Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

З верха на верх…

Неділя, 01 Жовтень 2023 р. Б.

Сьогодні у стінах ЛДС СД завершились 4-денні реколекції для семінаристів. 
Реколектантом був вл. Ігор Ісіченко. Брати мали нагоду послухати 4 науки, кожна з яких розповідала про одну із старозавітніх вершин.

г. Арарат
Із цією горою повʼязані події потопу за часів Ноя. Реколектант наголосив, що потоп - це трагедія, яка приводить людей до союзу з Богом. Владика також згадав за катастрофу на Каховській ГЕС і назвав український народ ковчегом, який пливе та шукає свій Арарат.

г. Сигор (Цоар)
Ця гора повʼязана із подіями в Содомі та содомським гріхом розпусти. Сигор став місцем порятунку для Лота і його дочок. Про цю гору згадує Григорій Сковорода, який сам, подібно як Лот, втікав від марноти світу і гріха. Втеча від гріха - це те вміння, яке має гартуватись з дитинства, з малих речей.

г. Хорив 
Гора Хорив у Старому Завіті вважається місцем зустрічі Мойсея з Богом, місцем, де ізраїльському народу була дана обрядовість, як шлях до обіцяної землі, якою є Царство Боже. Опис подій Виходу Ізраїля владика представив братам як іспит для кожного християнина. Шлях ізраїльтян був доволі рутинним, сповненим спокус та нарікань. Подібно, як і життєвий шлях людини, який вона має долати через пошук Господа у тиші.

г. Кармель 
З єврейської назва цієї вершини «Божий виноградник». Саме з горою Кармель асоціюється поняття краси в Старому Завіті. Згадавши події повʼязані з пророком Іллею, реколектант розповів про згромадження кармелітів босих, а також наголосив на важливості зростання зростання слова в Слові і , через  Слово, вбачаючи в цьому два значення.

Слова реколектанта проникли в серця братів через їх художнє та місцями поетичне подання. Щиро дякуємо вам владико за цю можливість перенестись у старозавітні події і заново пережити та переосмислити їх.

Більше фото можна переглянути тут

Назар Токар,
Медіа-центр ЛДС