Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Легке життя чи змістовне?

Субота, 07 Травень 2022 р. Б.

Під час дня духовної віднови 7 травня 2022 р. Б. о. Микола Стронянський намагався показати братії Львівської Духовної Семінарії Святого Духа на простих прикладах, як Бог діє у людському житті.

Непросте це завдання. Але, за словами реколектанта, в нашому духовному житті загалом і у священичому служінні зокрема легко не буває. Звісно, людина може шукати легких шляхів. Не застрахований від цього і священик. Один може часто служити Утрені, Вечірні, Літургії, активно проводити катехизацію. Інший, аби виконати обов’язок, зупиниться лише на відправі Літургії в неділю. Оцей другий варіант о. Микола назвав погибеллю.

Якщо людині щось просто так прийшло, вона не оцінить. Завжди потрібні зусилля. «Від них можна втекти, але чи можна таке життя назвати нормальним?» - поставив риторичне запитання реколектант.

Бог нам дає багато дарів. І всі вони для того, щоб ділитися з іншими їм на збудування. Священство серед них займає особливе місце, і його обов’язки не можна виконувати абияк. Отець Микола нагадав, що на священика люди завжди дивляться, очікуючи від нього чогось вищого. Священик з одного боку така сама людина, як і інші: з руками, ногами, головою… Однак якщо він стане поводитись як пересічна людина у світі, світські люди стануть ще гіршими. Бо дивляться вони на священика, як на того, хто ближче до Христа, як на того, від кого можна щось перейняти.

І щоб інші могли від нас переймати добро, ми цим добром самі повинні наповнюватись. Навчаючись, перебуваючи у спільноті, будуючи стосунки з іншими людьми, відгукуючись на Божі запрошення до різного служіння. Як зазначив реколектант, у нашому житті немає випадкових подій і випадкових людей. Всіх їх Бог для чогось посилає. А ми повинні ставити собі запитання: «Що я можу дати людині, яка поряд зі мною?»

«Особливість людей і обставин – не від них самих, а від нашого сприйняття», - висловив думку о. Микола. І протягом дня духовної віднови намагався неодноразово донести, що хоч і можуть вони нам не подобатися, ми можемо бунтувати проти них, однак завжди слід задумуватись над тим, до чого Бог нас кличе через цих людей чи ці обставини. А слухати Його заклик – зажди найкраще для нас.

Як підсумок духовних наук о. Микола побажав семінаристам не боятися випробувань, які у їхньому житті будуть щораз складнішими, постійно бути задіяними у чомусь доброму, щоб не залишалося часу на погане, і не втрачати можливостей з того, що пропонує Бог. 

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа центр ЛДС