Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Великий Четвер

Четвер, 13 Квітень 2023 р. Б.

У Великий Четвер зранку та у ввечері семінарсити із священиками молились у Архекадетральному Соборі Святого Юра.

У Великий четвер Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор звершив Вечірню з Божественною Літургією святого Василія Великого у співслужінні з єпископом-помічником владикою Володимиром. А також здійснив Чин омивання ніг дванадцяти капеланам Львівської Архиєпархії.

― Великий Четвер сповнений багатьма подіями, які переплітаються мотивом служіння. Ісус Христос не хотів нас залишити самотніми. Саме у Великий четвер він збирає учнів на вечерю, на якій встановлює Євхаристію. Таким чином лишається присутній серед людей, серед нас… Завданням і покликанням душпастиря ― бути передусім у драматичних моментах людського життя. Бути там, де страждають люди, де є біль... ― зазначив у проповіді владика Володимир.

А також додав:

― Дякую браття за те, що виходите з зони комфорту. Чудовим прикладом може бути жест Ісуса Христа, який не усувається від проблематики світу, не вмиває собі руки як Пилат, а нахиляється та вмиває ноги апостолам. Згодом він буде переживати дуже болючу драму самотності, яка не чужа і нам. Великого болю Ісусові завдала зрада своїх, найближчих. Тому він розуміє і нас, показує, що завжди є шанс на покаяння.

Після заамвонної молитви відбувся Чин умивання. Під час читання Євангелія Митрополит Ігор, підперезавшись рушником, за прикладом Христа, який умив ноги своїм учням-апостолам за Тайною вечерею, омив ноги капеланам Львівської Архиєпархії.

Цей Христовий приклад, з одного боку, завжди буде нагадуванням кожному християнинові, що в Божественній Літургії Христос хоче нам послужити. А відтак Христос дає приклад всякій владі — кожному, хто покликаний служити своєму народу, як він повинен виконувати свої завдання і своє служіння.

А ввечері Львівські Архиєреї звершили Утреню Страстей в Архикатедральному соборі святого Юра