Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

У Львівській Духовній Святого Духа свою приміційну Літургію відслужив о. Сергій Тимчук.

Середа, 28 Вересень 2022 р. Б.

Він нещодавно отримав ієрейські свячення з рук владики Василія (Тучапця) і готується душпастирювати в Харківському екзархаті. Своєю проповіддю він навчав семінаристів відділяти в духовному життя другорядні речі від суттєвих.

«Нема нічого зовнішнього для людини, що входячи в неї, могло б її осквернити; те, що виходить з людини, те осквернює людину» (Мр 7,15), - цими словами сьогоднішнього євангельського читання на Літургії Ісус кладе край тогочасним дискусіям про те, що слід їсти, а що ні, чи про миття рук і посуду.

Однак не тільки до вірних закону Мойсея звертається ними Господь, але й до своїх послідовників нині. Якщо людина не має живих стосунків з Богом, також може надмірну увагу приділяти або другорядним речам, або навіть відверто злим, вважаючи їх проявом істинної побожності. Отець Сергій навів приклад, як часто християни забобони ставлять вище за вчення Церкви, особливо під час похорону. Або ведучи аморальне життя, сповнене крадіжок, брехні тощо, вважають, що достатньо поставити в храмі свічку, аби все було гаразд. Щоб уникнути цього, слід застановитися над своїм життям, чи часом ми чогось такого не допускаємо в ньому. І якщо таке є, пізнавати суть Христового Євангелія, любов яку воно несе і її класти в основу своїх стосунків з Богом та ближніми. 

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа-центр ЛДС