Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Від диктатури галасу до прослави

Неділя, 16 Жовтень 2022 р. Б.

Провадив семінарійну спільноту о. Михайло Станчишин ТІ під час реколекцій 13-16 жовтня.

 

Ми звикли розуміти під молитвою розмову з Богом, - сказав на початку наук реколектант. Однак йому більше подобається визначення молитви як зустрічі. І ця зустріч вимагає багатьох передумов.

Першою з них є тиша. Брак тиші спостерігаємо сьогодні всюди – від дитячого садка до монастиря. А без неї неможливо почути, що Бог до нас промовляє. Отець Михайло заохотив семінаристів протягом трьох днів вимкнути телефони і перебувати у мовчанці, намагаючись почути голос Божий. Адже слухання – ще одна передумова доброї зустрічі.
Протягом цих днів семінаристи вслухалися в уривки зі Святого Письма, коментарі до них та життєвий досвід, якими ділився реколектант. Він ставив питання про особисті стосунки з Богом, над якими після конференцій пропонував кожному самостійно подумати в тиші з Біблією в руках.
Навчав о. Михайло також помічати Бога у найпростіших речах, як це притаманно містикам. Наголошував на вдячності. В тому числі і за найпростіші земні речі – мізинець, долоню, обличчя, сніданок… Невдячність, страх, гординя є причинами усіх наших гріхів. «Страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх» (1Йо 4,18). «Бог - любов» (1Йо 4,8), тож, по-справжньому зустрівшись з Ним, зможемо їх подолати. 
Стати людиною зустрічі. Стати людиною прослави. Таку мету ставив перед слухачами о. Михайло. Адже до прослави Бога на щодень і у вічності покликаний кожний християнин.

Більше фото можна переглянути тут 

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС