Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Поєднання століть

Неділя, 20 Лютий 2022 р. Б.

Сьогодні у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулись урочистості з нагоди 115-ти ліття від дня народження Митрополита Володимира Стернюка та до 20-ти ліття єпископської хіротонії Митрополита Львівського Ігоря.

 

Розпочалась подія із спільної Архиєрейської Літургії в семінарійному храмі. Згодом була святкова академія, де першим доповідачем був о. Тарас Бублик, який розповів історію життя Митрополита Володимира. Згадував історію підпільної церкви та переслідування, які були того часу, і як Архиєрей розвивав духовенство, сприяючи розвитку в такий непростий час. 

На цьому заході хор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа виконував духовні твори, після кожного ділення словом.  

Наступним запрошений був пан Михайло Перун, який розповідав про життя Митрополита Ігоря через призму трьох частин літургії (проскомидії, літургії слова та літургії жертви). Ділився з присутніми про символічність герба владики, про це "безперспективне" життя у підпіллі, про душпастирські роки служіння, та служіння вже, як Архиєпископа та Митрополита Львівського, який зацікавлений у багатогранному розвитку України, від духовенства і аж до мистецтва та культури.

Третя доповідь, яку провадив канцлер Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, о. Володимир Крушельницьий. Розповів отець історію семінарії, та те, що пов'язує Митрополитів із діянням семінарії та її розвитком. Семінарійну спільноту не можна уявити без Архиєрея. 

Також до привітань долучився і член Верховної Ради України, Павло Бакунець, який і подарував ручну роботу Митрополиту.

Наприкінці Митрополит Львівський висловив подяку усім доповідачам та тим хто підготував захід. Розповів також історію із свого життя, яка пов'язана із митрополитом Володимиром Стернюком та історію із життя Патріарха Йосифа Сліпого, якого цьогоріч 130-ту річницю святкуємо.

Наприкінці, так як цього бажав Митрополит, всі присутні помолились "Достойно", яке попровадив семінарійний хор.

Більше фото можна переглянути – тут

Петро Рижук, 

Медіа-центр ЛДС