в часи лихоліть черпають наснагу. До таких можна зарахувати Патріарха Йосипа Сліпого, вечір пам’яті якого провели семінаристи 3-го курсу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Короткі біографічні доповіді семінаристів, кадри із серії фільмів «Йосиф Сліпий» від «Живого Телебачення» та документальної стрічки «Справа «Рифи» переконували в істинності слів: «Цей не відступить. Загине, а не відступить», які свого часу про Йосипа Сліпого сказав Митрополит Андрей Шептицький. І не треба думати, що останній недолюблював першого, як намагається нав’язати нам ворожа пропаганда. Семінаристи цей міф розвінчали, показавши, що Патріарх Йосип був здібним учнем та гідним наступником Митрополита Андрея. Саме він очолив Греко-Католицьку Церкву в її найбільш драматичний період новітньої історії.

Патріарх Йосип, за словами ректора Семінарії о. Ігоря Бойка, жив і діяв в обставинах, подібних до сьогоднішніх. І долати їх йому допомагала віра в Бога – те, що завжди залишається, якими скрутними не були б часи.

Підсумовуючи захід, проведений братами 3-го курсу, отець-ректор закликав усіх присутніх з його текстів та свідчень взяти якусь думку для життя. Хоча б про цінування часу. Після звільнення, розповів він, Патріарх Йосип Сліпий старався надолужити час, проведений у тюрмі. Це – гарний промовистий приклад, адже Владика теж був семінаристом, торував нелегкий шлях священства. «Чим краще будете використовувати час, тим кращим буде ваше священство», - наголосив отець-ректор.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС