Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Кожний християнин покликаний до пророчого, священичого і царського служіння

Субота, 17 Вересень 2022 р. Б.

Навчальний рік у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа розпочався з дня духовної обнови, яку провів сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, о. Михайло Гарват. Як тему він запропонував пророче, священиче і царське служіння кожного християнина.

Отець Михайло провів три науки, присвячені кожному виміру християнського покликання. Пророче служіння, згідно з ними, - це не знати, що трапиться в майбутньому, чим усе скінчиться, а передусім слухати. Слухати слово Боже через Святе Письмо, богослужіння.

Він навів приклад кюре з Арсу, св. Жана Віаннея, якому дуже важко давалося навчання. Однак прибувши на закинуту парафію, де пусткою стояв храм, він слухав слова апостола Павла: «Горе мені, коли б я не проповідував Євангелії» (1Кр 9,16). І проповідував у порожньому храмі. Почувши про дивного священика на їхній парафії, люди спершу з цікавості приходили його послухати, а потім все більше й більше переймалися словом Божим, і врешті-решт Арс став місцем паломництва, що й єпископи відвідували його.

Катехизм має бути фундаментом нашої віри, - сказав о. Михайло. А катехизація на парафії чи не першочерговим завданням священика. Проповідник наголосив, що остання не зводиться лише до підготовки дітей до першої Сповіді, а охоплює всі вікові категорії.

Священство як місія усієї Церкви включає у себе молитву та Святі Таїнства. Християнська родина – та, яка молиться разом. Чоловік покликаний своїми молитвами стягати Боже благословення на свою родину, на свою дружину, на своїх дітей. Та й кожна людина окремо повинна вести діалог з Богом. Як казав митрополит Андрей Шептицький: «Україна встане з упадку… тільки треба молитися. Від молитви залежить, наскільки швидко воно станеться».

Сповідь і Причастя не можуть зводитися до щорічного обов’язку. Це немовби чоловік з обов’язку один раз у рік цілував свою дружини. Про що би це свідчило? – Про те, що він її не любить. А ми, які любимо Бога, прагнемо жити з ним, мали би брати участь у Євхаристії якомога частіше.

«Євхаристія – лінія фронту», - сказав проповідник. І пояснив, що диявол передусім бореться, аби не було храмів, не було священства, щоб унеможливити відправу Божественної Літургії. А коли йому це не вдається, він використовує обман, нашіптуючи людині: «Це не для тебе», «Ти втомлений, не йди до храму, відпочинь», «Бог у тебе в серці, нащо храм?», «Диви, які люди ходять до Причастя». Бути пильними і не піддаватися на спокуси – ось до чого кличе нас священство усіх охрещених.

І нарешті царське служіння християнина – це певна влада у своєму житті. Цар зобов’язаний ввірений йому народ захищати, коли нападає ворог, управляти ресурсами (в житті окремої особи це можуть бути час, таланти, матеріальні блага), опікуватися тими, які найбільше потребують.

Підсумовуючи сказане на цих науках, о. Михайло виділив три підвалини, на яких повинно будуватися життя християнина загалом і душпастиря зокрема. Це – навчання, молитва і служіння ближнім. А своїй аудиторії як майбутнім священнослужителям побажав з Божою благодаттю про ці скарби дбати і їх примножувати.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа-центр ЛДС