Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Хіба я сторож брата свого?» (Бт.4,9)

Вівторок, 19 Квітень 2022 р. Б.

У Львівській Духовній Семінарії 17-19 квітня відбулися Великопосні реколекції, які попровадив Преосвященний владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 

На реколекціях ми більш детально переосмислили біблійну історію про Каїна та Авеля, яка описана у четвертому розділі книги Буття. 
Владика поділився роздумами над цією історією в контексті сьогодення. 
Також реколектант наголосив, що через призму стосунків братів варто дивитися на наші взаємини з ближніми, адже збоку дуже добре видно, в яких стосунках перебувають люди в спільноті. Протягом життя всі ми ж буваємо і в ролі Авеля і в ролі Каїна.
 Владика Григорій зробив особливий акцент на тому, що у наших взаєминах з ближніми повинен перебувати Бог, бо тільки завдяки його посередництву є можливими справжні та хороші стосунки між людьми.
 Владика також підкреслив, що у цій біблійній історії треба зрозуміти дію Бога і в якійсь мірі переконатися в тому, що він завжди готовий вийти на зустріч, а нам в той час варто не схиляти голову як Каїн: "Більший мій гріх, аніж можна знести"(Бт.4,13). Є недостатньо визнати свій гріх  - необхідно просити у Господа прощення та мати щирий жаль. Пам’ятаймо, що Господь любить і Каїна і кожного з нас, але потрібно зробити до нього крок - щиро покаятися з наших гріхів. 
Також ці дні реколекцій, окрім духовних наук, супроводжувалися молитвою, бо вона є головним аспектом духовної віднови. 
Наприкінці о.д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, висловив владиці Григорію подяку за проведені реколекції та вручив невеличкий подарунок.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС