Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Світ чує голос України»

Вівторок, 04 Жовтень 2022 р. Б.

Львівську Духовну Семінарію відвідав брат Бенуа зі спільноти Тезе у Франції.

Насамперед брат Бенуа подякував семінарійній спільноті за гостинність та можливість поспілкуватися, а також пригадав приємний досвід кількаденного проживання у нашій семінарії чотири роки тому. Проте, як зазначив брат Бенуа, є одна дуже велика відмінність того візиту із сьогоднішнім – це те, що зараз в Україні широкомасштабна війна. Він підкреслив, що французький народ є надзвичайно солідарний з українським у цей час війни та чує голос українців, а також, що світ є дуже захоплений відвагою та силою духу українців. Брат Бенуа особливо засвідчив це розмовляючи нещодавно з матерями наших військових.
Гість розповів також кілька слів про спільноту Тезе. А саме те, що це є екуменічна спільнота, яка робить особливий акцент на праці з молоддю зі всього світу, в тому числі і з українцями. Окрім того, від початку широкомасштабної війни в Україні вони активно допомагали українцям, а у їхньому монастирі поселилося багато осіб з України.
Також брат Бенуа поділився з думками, які з’явилися у нього 24 лютого на початку війни. Він в той момент пригадав свого товариша з України, який у 2014 році сказав так: «Вони захопили Крим і не було жодної реакції світу, можливо одного дня вони захоплять Київ і також не буде жодної реакції зі сторони світу,» - і тоді, 24 лютого, брат Бенуа відразу подзвонив до цього товариша та запевнив його, що дуже сильно молитиметься та увесь світ буде надзвичайно солідарний з Україною.
Щодо духовної сторони, то на думку брата Бенуа є дві його складові, які спільнота Тезе та й загалом світ повинен робити щодо українців: найперше це молитва, а друге це дозволити висловити свої почуття, тобто необхідність слухати та чути голос українців.
Насамкінець брат Бенуа закликав не забувати молитися за навернення ворога, а також молячись за мир водночас молитися і за справедливість.
Опісля о. д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, подякував гостю за допомогу, підтримку та солідарність з українським народом. Також отець Ігор висловив подяку за те, що брат Бенуа віднайшов час відвідати семінарію й поспілкуватися з семінарійною спільнотою, та вручив йому пам’ятний подарунок – ікону.
Завершився вечір спільною молитвою за Україну «Боже, великий єдиний». 

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, 
Медіа-центр ЛДС