Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Музично-поетичне «Осанна»

Субота, 16 Квітень 2022 р. Б.

«Осанна в вишніх, благословен, хто йде в ім’я Господнє», - Переможцеві смерті воскликувала вся Україна в стінах Львівської Духовної Семінарії. Адже, як каже тропар Входу Господнього у Єрусалим, Ісус цією подією спільне воскресіння перед Своїми страстями запевняє. А ми, представники різних куточків України, об’єднані надією на воскресіння, на перемогу над смертю, зібрались, аби молитовно і культурно пережити це свято.

Увійшли ми в нього, як годиться, Великою Вечірнею з Литією, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор (Возьняк). Молилися разом з ним єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Кир Володимир (Груца), представники священства, семінарійна спільнота і гості, як вже зазначалось, з різних куточків України.

Після Вечірні святкування продовжилось мистецьким вечором. У повітрі висіло те, що зараз болить кожного українця – війна. Але поряд з тим не покидало відчуття надії. Бо свято Входу Господнього в Єрусалим нагадує – після страждань, смерті настає воскресіння. Молитовними звертаннями, болем за загиблими, захопленням від героїзму воїнів та мирних жителів були сповнені слова ведучої Марії Христинич.

Підбадьорювали виступи Владики Ігоря, заступника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. На молитовний лад налаштовувало авторське читання віршів Зоєю Зубченко-Полосуєвою із Запоріжжя. Доцент кафедри богослов’я Українського Католицького Університету, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій Михайло Перун зробив історичний екскурс про відродження львівської семінарії після знищення її бомбою в роки Другої світової війни, про боротьбу Патріарха Йосифа Сліпого з російськими «фейками» ХХ століття, про успіх Митрополита Андрея Шептицького у самоорганізації українського народу. Ці приклади, на думку вченого, є запорукою нашої перемоги. Вони спрямовані на утвердження правди. З ким правда, той і переможе.

А ще до перемоги наближає… музика. Вона, за словами Митрополита Ігоря, підіймає дух, де б це не було - в храмі, на фронті, зрівноважує людину. Вона, на думку Марії Христинич, пробуджує в серці радість, прагнення танцю. А підтвердженням цьому став концерт одинадцяти музикантів з Луганської філармонії під керівництвом Ігоря Шаповалова. Рідний Луганськ вони покинули ще у 2014 році, переїхавши до Сєвєродонецька. І от їм знову довелось рятуватися від війни. Тепер хлопці зупинилися у Львові. Попри всі негаразди вони не покидають свого покликання – музики. І правильно. Бо перемогу наближають злагоджені дії на всіх фронтах: військових – на полі бою, волонтерів – у служінні, духовенства – в молитві, а митців – у розпалюванні високих поривань людських сердець прекрасним.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС